כנפיים השלימה רכישת 2 מטוסים תמורת 200 מיליון שקל

גלובל כנפיים תממן את הרכישה באמצעות 2 הלוואות בנקאיות עם זכות חזרה מוגבלת ללווה בסכום של 36 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת כנפיים שבשליטת משפחת בורוביץ' ופויו זבלודוביץ' מרחיבה את פעילות החכרת
המטוסים שלה. החברה שהיא גם בעלת השליטה בחברת אל על השלימה את רכישתם של מטוס איירבאס 321-200, שמוחכר לחברת בריטיש איירוויס עד ל-2018 ומטוס בואינג 737-800, שמוחכר לחברת תעופה דרום אפריקאית עד 2021 בתמורה כוללת של 56.5 מיליון דולר.

גלובל כנפיים ליסינג שהיא החברה הבת בבעלותה המלאה של כנפיים שרכשה את המטוסים צפויה לקבל סכום של 36.5 מיליון דולר על פני חיי חוזה החכירה. גלובל כנפיים תממן את הרכישה באמצעות 2 הלוואות בנקאיות עם זכות חזרה מוגבלת ללווה בסכום של 36 מיליון דולר, כלומר 64% מעלות הרכישה. ההלוואה ניתנה על ידי בנק אמריקאי, שמתמחה בתחום החכרות המטוסים.

תרת הסכום תמומן מאמצעיה העצמיים של גלובל (16.2 מיליון דולר) וכן מפקדונות של שתי חברות התעופה שחוכרות את המטוסים. גלובל תפרע 21.2 מיליון דולר מהסכום שתלווה בתשלומים שוטפים במהלך תקופות החכירה, ויתרת הסכום תיפרע בתשלום אחד בתום תקופת ההחכרה של כל מטוס.

פויו זבלודוביץ'צילום: עופר וקנין

בריטש איירוויס והחברה הדרום אפריקאית הפקידו בידי גלובל מכתב אשראי בנקאי ופקדון שאינו נושא ריבית כבטוחה לעמידתן בהתחיבותיות על פי הסכמי החכירה. לפי הסכמי ההלוואה יש מנגנון של ערבות צולבת בין שתי ההלוואות.

עם ביצוע העסקה מונה צי המטוסים של גלובל 18 מטוסי סילון שמוחכרים ל-10 חברות שונות ב-8 מדינות ודמי החכירה שהחברה אמורה לקבל בשנים הקרובות יגיעו ל-146 מיליון דולר.

גלובל כנפיים הרוויחה 2.3 מיליון דולר במחזור של 20 מיליון דולר ברבעון השני של 2013, בהשוואה לרווח של 2 מיליון דולר במחזור של 14 מיליון דולר ברבעון המקביל לו ב-2012 אגרות החוב של גלובל כנפיים למשך חיים ממוצע של 3.1 שנים מדורגות ב A- על ידי  חברת הדירוג מעלות P&S ונסחרות בתשואה של 5.38%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker