לילך אשר טופילסקי מונתה לתפקיד מנכ"ל דיסקונט

טופילסקי מכהנת כיום בתפקיד ראש החטיבה הקמעונית ומשנה למנכ"ל בבנק הפועלים ■ טרם נקבע מועד כניסתה לתפקיד ■ המנכ"ל המכהן ראובן שפיגל ביקש לסיים את כהונתו עד אפריל 2014

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

דירקטוריון בנק דיסקונט החליט היום למנות את לילך אשר-טופילסקי, לתפקיד מנכ"ל הבנק. טופילסקי מכהנת כיום בתפקיד ראש החטיבה הקמעונאית ומשנה למנכ"ל בנק הפועלים. טרם נקבע מועד כניסתה לתפקיד. עם זאת המנכ"ל המכהן ראובן שפיגל ביקש לסיים את כהונתו עד אפריל 2014.

יוסי בכר, יו"ר הדירקטוריון בנק דיסקונט מסר כי "ועדת האיתור והדירקטוריון ניהלו תהליך מסודר ומתודולוגי שבסופו נבחרה לילך לנהל ולהנהיג את קבוצת דיסקונט. לילך מביאה איתה ידע מקצועי רב וניסיון מוכח בניהול. בתפקידיה הקודמים היא נחשפה למגוון רחב של תחומים מרכזיים בעולם הבנקאות. אני משוכנע שלילך תשתלב במהרה בקבוצת דיסקונט ותוביל אותה, בנחישות ובהצלחה, לשיאים חדשים".

אשר-טופילסקי (43), כיהנה בתפקידי ניהול מגוונים בבנק הפועלים מאז שנת 1998 כאשר היא החלה את עבודתה בבנק כעוזרת האישית של יו"ר הבנק דאז שלמה נחמה - כך בדומה למנכ"לית לאומי שהחלה את דרכה בבנק לאומי כעוזרת האישית של מנכ"לית הבנק דאז גליה מאור. עם מינויה של אשר טופילסקי, שלושה מתוך חמשת הבנקים הגדולים ינוהלו בידי נשים אם כי יושבי ראש הבנקים הם עדיין כולם גברים.

לילך אשר טופילסקי צילום: רון קדמי

אשר-טופילסקי מכהנת כראש החטיבה הקמעונאית מאז 2009 ובמסגרת זו ניהלה את מערך 280 הסניפים של הבנק והובילה יוזמות עסקיות משמעותיות. לילך עומדת כיום בראש חטיבה המעסיקה כ-7,000 עובדים.

בין השנים 2007-2009 כיהנה כמשנה למנכ"ל וכחברת הנהלה הממונה על חטיבת האסטרטגיה. במסגרת זו, הייתה אחראית על גיבוש והתווית אסטרטגיה עסקית לפעילות הבנק על כל זרועותיו.

אשר-טופולסקי בוגרת תואר ראשון (BA) בהצטיינות במסלול הדו-חוגי לכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר שני במנהל עסקים (MBA), מאוניברסיטת .Kellogg School of Management, Northwestern University, Chicago, USA.
אשר- טופילסקי זוכה כיום לשבחים רבים בגין תפקדוה כראש החטיבה, ובין היתר היא הכניסה לבנק מדיניות של מדידת ביצועים בזמן אמת של עובדים החטיבה בהתאם ליעדים שהוגדרו להם - מדיניות המאפשרת למנהלים להיות עם היד על הדופק בכל רגע בכל הנוגע למתרחש ברמת השטח.

אולם לצד השבחים, בכירים במערכת הבנקאות סבורים כי התפקיד שהיא הסכימה לקחת על עצמה בדיסקונט הוא שונה מכל מה שהכירה בעבר - בדגש על התרבות הארגונית הבעייתית בבנק דיסקונט. במערכת הבנקאות ציינו בעוד שבבנק הפועלים הדירקטוריון וההנהלה הם שמנהלים את הבנק, הרי שבדיסקונט התרבות הארגונית היא כזו שוועד העובדים הוא שמכתיב את הכללים. הכוח הרב של וועד העובדים בדיסקונט הוביל לא רק להסכמי שכר קשיחים והוצאות שכר מנופחות אלא גם לקושי עבור המנהלים לבצע רפורמות מבלי שיוכרזו סכסוכי עבודה ושביתות בבנק.

יו"ר ועד העובדים המיליטנטי בבנק ריקי בכר, אמנם צפוי לפרוש לגמלאות בחודש מרס 2014 (בסמוך לכניסתה של טופילסקי לתפקיד המנכ"ל), אך התרבות הארגונית הבעייתית תישאר בבנק לאחר פרישתו של בכר. מלבד הטיפול הדרוש בתרבות הארגונית של דיסקונט, הבנק סובל מיחס הלימות הון נמוך, אשר הדירקטוריון בוחן בימים אלו טיפול בבעיית ההון על ידי מכירת חלק או מלוא מניות החברה הבת בנק דיסקונט ניו יורק. מכירה שכזו צפויה לאפשר לבנק לחזור למסלול של צמיחה בפעילות האשראי (לאחר שנתיים של התכווצות). אחת ההחלטות שאשר-טופילסקי תצטרך לקבל היא כיצד לעשות שימוש בהון שיעמוד לרשותה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker