האתגרים של אשר-טופילסקי בדיסקונט: יעילות נמוכה, ועד חזק ומחסור בהון

בגיל 43, עם ותק של 15 שנה בלבד בעולם הבנקאות, לילך אשר־טופילסקי תהיה מנכ"לית הבנק הצעירה ביותר המכהנת במערכת הבנקאות ■ ותיקים ממנה התייאשו מהניסיון לשקם את הבנק המאתגר ביותר לניהול כיום בישראל - האם היא תצליח היכן שהם כשלו?

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
סיון איזסקו

עם ותק של 15 שנה בבנק הפועלים בשורה של תפקידים בכירים, המסלול של לילך אשר-טופילסקי לכיסא המנכ"ל בבנק הפועלים נראה בר השגה. אבל ביום חמישי הודיע דווקא דירקטוריון בנק דיסקונט על מינויה לתפקיד המנכ"לית הבאה, במקום ראובן שפיגל, שביקש לפרוש לפני שהשלים שלוש שנים בתפקיד. כך ויתרה אשר־טופילסקי על הספינה היציבה והרווחית לטובת ניהול בנק שבו האתגרים גדולים בכמה מונים.

בגיל 43, אשר־טופילסקי תהיה מנכ"לית הבנק הצעירה ביותר המכהנת כיום במערכת הבנקאות. היא גם תהיה האישה השלישית שעומדת בראש בנק גדול במדינה, בנוסף לרקפת רוסק עמינח בלאומי וסמדר ברבר צדיק בבנק הבינלאומי. אשר־טופילסקי נכנסה לעולם הבנקאות כשהיתה בת 28, אז מונתה לעוזרת האישית של יו"ר בנק הפועלים, שלמה נחמה, ומאז התקדמה בתוך הבנק לתפקידי ניהול מרכזיים.

ההיכרות בין אשר־טופילסקי לבין בנק פועלים נוצרה דרך חתנה, רופא הריאות פרופ' מרסל טופילסקי, שטיפל באמו של היו"ר נחמה. בשנות ה–90 אשר־טופילסקי ובעלה, האדריכל מרק טופילסקי, חיו בשיקגו. הוא למד לתואר שני באדריכלות ועבד במשרד אדריכלים מקומי והיא שימשה יועצת בחברת הייעוץ האסטרטגי הבינלאומית Boston Consulting Group, במשרדם בשיקגו. פרופ' טופילסקי רצה שבנו וכלתו יחזרו לחיות בישראל, וניסה לסייע לכלתו למצוא עבודה בישראל. הוא פנה בעניין זה לנחמה, וזה זימן אותה לראיון עבודה. לאחר ראיון העבודה השני, נחמה הציע לה לשמש עוזרת אישית שלו ‏(עוזרת כלכלית‏), תפקיד אותו מילאה במשך כארבע שנים.

ב–2002 מונתה אשר־טופילסקי למנהלת הבנקאות האלקטרונית ‏(e–banking‏) בבנק הפועלים, במטרה לפתח את פעילות הבנק באינטרנט ובערוצים ישירים אחרים, כמו קול סנטר ומכשירים אוטומטיים‏, שסבלו מנחיתות מסוימת. כעבור שלוש שנים היא מונתה לתפקיד מנהלת אזור המרכז בחטיבה הקמעונאית - תפקיד עם חיבור ישיר לנעשה בשטח, ועם כוח ואחריות רבה. בתפקיד זה היא היתה אחראית על פעילות סניפי הבנק באזור המרכז. לאחר מכן היא שימשה מנהלת אגף שיווק ותכנון אסטרטגי בחטיבה הקמעונאית.

לילך אשר-טופילסקיצילום: מוטי מילרוד

קפיצת המדרגה המשמעותית שלה הגיעה ב–2007, אז מונתה למשנה למנכ"ל בנק הפועלים והממונה על חטיבת האסטרטגיה. החל מ–2009 היא משמשת ראש החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים - החטיבה הגדולה ביותר בבנק והגדולה ביותר במערכת הבנקאית, המעסיקה כ–7,000 אלף עובדים ומנהלת כ–280 סניפים.

האתגר הראשון: יוסי בכר

ההחלטה של אשר־טופילסקי לעזוב את בנק הפועלים לאחר 15 שנה בבנק, ובהיותה מועמדת טבעית לרשת את תפקיד מנכ"ל בנק הפועלים, אינה טריוויאלית כלל. מדובר אמנם בקפיצת מדרגה בדרג הניהולי, אבל היא עוזבת את הבנק שנחשב כיום למוביל במערכת באיכויות הניהול ותהליכי העבודה המוסדרים בו לטובת בנק דיסקונט, שהוא נחות מהפועלים כמעט בכל פרמטר אפשרי - וסובל מבעיות קשות בכמה גזרות במקביל.

מעבר לכך, בשוק ההון נשמעות טענות כי העבודה היומיומית מול יו"ר הדירקטוריון בדיסקונט, יוסי בכר, אינה פשוטה כלל, בלשון המעטה. לראיה, בשנה האחרונה בלבד פרשו מניהול החברות בקבוצת דיסקונט שלושת המנהלים הבכירים בקבוצת דיסקונט בישראל: ראובן שפיגל, מנכ"ל דיסקונט, שהודיע על התפטרותו לפני שהשלים את היעדים שתיכנן להשיג במהלך כהונתו הקצרה בבנק; ישראל דוד, מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל, שפרש בשל מתיחות עם בכר; ויעקב טננבאום, שהיה מנכ"ל בנק מרכנתיל.

סמדר ברבר צדיק, מנכ"ל הבנק הבינלאומיצילום: אייל טואג

ייתכן כי חלק מחילופי המנהלים קשור בהדיקות לרמת המתח והמורכבות במציאות שנוצרה במערכת הבנקאות בשנתיים האחרונות: צניחת שיעור הריבית במשק מקשה על הבנקים להציג רווחים כבעבר, ובמקביל הדרישות החדשות של המפקח על הבנקים ממארס 2012 מחייבות את הבנקים לחזק את יחס הלימות ההון - צעד שמדכא את התשואה על ההון. הלחץ שמופעל כיום על ראשי דיסקונט כבד מאוד ביחס לתקופות רגילות, ותקופה מאתגרת זו עלולה ליצור מתחים וחיכוכים קשים.

בהיבט הזה נראה כי אשר־טופילסקי נכנסת לתפקיד שרבים לפניה נחלו בו כישלונות, אף שהיה להם ניסיון רב משלה. היא לקחה על עצמה סיכון גדול - ונראה כי אם היא לא תצליח להוביל לתפנית חדה בבנק בטווח של שנים ספורות, היא עלולה לסיים את כהונתה בחדות, כפי שקרה עם מנהלים רבים לפניה בקבוצת דיסקונט.

הבעיה העיקרית: התרבות הארגונית

אחת הבעיות הקשות ביותר שמהן סובל דיסקונט הוא התרבות הארגונית של הבנק, המזכירה תרבות ארגונית של חברות ממשלתיות כמו נמל אשדוד או חברת החשמל, שבהן העובדים השתלטו על מוקדי הכוח בחברה ומכופפים את ההנהלות להשגת מבוקשם. באסיפת העובדים האחרונה שכינס ועד העובדים, שבה השתתפו מרבית עובדי הבנק, קרא יו"ר הוועד, ריקי בכר, קריאות מזלזלות וחריפות ביותר בגנות ההנהלה.

בין היתר אמר יו"ר הוועד לעובדים כי "הגיע הזמן שבעלי השליטה יילכו מפה וייתנו לנו את הבעלות על הבנק". על ההנהלה אמר בכר כי "הם באים והולכים ואני אפילו לא יודע את השמות שלהם בכלל. אני אומר להנהלה: שקו לי בתחת". בתגובה, הקהל בן 5,000 העובדים - הנהנה מרמות השכר הגבוהות ביותר במערכת הבנקאות - קם על רגליו והריע ליו"ר הוועד.

אירוע זה המחיש את הידרדרות מעמדה של הנהלת דיסקונט, שאיפשרה לארגון העובדים להשבית בנק שלם, ללא הודעה מוקדמת, כדי לקיים כנס שבו הוועד מסית את העובדים נגד ההנהלה. כשההנהלה סירבה לשלם לעובדים על היעדרותם מהעבודה בשעות הבוקר באותו היום, הודיע הוועד כי אם כך הסניפים כלל לא ייפתחו באותו יום - מבלי למסור ללקוחות כל הודעה מוקדמת.

אחת המשימות הראשונות הממתינות לאשר־טופילסקי עם כניסתה לתפקיד המנכ"לית יהיה חתימה על הסכם שכר קיבוצי חדש בבנק, לאחר שההסכם הקודם הסתיים במארס. ההסכם טרם חודש, לאחר שהשיחות בין ההנהלה הנוכחית לבין ועד העובדים הגיעו למבוי סתום.

למזלה של אשר־טופילסקי, פרישתו של יו"ר ועד העובדים בכר מתוכננת למארס 2014, בסמוך למועד כניסתה לתפקיד. היא תוכל לייחל כי ימונה בבנק יו"ר ועד שקול יותר, שעמו ניתן יהיה להגיע להבנות. יחד עם זאת, לאחר כל כך הרבה שנים שבהן ועד עובדי דיסקונט "הרעיל" את העובדים נגד ההנהלה, והוועד הרגיל את העובדים שכדי להמשיך לקבל תנאי שכר מפנקים אין צורך להגיע להישגים יוצאי דופן, אלא די בשיגור איומים בהשבתת הבנק, ספק אם די יהיה בחילופים פרסונליים בוועד העובדים בבנק בכדי לשנות את התרבות הארגונית שהשתרשה בו.

מנהל לכל עובד

דיסקונט נהנה מהכנסות גבוהות, בדומה ליתר הבנקים, אך הבעיה המרכזית בבנק נמצאת בצד ההוצאות - ובמיוחד הוצאות השכר. הדבר נובע משילוב של עובדים בעלי הוותק הגבוה במערכת לצד רמות השכר הגבוהות שהשתרשו בבנק בשל הסכמי השכר הקיבוצי המפליגים שהונהגו בו, שלא כללו תקרות שכר.

בנוסף, בעוד שבאופן אידיאלי תחת כל מנהל יהיו חמישה־שבעה עובדים, בחלק מהמחלקות, בייחוד בתחום ה–IT, יש מקרים רבים שבהם על כל עובד אחד יש מנהל אחד, ובסופו של דבר חלק ניכר מהעבודה מתבצע בכלל במיקור חוץ. הדבר מוביל לא רק להוצאות שכר מיותרות על מנהלים יקרים, אלא גם יוצר ביורוקרטיה המאטה את תהליכי העבודה.

חלק מהבעיות בעניין עלות כוח האדם ייפתרו גם ללא התערבות מצד ההנהלה, כאשר בשנים הקרובות אוכלוסייה גדולה של עובדים מבוגרים תגיע לגיל פרישה ותוחלף בעובדים צעירים יותר שייכנסו לבנק עם שכר התחלתי נמוך יותר. המנכ"ל היוצא שפיגל אמנם הוציא לפועל כמה תוכניות התייעלות, אך נראה כי אשר־טופילסקי לא תוכל להסתפק בצעדים שכבר ננקטו - ותידרש ליזום תוכניות חדשות לייעול הליכי העבודה בבנק.

רקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומיצילום: מוטי מילרוד

יש לציין כי עיקר הקשיים הם בבנק דיסקונט עצמו. יתר החברות בקבוצת הבנק המצב טוב בהרבה: בנק מרכנתיל, חברת כרטיסי האשראי כאל ובנק דיסקונט ניו יורק הן חברות רווחיות, ובזכותן מציגה קבוצת דיסקונט רווחים מדי שנה. ואולם אם מנטרלים את רווחי החברות הבנות, בנק דיסקונט מצליח להשיג רווח שולי בלבד.

מלבד בעיות מוכרות אלה, הבנק סובל גם ממחסור בהון. לצורך פתרון מצוקת ההון צפוי דיסקונט לבצע בקרוב עסקה למכירת 30% ממניות החברה הבת דיסקונט ניו יורק. הדבר יחזק את יחס הלימות ההון, כך שדיסקונט יוכל לחזור לרשום צמיחה בהיקף האשראי שהוא מעניק לציבור, לאחר שבשנה האחרונה צימצם הבנק את האשראי לציבור ב–4 מיליארד שקל לכ–115 מיליארד שקל. נוכח התכווצות זו בתיק האשראי של דיסקונט, מזרחי־טפחות דחק את דיסקונט מהמעמד של הבנק השלישי בישראל במונחי היקף תיק האשראי אל המקום הרביעי. לאחר מכירת חלק מהחברה הבת דיסקונט ניו יורק, שתפתור את מצוקת ההון, תפקידה של אשר־טופילסקי יהיה להחזיר את הבנק למסלול הצמיחה.

בנוסף, במהלך הרבעון הראשון של 2014 תפקע זכותו של דיסקונט למנות רבע מחברי דירקטוריון הבנק הבינלאומי, שבו הוא מחזיק ב–26% מהמניות, ובהתאם לכך דיסקונט לא יוכל להמשיך לאחד לדו"חותיו את תוצאות הבנק הבינלאומי. מדובר אמנם באירוע חשבונאי טכני, אך כזה שיפעיל לחץ נוסף על הנהלת דיסקונט לפעול לשיפור דו"ח הרווח והפסד.

"אתגר אחר ושונה ממה שהיא הכירה"

"יש לה את כל הכישורים לתפקיד. היא מקצועית, יסודית, מפגינה קור רוח והגיעה להישגים מרשימים בבנק הפועלים", אומר נחמה, שסלל את דרכה של אשר־טופילסקי למערכת הבנקאות. יחד עם זאת, הוא מציין כי "אין ספק שתפקיד מנכ"ל דיסקונט הוא מאתגר - והאתגר שעומד בפניה הוא אחר ושונה ממה שהכירה".

לדברי מיכה גולדברג, ראש מחלקת המחקר בבית ההשקעות אקסלנס, המכיר את אשר־טופילסקי שנים ארוכות, "לילך היא מנהלת איכותית ובעלת ניסיון רב". עם זאת, הוא אומר כי "האתגרים המרכזיים שעומדים בפניה הם לא בהכרח בתחומים שבהם יש לה ניסיון. יש הרבה אתגרים שהיא צריכה להוכיח שהיא תדע לעמוד בהם: היא טרם צברה ניסיון בפעילות אשראי עסקי, אין לה ניסיון בניהול הון, היא לא ניהלה פעילות בנקאות בינלאומית ולא בטוח שיש לה די ניסיון בניהול משא ומתן. אבל אולי בגישתה שלה היא תצליח היכן שראובן שפיגל וגיורא עופר נכשלו".

עם כל זאת, בתחום ניהולה, החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים, אשר־טופילסקי עשתה עבודה המזכה אותה לשבחים ממתחריה, המודים כי היא הפכה את הפעילות הקמעונאית של הפועלים לאטרקטיבית עבור הלקוחות - ולמכונה משומנת לייצור מזומנים עבור הבנק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker