המחזיקים הפרטיים לביהמ"ש: מנה את גבאי למנהל המכרז למכירת אי.די.בי

הכנ"ר נותן אור ירוק לבית המשפט לחלק 37.5% מ-800 מיליון השקלים שנמצאים בנאמנות המשקיף לנושי אי.די.בי פיתוח

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המחזיקים הפרטיים באי.די.בי קוראים לשופט איתן אורנשטיין למנות את אייל גבאי, המומחה מטעם בית המשפט, כבעל תפקיד לשם פניות המשקיעים הפוטנציאלים כמו גם להעניק לו סמכות לנהל עמם משא ומתן ולדרוש מהחברה מידע או חומרים שונים, כך שיוכל גבאי למסור אותם לגורמים המתעניינים ברכישת אי.די.בי.

לטענת המשקיעים הפרטיים, גבאי הינו האיש הנכון לתפקיד כיוון שהוא משמש כבעל תפקיד בהסדר החוב מאז ינואר 2013. במסגרת תפקידו נתן חוות דעת כלכליות והיה מעורב בהכנתם באופן פעיל. היכרותו המקיפה עם כלל הנושים באי.די.בי, אחזקות ופיתוח, הידע והמומחיות שלו תומכים לדעתם במינויו לתפקיד.

היום הגיש כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר) את עמדתו לבית המשפט וקבע כי לאור העבודה "שגם חלופת פירוק בחברת פיתוח תביא לחלוקת דיווידנד מוערך בשיעור גבוה, אין הכנ"ר מוצא להתנגד לבקשה וימליץ כי, כהצעת המומחה אייל גבאי, יחולק מיידית שיעור של 37.5% מהכספים בהתאם להתקדמות הצפויה של עסקת כלל ביטוח או הסדר ההשקעה בחברת אי.די.בי אחזקות. ניתן יהיה לשקול שחרור נוסף בשיעור של 37.5% נוספים ואף מעבר לכך, בכפוך להחלטת דירקטוריון נוספת שתתקבל בסמוך לכך".

כמו כן, נציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי פיתוח, המורכבת מפסגות, קרן יורק והפניקס, ביקשה לחלק 75% מהסכום של 800 מיליון השקלים שהופקדו בקופת בית המשפט והועברו למשקיף מטעם בית המשפט, עו"ד חגי אולמן, עד להתבהרות במצבה של אידיבי פיתוח. מדובר בכספים שהיו אמורים להיות משולמים לנושי אי.די.בי פיתוח במהלך החודשים יוני-יולי 2013.

יש לציין כי בנק הפועלים התנגד לשחרור הכספים בטענה כי לא ברורה באופן מובהק סוגיית כשרות הפירעון של חברת פיתוח. בבנק חוששים כי אם יתברר שהחברה אינה סולבנטית, הם יאבדו חלק מהכספים המגיעים להם. החשיפה של הפועלים לאי.די.בי פיתוח הינה 900 מיליון שקל בהלוואות שניתנו ללא בטחונות. דירקטוריון אי.די.בי לא התנגד לשחרור הכספים בטענה כי מבחינתו הכספים כבר שולמו במועד, שכן הועברו לידי המשקיף.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker