מכירת חיסול: ירידות של כ-30% באג"ח פטרוכימיים בשש הסדרות

מניית בזן מתרסקת ב-15% במחזור עצום של 33 מיליון שקל ■ בזן מנסה להרגיע את המשקיעים - פירסמה היום הערכות כי מרווח הזיקוק של החברה ברבעון השלישי יהיה גבוה בכ-4 דולר לחבית ממרווח הייחוס

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מכירת חיסול של ניירות הערך של בזן ופטרוכימיים בבורסה. המוסדיים ממשיכים להיפטטר מניירות הערך של בזן ופטרוכימיים. בזן מתרסקת ב-15% במחזור של 33 מיליון שקל. אגרת חוב סדרה א של בזן, שאמורה להיפדות ב-2020, מתרסקת ב-6.3% והתשואה בה עולה ל-11%. איגרת חוב סדרה ב נסחרת עם ירידה של 6.9% והתשואה בה עולה ל-21%.

מניית פטרוכימיים שנשלטת על ידי דיוויד פדרמן, יעקב גוטשטיין ואלכס פס, משילה 8% מערכה במחזור של 54 אלף שקל. שש סדרות אג"ח בהיקף כולל של 1.9 מיליארד שקל סופגות פגיעה קשה ונחתכות בעד 25%.

נראה כי ועדת ההשקעה של הגופים המוסדיים העדיפה להיפטר מאג"ח פטרוכימיים בכל מחיר והתשואות על האג"ח נופלות לתשואת זבל דו ספרתית. סדרה ב' של פטרוכימיים, שאמורה להיפדות סופית בשנת 2023, יורדת ב-19% והתשואה בה עולה ל-32%. סדרה ג, שמועד פדיונה אף הוא ב-2023, יורדת ב-16.7% לתשואה דו ספרתית של 43%.

סדרה ד שמועד פדיונה הסופי ב-2016 יורדת ב-28% לתשואת זבל של 1000%. סדרה ו נחתכת ב-24.5% והתשואה בה עולה ל-185% מה שמעיד כי המשקיעים בסדרה, שאמורה להיפדות בסוף שנת 2018, מאמינים כי לא יראו את כל כספם בחזרה.

לפטרוכימיים חוב של 310 מיליון שקל לבנקים המחזיקים בשעבוד על פקדונות בהיקף של 110 מיליון שקל. הסדר החוב, שעתיד לבוא, יהיה מול בנק הפועלים, קרן בראשית, ומחזיקי שש סדרות אג"ח החברה.

על רקע הירידות החדות פירסמה בזן הודעת הרגעה ובה היא מדווחת כי "עם סיום הרבעון השלישי של שנת 2013 ומאינדיקציות ראשוניות לרבעון זה עולה כי מרווח הזיקוק של החברה יהיה גבוה בכ-4 דולר לחבית ממרווח הייחוס".

בזן מסבירה כי "תוצאות אלה כוללות גם את השפעות תרומת המידן והגז הטבעי. מרווח היחוס הממוצע ברבעון השלישי עמד על כ-1 דולר לחבית. בנוסף, מרווחי הפולימרים המשיכו להתחזק במהלך הרבעון השלישי, בהמשך למגמה שאפיינה פעילות זו ברבעון השני של 2013 והם תורמים לרווחיות מגזר פעילות זה". החברה מדגישה כי מדובר בהערכות המבוססות על הנתונים שהצטברו בידיה עד כה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום