רשות ההגבלים העסקיים הרוסית מזהירה את טבע בעניין הספקת קופקסון

הרשות הרוסית טוענת שהימנעותה של טבע מלחדש את חוזה ההספקה של קופקסון, התרופה המקורית שפיתחה לטרשת נפוצה, עם חברות רוסיות מפרות לכאורה את חוק ההגבלים הרוסי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשות ההגבלים העסקיים הרוסית (FAS) פרסמה אתמול (ג') אזהרה שנייה לחברת טבע והורתה לה להפסיק פעולות שמפרות לכאורה את חוק ההגבלים העסקיים. הרשות הרוסית טוענת שהימנעותה של טבע מלחדש את חוזה ההספקה של קופקסון, התרופה המקורית שפיתחה לטרשת נפוצה, עם החברות הרוסיות CJSC ,MFPDK ,Biotek ובכך הפרה לכאורה את סעיף 5 לחוק ההגבלים הרוסי.

על פי החוזה בין טבע לחברות אלו, הן מעורבות בשלבים האחרונים של ייצור התרופה וכן באחסון שווק והפצה של קופקסון ברוסיה. אי חידוש החוזה פוגע בהספקה של קופקסון שנחשבת ברוסיה כתרופה חיונית למחלה נדירה בהיעדר גרסה גנרית.

טימופיי ניזגרוגזב, מנהל המחלקה למסחר ולרווחה ברשות ההגבלים הרוסית, אזכר שמדובר באזהרה שנייה לטבע, לאחר שהנוכחית פורסמה חודשיים לאחר שהרשות הרוסית פרסמה אזהרה דומה וטענה כי בשל הסירוב לחדש את ההספקה של התרופה ל-Biotek נמנע ממנה האפשרות לגשת למכרזים הממשלתיים שבאמצעותם מספקת ממשלת רוסיה את התרופה, בהתאם לסל הבריאות הפדרלי.

קופקסון
קופקסוןצילום: עופר וקנין

מכירות קופקסון ברוסיה מוערכות ב-90 מיליון דולר בשנה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker