אפקט פלוג

המדדים המובילים סיימו בעליות בהובלת מניות הטכנולוגיה

תל אביב 25 התחזק ב-0.7% ותל אביב 100 הוסיף 0.65% לערכו ■ מדד מניות הטכנולוגיה התחזק ב-1.45% בהובלת אלוט תקשורת שהתחזקה ב-4.7%

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יום המסחר הראשון של השבוע באחד העם נחתם בעליות שערים על רקע העליות הנאות שנרשמו בסוף השבוע בוול סטריט ובחירתה של קרנית פלוג לתפקיד הנגידה הבאה של מדינת ישראל. בתום המסחר  ת"א 25 התחזק ב-0.7%, ת"א 100 עלה ב-0.65%; ת"א בנקים עלה ב-1.05%% ומדד נדל"ן 15 עלה ב-0.5%.

בגזרת המדדים בלט לחיוב מדד הטכנולוגיה שהוסיף לערכו 1.45% בהובלת מניית אלוט תקשורת שהתחזקה ב-4.7%. לשלילה בלט מדד הביומד שנחלש ב-1.4% בהובלת מזור רובוטיקה שנחלשה ב-7.35%

בגזרת המניות בלטו רעה מניית בבילון שאיבדה 6.6% מערכה על רקע ליקויים באופן שבו החברה מיישמת את ההסכם עם יאהו ,אופקו נחלשה ב-4% ואבוג'ן איבדה 4.6%. לחיוב בלטה כלל ביוטכנולוגיה שזינקה ב-3.4%, איזיצ'יפ שעלתה ב-3.2% וקומפיוג'ן שנחלשה ב-4.9%.

בשוק הסולידי נרשמה מגמה חיובית - מדדי התל בונד התחזקו בעד 0.27% ובגזרת אגרות החוב המשלתיות נרשמה עלייה של 0.44% בצמודים ל-10 שנים ועלייה של 0.35% בשקליים לאותה תקופת זמן.

קובי לוי, מנהל תחום אג"ח בהלמן אלדובי, התייחס ליעום המסחר וציין כי "מדדי המניות המובילים פתחו את שבוע המסחר במגמה חיובית קלה (עליות של כ-0.7%), בהשפעת עליות השערים בבורסות ארה"ב בסופ"ש. שוק המניות האמריקאי ממשיך להתנהל באווירה חיובית בתגובה להסכם שהושג לדחיית ההחלטה על תקרת החוב לתחילת השנה הבאה, ובכך נמנעה ארה"ב ממצב של חדלות פירעון".

"בישראל לאחר מהפך דרמטי של הרגע האחרון, מונתה הגברת קרנית פלוג לנגידה הקבועה של בנק ישראל. הקרבה הרעיונית שלה לנגיד הקודם, סטנלי פישר, מרמזים ככל הנראה על המשך מדיניות הריבית הנמוכה גם בתקופה הקרובה:.

לוי גם התייחס לשוק אגרות החוב וציין כי "בהמשך לשנה האחרונה, האווירה בשוק האג"ח ממשיכה להיות חיובית. מדדי התל בונד עלו בכ- 0.27% ומשלימים בכך עליות נאות של כ-6% מתחילת השנה. גם האג"ח הממשלתיות במחמ"ים הבינוניים והארוכים עולות על רקע המשך הירידה בתשואות האג"ח בארה"ב. תשואת האג"ח ל-10 שנים בארה"ב ירדה ל-2.58%, המקבילה לה בישראל מגיבה גם היא בעליה של כ-0.25%.
בשוק הקונצרני בולטות העליות באג"חים של אי.די.בי פיתוח אשר נסחרות בעליות של 2%-3%, בתגובה להחלטת בית המשפט המחוזי אשר הורה על שחרור של 520 מיליוני ₪ מקופת הנאמנות, לטובת נושי החברה אשר כספי הקרן והריבית שהיו אמורים לקבל עוכבו מאז חודש יוני".

מעבר לים

בסוף השבוע שוקי המניות בעולם טיפסו לשיא של חמש שנים, מדד S&P 500 בארה"ב נסגר בשיא נומינלי ובורסות אירופה השלימו את רצף העליות הארוך ביותר השנה, לאחר שצמיחת כלכלת סין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, צברה תאוצה לראשונה זה שלושה רבעונים.

בתום המסחר בארה"ב מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 1.1%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר בשיא נומינלי בדרכו לעלייה שבועית של 2.4% - הזינוק השבועי החד ביותר מאז אמצע חודש יולי; מדד נאסד"ק הוסיף 1.3% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז שנת 2000. בסיכום שבועי קפץ מדד נאסד"ק ב-3.2%.

מאקרו:

112 יום לאחר עזיבתו של סטנלי פישר, החליטו היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יאיר לפיד, כי ד"ר קרנית פלוג, תהיה הנגידה הבאה, התשיעית, של בנק ישראל. נתניהו ולפיד קיימו ישיבה ממושכת ובסופה החליט כי פלוג תהיה נגידת בנק ישראל בחמש השנים הקרובות.

בהודעת המינוי, אמרו נתניהו ולפיד: "התרשמנו מתפקודה של ד"ר פלוג בחודשים האחרונים בראשות בנק ישראל. אנחנו בטוחים שהיא תמשיך לסייע בהצעדת בנק ישראל להישגים נוספים מול הטלטלה הכלכלית העולמית".

מניות במרכז:

מזור רובוטיקה פירסמה שבכוונתה לגייס עד 40 מיליון דולר בהנפקה בנאסד"ק של עד 2 מיליון תעודות פקדון (כל תעודת פקדון מייצגת 2 מניות). מזור תיתן לחתמי ההנפקה בראשות ברקליס קפיטל, לדנבורג תלמן, JMP ו-First Analysis אופציה ל-30 יום לרכוש עד 300 אלף תעודות פקדון כלומר 15% מהיקף ההנפקה במחיר ההנפקה. הדילול הצפוי אינו ככל הנראה הסיבה היחידה לירידת המניה.

חברת הנדל"ן אביב ארלון, שבשליטת דורון אביב ואחותו דפנה הר לב (20% לכל אחד) הפועלת בארה"ב ובסרביה, הצליחה לקבל מימון מחודש למרכזים ההמסחריים שלה בארה"ב. החברה דיווחה היום כי קיבלה הלוואה חדשה non recourse של 75.4 מיליון דולר ל-10 שנים הנושאת ריבית שנתית של כ-4.98.

ההלוואה ניתנה לחמש חברות אמריקאיות (המוחזקות על ידה ועל ידי שותפים בחלקים שווים) שהינן הבעלים של 5 מרכזים מסחריים בארה"ב שנרכשו על ידה לפני שנה וחצי תמורת 65 מיליון דולר. הכספים ישמשו לפירעון הלוואה קודמת שניתנה לאביב אלרון על ידי מוסד פיננסי אמריקאי שיתרת הקרן בגינה הינה 48.5 מיליון דולר.

ביוקנסל  דיווחה על כוונתה להשהות בשלב זה את הפיתוח של תרופת הדגל BC-819 לטיפול בסרטן הלבלב. השהיית הפיתוח של התרופה למחלה זו היא ככל הנראה המסקנה של החברה לאחר שבפברואר 2013 דיווחה על קבלת תוצאות השלב הראשון של ניסוי קליני Phase 2b והחליטה לבחון את תוצאות הניסוי ולבחון את המשך הפיתוח

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםמדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker