רישום משולש: גזית גלוב תרשום את מניותיה למסחר גם בקנדה

לחברת הנדל"ן הישראלית, שמנוהלת בידי רוני סופר, פעילות משמעותית בשוק הנדל"ן הקנדי באמצעות החברה הבת FCR

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הנדל"ן הישראלית גזית גלוב בדרך לרישום משולש. החברה – שנסחרת כבר היום בתל אביב ובניו יורק לפי שווי שוק של 8.3 מיליארד שקל – פועלת לרישום מניותיה למסחר בבורסת טורונטו (TSX). בשלב זה אין החברה מתכוונת לבצע בבורסה הנפקת מניות ולגייס הון, אלא רק לבצע רישום, במתכונת של המניות הדואליות. גזית גלוב דיווחה כי קיבלה את אישור ה-TSXלרישום, המותנה במספר תנאים מקובלים.

"קנדה היא שוק משמעותי עבורנו זה שני עשורים ומהלך זה מהווה צעד נוסף בהתפתחותה של החברה וחיזוק מעמדה כחברה בינלאומית מובילה בתחומה", אמר מנכ"ל החברה רוני סופר. "אנו משקיעים מאמצים רבים בחשיפת החברה לקשת רחבה של משקיעים בינלאומיים ומאמינים כי רישום זה ימשיך ויגדיל את החשיפה והנגישות שלנו למשקיעים קנדיים ומשקיעים בינלאומיים אחרים".

כיום שליש מפעילות הנדל"ן של גזית גלוב - המרוכזת בחברה הבת (45.6%) FCR- First Capital Realty - נמצאת בקנדה. החברה פועלת בעיקר במחוזות אונטריו, קוויבק, אלבטרה ובריטיש קולומביה ובבעלותה 157 נכסים מניבים. במהלך 2012 הפעילות בקנדה הניבה לגזית הכנסות של 2.23 מיליארד שקל (32% מסך ההכנסות של החברה), ורווח של 635 מיליון שלק מפעילויות רגילות. שווי הנכסים של החברה בקנדה מגיע ל-27 מיליארד שקל.

גזית גלוב, קבוצת נדל"ן המתמחה ברכישה וניהול של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים, פועלת בפריסה גלובלית עם התמקדות באזורים אורבאניים צומחים. בנוסף פועלת החברה בתחום מבני המשרדים הרפואיים בצפון אמריקה. החברה, שנשלטת על ידי חיים כצמן ודורי סגל, נסחרת במדדים ת"א 25 ונדל"ן 15. היא פעילה ביותר מ-20 מדינות ומחזיקה ומנהלת 592 נכסים בשווי של למעלה מ-75 מיליארד שקל.

רוני סופר, מנכ"ל גזית גלובצילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker