תפקיד חדש

פסגות הציע לעומר קרייזל להתמנות ל"ראש חטיבת ההשקעות"

במסגרת המגעים דובר כי קרייזל, מנהל ההשקעות הראשי של מגדל, ישמש כראש מערך מנהלי ההשקעות - תפקיד חדש שבונים בפסגות

ערן אזרן
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10
ערן אזרן
אסא ששון

פסגות, בניהולו של חגי בדש, קיים מגעים ראשוניים עם עומר קרייזל, מנהל ההשקעות הראשי של חברת הביטוח מגדל, להשתלבותו כמנהל ההשקעות הראשי של בית ההשקעות, כך נודע

ל-TheMarker. במסגרת המגעים דובר כי קרייזל יעמוד בראש מערך מנהלי ההשקעות של פסגות, המורכב, בין השאר, מסמנכ”לי ההשקעות בחברות הגמל והקרנות הנאמנות. תפקידו הוגדר כ”ראש חטיבת ההשקעות”.

קרייזל ‏(41‏) הצטרף למגדל ב–2002 ושימש בתחילת דרכו כמנהל הנוסטרו. החל ב–2005 שימש קרייזל כמנהל ההשקעות בפוליסות המשתתפות ברווחים, ולאחר מכן כיהן כסגנה של מנהלת ההשקעות הראשית, ענת לוין, ומנהל תחום עמיתים. ב–2010 מונה קרייזל כמנהל ההשקעות הראשי במקומה של לוין.

סביר להניח שקרייזל אינו המתמודד היחיד לתפקיד החדש שבונים בפסגות. תפקיד מנהל השקעות ראשי הוא מהמרכזיים והחשובים בשוק ההון. מנהל ההשקעות הראשי אחראי על ניתוב כספי החוסכים לעבר אפיקי ההשקעה המיטביים, והוא זה שקובע את התשואות שיציג בית ההשקעות לעמיתיו. נכון לסוף ספטמבר, בפסגות מנוהלים 180 מיליארד שקל מחסכונות הציבור. מדובר בסכום משמעותי, מהגבוהים שבין בתי ההשקעות וחברות הביטוח - כך שהתפקיד מקבל משנה תוקף.

מי שכיהן עד עתה כמנהל ההשקעות הראשי בפסגות הוא שלומי ברכה, ששימש במקביל כמנהל חברת הגמל והפנסיה. ואולם, בחודש שעבר הודיע ברכה על כוונתו לסיים את התפקיד ולחבור למנכ”ל פסגות לשעבר, רועי ורמוס, בהקמת קרן גידור. את ברכה יחליף אריק יוגב, לשעבר משנה למנכ”ל מגדל, שיחל בתפקיד בנובמבר.

ברכה כיהן כמנהל ההשקעות הראשי של פסגות, אף שמעולם לא קיבל את התפקיד באופן רשמי. ברכה החליף את בדש כמנכ”ל חברת הגמל והפנסיה ולו ניסיון רב בתחום ההשקעות. קיימת עדיין האופציה שבפסגות יחליטו שלא למנות מנהל השקעות ראשי, אלא להיצמד למבנה הקיים.

בפסגות סירבו להגיב לידיעה. גם קרייזל סירב להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker