אדגר מצטיידת במזומן: מימשה 25% נוספים מנכסיה בקנדה תמורת כ-192 מ' ש'

החברה שבשליטת צור שמיר של משפחת שניידמן, כבר מכרה במארס 2012 כ-25% מהזכויות בנכסים לקרן פנסיה קנדית במטרה להפחית את המינוף ולהקטין התחייבויותיה ■ לאחר המכירה צפויה לרשום אדגר - שמנייתה עלתה ב-50% מתחילת 2013 - רווח של 14 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן אדגר השקעות שבשליטת צור שמיר של משפחת שניידמן, ממשיכה בתוכניתה להקטנת המינוף ושיפור היחסים הפיננסים. החברה, שמנייתה עלתה מתחילת השנה ב-46%, דיווחה הבוקר (ד') כי היא מנהלת באמצעות החברה הבת מו"מ מתקדם עם גוף פיננסי קנדי, ככל הנראה קרן פנסיה מקומית, למכירת 25% נוספים מהזכויות במרבית נכסיה בקנדה.

על פי מתווה העסקה המתגבש, הרוכש ישלם לחברת הבת כ-58 מיליון דולר קנדי (כ-192 מיליון שקל), וכן יצטרף להתחייבויותיה כלפי הגופים הממנים (כ-50 מיליון דולר קנדי חלקו של הרוכש). מדובר בסכום נטו, שחלקו עשוי לשמש את החברה להמשך השקעות ולקו האחר לפירעון חובות לבעלי האג"ח, להם היא נדרשת לשלם 130 מיליון שקל (תשלומי קרן וריבית) עד המחצית הראשונה של 2014.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

11 טיפים לשימוש יעיל באפליקציית Waze

ניצחון לבר רפאלי: חברת סאני של אילן בן דב תשלם לדוגמנית 400 אלף שקל

מנכ"ל אדגר, רועי גדיש
מנכ"ל אדגר, רועי גדישצילום: גדי דגון

אדגר כבר מימשה 25% מהזכויות בנכסים בקנדה במהלך מאי 2012, אז מכרה חלק מזכויותיה לקרן פנסיה קנדית. לאחר המכירה היא תחזיק ב-50% מהבעלות, כך שהיא תמשיך להיות בעלת השליטה. אדגר מדגישה כי הרווח הצפוי לפני מס הינו כ-4 מיליון דולר קנדי (כ-14 מיליון שקל). בתגובה עולה מניית החברה ב-3.5%.

אדגר, המנוהלת על ידי רועי גדיש, היא חברת נדל"ן מניב שמחזיקה בנכסים בישראל, פולין, קנדה ובלגיה בשווי כולל של 3 מיליארד שקל. לפני כחודש העלתה חברת דירוג האשראי, מעלות S&P, את דירוג האשראי של אדגר מרמה של BBB לרמה של BBB+ עם אופק יציב. החברה נסחרת כעת בתל אביב לפי שווי שוק של 650 מיליון שקל, מתחת להון העצמי של החברה שעומד על 890 מיליון שקל.

"החברה הציגה במהלך השנה האחרונה שיפור בפרופיל הפיננסי כפי שמשתקף ביחסים פיננסים חזקים יותר בהשוואה לשנים קודמות, וזאת תוך כדי המשך מגמת השיפור בביצועים התפעוליים של הנכסים הקיימים", הסבירו במעלות. "להערכתנו, החברה תשמור על יחסים פיננסים דומים בשנתיים הקרובות, בין היתר, לאור האסטרטגיה העסקית וכוונת ההנהלה לשמור על שיעור מינוף (יחס מתואם של חוב לחוב והון עצמי) של עד 70% לאורך זמן".

במעלות הדגישו כי הפרופיל הפיננסי של אדגר השתפר בשנה האחרונה, שבא לידי ביטוי בשיעור LTV (יחס בין שווי חוב לנכסים) ממוצע נמוך של כ-50%. מנגד, עומס הפירעונות וצרכי המחזור הגבוהים משפיעים לשלילה על הפרופיל הפיננסי. יחס החוב נטו לנדל"ן של החברה עומד נכון להיום על כ-65%. החברה מייצרת רווח תפעולי נקי מפעילות הנדל"ן (NOI) של 190 מיליון שקל בשנה.

אדגר חייבת למחזיקי האג"ח שלה כ-700 מיליון שקל. עיקר החוב הוא במח"מ קצר. נכון לסוף הרבעון השני בקופת החברה 170 מיליון שקל סולו (כלומר, ללא החברות הבנות), כך שהתזרים נטו שיתקבל מהמכירה יגדיל את יתרות המזומנים שברשותה. האג"ח של החברה נסחרות בתשואות נמוכות של 0.62%-2.28%.

מניית אדגר בשנה האחרונה
הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ