שוקי אורן ביקש מבעלי האג”ח של קרדן אן.וי שקט תעשייתי עד סוף נובמבר

מנכ”ל קרדן אן.וי, שוקי אורן, נימק את בקשתו ברצונה של הנהלת החברה למצות את המגעים למכירת אחזקתה של החברה בחברת הנדל”ן המזרח אירופית GTC Poland

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

אסיפת בעלי איגרות החוב, המשותפת לבעלי האג”ח מסדרה א’ וסדרה ב’ של חברת קרדן אן.וי, התקיימה אתמול בצל בקשתה של ההנהלה לשקט תעשייתי במשך חודש וחצי.

מנכ”ל קרדן אן.וי, שוקי אורן, נימק את בקשתו ברצונה של הנהלת החברה למצות את המגעים למכירת אחזקתה של החברה בחברת הנדל”ן המזרח אירופית GTC Poland. קרדן אן.וי מחזיקה, באמצעות החברה הבת GTC RE שבבעלותה המלאה, ב-27.75% ממניותיה של GTC שנסחרת בבורסה של ורשה. שווי מניותיה של קרדן אן.וי ב-GTC, השקעתה הוותיקה והבשלה ביותר של החברה, הוא 167 מיליון יורו. ואולם, המניות משועבדות לפירעון הלוואה של 100 מיליון יורו שקיבלה החברה הבת GTC RE מבנק דיסקונט.

קרדן הודיעה בתחילת אוקטובר ששכרה את שירותי סיטיגרופ לנהל את תהליך המכירה של האחזקה, וציינה כי מתנהלת בדיקת נאותות של GTC Poland בידי כמה משקיעים מרשימה נבחרת.

בעלי איגרות החוב, שיוצגו עד כה בידי נציגות לא פורמלית, שכללה את פסגות, כלל ביטוח ועמיתים, וזכתה לייעוץ משפטי של עו”ד אלון בנימיני, צפויים להצביע עד לסוף השבוע על זהותה של נציגות משותפת לבעלי שתי הסדרות או נפרדת. הנציגות תנהל את המו”מ עם הנהלת קרדן אן.וי ותמליץ על אחת מדרכי פעולה אפשריות, כולל גיבוש הסדר עם החברה, בדיקת מצבה הכספי של החברה, וכן יכולתה לעמוד בתנאי ההסדר המוצע אם הסדר כזה יוצע בידי קרדן, כולל האופציה של פירוק החברה ומימוש כל נכסיה. נוסף על כך, ייבדקו האופציות המשפטיות שעומדות בפני בעלי איגרות החוב אם יתברר, כפי שהתבטא באחרונה אורן, כי אין בכוונת החברה להציע הסדר חוב.

שוקי אורן

קרדן אמורה לפרוע בפברואר 2014 תשלומי קרן וריבית לבעלי איגרות החוב בסך 83 מיליון יורו, כשבקופתה היו 9 מיליון יורו נכון לסוף הרבעון השני של 2013. ברבעון השלישי נמכרה עסקת הגנה מטבעית שהניבה תמורה של 9 מיליון יורו נוספים.

אורן אמנם אמר לפני שבועיים כי החברה מנהלת מגעים על מימוש נכסים בנוסף לאחזקתה ב–GTC. ואולם, חלק מבעלי איגרות החוב מתנגדים למהלך המימושים מחשש שמכירת נכסים חפוזה תחת לחץ של מועדי פירעון תגרום לאי־מיצוי הערך מנכסיה של החברה ותסכן את הפירעונות הבאים. בעלי האג”ח הגישו בסוף יולי 2013 טיוטה להסדר חוב, שכוללת דחייה של מועד הפירעון מפברואר 2014 לפברואר 2015 תמורת הקצאה של 30% ממניות החברה לבעלי האג”ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker