הדולר התחזק ב-0.56% ל-3.56 ש' על רקע החשש מחדלות פירעון בארה"ב

היורו היציג החזק ב-0.505% ל-4.83 שקלים ■ "אם ההשבתה תסתיים ותקרת החוב תועלה, הדולר צפוי להתחזק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במטבע החוץ התנהל היום על רקע החשש מחדלות פירעון של ארה"ב. הדולר היציג התחזק מול השקל ב-0.56% ל-3.56 שקלים היורו התחזק מול השקל ב-0.505%  ושערו היציג נקבע על 4.83 שקלים.

"ככל שינקפו הימים ולא תירשם התקדמות במגעים בוושינגטון החשש בשוק רק יגבר והדולר ייפגע. מנגד, אם ההשבתה תסתיים ותקרת החוב תועלה, הדולר צפוי להתחזק", מסבירים במחלקת המחקר של FXCM ישראל.

עוד הם מציינים כי הדולר בדרך כלל מתחזק כאשר רמת הסיכון בשוק עולה והמשקיעים מחפשים נכסים בטוחים יותר. ואמנם, בשבוע האחרון ראינו התחזקות של מטבעות המקלט הבטוח כגון הין והפרנק, ואולם הדולר דווקא נחלש, וזאת מאחר שהמבוי הסתום הפוליטי בוושינגטון פוגע באמון המשקיעים בכלכלה האמריקנית, וכמו כן, עד שתקרת החוב לא תועלה, מתלווה לדולר הסיכון של חדלות פירעון, גם אם סיכוייו של תרחיש זה נמוכים. ככל שינקפו הימים ולא תירשם התקדמות במגעים בוושינגטון החשש בשוק רק יגבר והדולר ייפגע. מנגד, אם סוף סוף יגיעו הצדדים לפשרה, ההשבתה תסתיים ותקרת החוב תועלה, הדולר צפוי להתחזק".

הדולר מתחזק ב-0.2% מול הין היפני ונסחר תמורת 96.94 ין לדולר, אך רמות אלה עדיין נמוכות יחסית לחודשים האחרונים, שבהם היה נראה כי הין נחלש.

חבילות של דולרים בחדר
צילום: בלומברג
שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker