בלעדי

מוותר על ירושלים: אנליסט האנרגיה ירון זר עוזב את כלל ברוקראז'

זר יעבור לכנף כלל ביטוח, שאחראית על ניהול נכסים בהיקף של 140 מיליארד שקל ■ עבודות האנליזה של זר יהיו מעתה פחות חשופות לעין הציבור, שכן הן ישמשו למטרות השקעה פנימית (Buy side) בלבד

ערן אזרן

שינויי כוח אדם בכלל ברוקראז' עוד טרם השלמת המכירה לידי בנק ירושלים: אנליסט האנרגיה המוערך ירון זר עוזב את מחלקת האנליזה של כלל ברוקראז' ועבר לכנף כלל ביטוח - הגוף האחראי על ניהול ההשקעות של כלל ביטוח המנוהל על ידי שוקי בורנשטיין - כך נודע ל-TheMarker.

כנף אחראית על ניהול נכסים בהיקף של 140 מיליארד שקל, הכוללים את כספי העמיתים של כלל פנסיה, גמל וביטוחי מנהלים, וכן את ההון העצמי ועתודות הביטוח של קבוצת כלל (נוסטרו). עבודותיו של זר יהיו מעתה פחות חשופות לעין הציבור, שכן הן ישמשו למטרות השקעה פנימית (Buy side) ולא כהמלצות למשקיעים חיצוניים (Sell side).

במהלך אוגוסט האחרון הודיע בנק ירושלים על רכישת מלוא אחזקותיה של כלל פיננסים בפעילות הברוקראז', שמנוהלת בידי רונן ויסרברג, יובל בן זאב ונאור אל חי. בנק ירושלים משלם תמורת הפעילות כ-270 מיליון שקל, המשקף את ההון העצמי הנזיל של החברה. בכוונת בנק ירושלים למזג את הפעילות הנרכשת לתוך חבר הבורסה של הבנק.

ירון זרצילום: תומר אפלבאום

בנק ירושלים ימשיך להעסיק כ-30 מעובדי כלל ברוקראז', כולל המייסדים רונן ויסרברג, יובל בן זאב ונאור אל חי, שחתמו על הסכם ניהול עם בנק ירושלים. ואלם, ההערכות בשוק הן שהשכר של חלק מעובדי החברה יקוצץ. 

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker