הכלכלן אדוארד קלר צורף לצוות של ניל בוש, המתעניין ברכישת אי.די.בי

קבוצת בוש גם שכרה את שירותיה של פירמת עוה”ד הרצוג־פוקס־נאמן כדי שתסייע לה בהגשת הצעת השקעה שכזו לבית המשפט

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת ההשקעות הפרטית אמריקן פסיפיק אינטרנשיונל, שעם בעליה נמנה ניל בוש ‏(אחיו של ג’ורג’ וו. בוש‏), שכרה את שירותיו של אדוארד קלר כמומחה כלכלי ועסקי לצורך גיבוש הצעה לרכישת השליטה בקבוצת אי.די.בי.

קבוצת בוש גם שכרה את שירותיה של פירמת עוה”ד הרצוג־פוקס־נאמן כדי שתסייע לה בהגשת הצעת השקעה שכזו לבית המשפט.

קלר אמור לייצג את קבוצת בוש מול מחזיקי איגרות החוב ובעלי המניות. לקלר ניסיון של 20 שנה בשוק ההון הישראלי. בשנים האחרונות הוא היה מעורב בהסדרי חוב בחברות כמו אפריקה ישראל, דלק נדל”ן, אלביט הדמיה, פולאר השקעות ואנגל משאבים.

נציגי קבוצת בוש נפגשו בשבוע שעבר עם אייל גבאי, המומחה מטעם בית המשפט, חגי אולמן המשקיף ועו”ד נועם שרון, המייצג את נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות. לנציגים הוסבר כי בעלי האג”ח של אי.די.בי פיתוח, שהחוב אליהם הוא כ–4.2 מיליארד שקל, אינם רוצים בהסדר. אם החוב לא ישולם הם מעונייינים להשתלט על החברה.

החוב של אי.די.בי פיתוח לבנקים הוא כ–2.2 מיליארד שקל. קבוצת בוש תצטרך לעמוד בלוח הזמנים הדחוק שקבע ביהמ”ש המחוזי, עד 20 באוקטובר.

אמריקן פסיפיק מנוהלת בידי איש העסקים האמריקאי ממוצא סיני וילסון צ’אן. לחברה לא היו עד כה השקעות בישראל. קלר יעניק לקבוצה את שירותיו באמצעות פרפורמנס שוקי הון. קלר סירב להגיב לידיעה. דובר קבוצת בוש אישר את הפרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker