רשת התקשורת של Vodacom בטנזניה בחרה בסרגון לשדרוג הרשת שלה

Vodacom טנזניה היא חברת בת של Vodacom דרום אפריקה מקבוצת Vodafone; היקף החוזה נאמד ב-7 מיליון דולר; אחוז החדירה של שירותי הסלולר בטנזניה עומד על 51% בקירוב ■ מניית החברה מזנקת ב-3%

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת סרגון נטוורקס, שמניותיה נסחרות הן בנאסד"ק והן בתל-אביב, הודיעה היום למשקיעיה כי היא קיבלה הזמנות בשווי של כ- 7 מיליון דולר מ-Vodacom טנזניה.  Vodacom הינה מפעילת התקשורת הגדולה במדינה שמעניקה שירותים ללמעלה מ-10 מיליון מנויים בטנזניה ולכ-50 מיליון מנויים ברחבי אפריקה. בתגובה מניית החברה זינקה ב-6% אך כעת היא נסחרת בעלייה של כ-3%.

אוכלוסיית טנזניה מונה כ-48.3 מיליון בני אדם, ובדומה למדינות בעולם השלישי, בעקבות תשתיות התקשורת הרעועות במדינה, הם למעשה מדלגים על שלב בהתפתחות התקשורתית. לראייה, מספר הטלפונים הנייחים עומד על כ-161 אלף ומספר טלפונים ניידים עומד על 25.6 מיליון. מספר המנויים של חברת וודאפון עומד על כ-10 מיליון. אחוז החדירה של שירותי הסלולר בטנזניה עומד על 51% בקירוב.

סרגון, שהינה המומחית בשוק ה-hauling האלחוטי (תקשורת אלחוטית בין תחנות הבסיס והמתג הראשי), משמשת כספקית הציוד הראשית לתשתיות התקשורת המשודרגת של Vodacom בטנזניה שמתחיל בימים אלה. Vodacom משדרגת את רשת התקשורת שלה על מנת לתמוך בגידול הניכר במספר הלקוחות, וכדי להתאימה לשירותי דאטה מתקדמים בפס רחב על גבי טכנולוגיית 3G. ההשקה של שירותי 3G במדינה הופכת את רשתות הסלולר לערוץ העיקרי לאספקת שירותי אינטרנט בפס רחב, בנוסף על שירותי קול.

עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגוןצילום: אורה בשן

"השימוש בשירותי דאטה גדל בטנזניה בצורה מטאורית. על מנת להמשיך ולספק שירות מיטבי ואמין ללקוחותינו אנו נדרשים להגדיל את קיבולת הרשתות שלנו, בהתאם להרגלי הצריכה הגדלים והולכים", אמר רֵנֶה מֶזָה, מנכ"ל Vodacom טנזניה. "סרגון משמשת כספקית העיקרית שלנו לתשתיות רשת אלחוטיות מאז 2009. לכן, באופן טבעי, בחרנו בה שוב, מתוך ידיעה כי כך נוכל לבצע את השדרוגים הנדרשים בצורה מהירה ואפקטיבית, בעזרת הטכנולוגיה המתאימה ביותר לדרישות הרשת העתידיות".

"הטכנלוגייה האלחוטית שלנו מתאימה במיוחד לשוק האפריקני," אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון. "הפתרונות שלנו מאפשרים לספק שירותי קול ונתונים בפס רחב, על פני מרחקים גדולים. באמצעות פתרונות אלה ניתן לחבר לרשת לקוחות קצה גם באזורים נידחים, ולאפשר לאוכלוסיות שלמות, שמכשיר הסלולר הוא אמצעי התקשורת היחידי העומד לרשותן, להתחבר לאינטרנט. אנו מלווים את Vodacom מאז כניסתה לשוק הטלקום בטנזניה, ומצפים להמשיך ולקחת חלק פעיל בשדרוג ובהרחבת תשתית הרשתות של Vodacom גם בשנים הבאות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker