חברת מידרוג העניקה דירוג של Aa3 לחוב של אנלייט בפרויקט "חלוציות"

פרויקט חלוציות בנגב המערבי הוא המיזם הפוטו-וולטאי הגדול ביותר שאושר בישראל ■ החוב גויס על ידי החברה במהלך 2013 ולאחר הדיווח נסחרה מניית אנלייט בעליה של 1.9%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת אנלייט אנרגיה שבשליטת שאול אלוביץ (47%), דיווחה היום כי חברת הדירוג מידרוג הודיעה על הענקת דירוג Aa3 לחוב הבכיר שניתן לפרויקט "חלוציות", בהיקף כולל של כ-400 מיליון שקל. פרויקט חלוציות הינו פרויקט לייצור חשמל בהיקף 55 מגה-וואט בטכנולוגיה פוטו-וולטאית באזור הנגב המערבי.

החוב גויס על ידי החברה במהלך 2013, לצורך הקמת הפרויקט. לאחר הדיווח נסחרה מניית אנלייט בעליה של 1.9%. האנליסטים יובל סקורניק ואדם בן יהודה הסבירו את ההחלטה: "יחסי הכיסוי הממוצעים של הפרויקט גבוהים יחסית לפרויקטים דומים אחרים בתחומי האנרגיה בכלל והסולרי בפרט, ומצביעים על איתנות הפרויקט גם במקרי קיצון".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

התאוששות // רייטינג חדשות 10 צמח בספטמבר ב-16%

גל ראשון של ניסיונות הברחת מכשירי אייפון 5S דרך נתב"ג

שאול אלוביץ'צילום: עופר וקנין

כמו כן, ציינה מידרוג כי הפרויקט אינו חשוף לסיכוני ביקוש, לאור תעריפי החשמל הקבועים המוענקים לפרויקט במסגרת הסכם למכירת החשמל שנחתם עם חברת החשמל ל-20 שנה. בדו"ח הדירוג נכתב עוד: "קבלן ההקמה, קבוצת M+W גרמניה, הנה עתירת ניסיון בפרויקטי אנרגיה רחבי היקף. הקבלן M+W ישראל זוכה לגיבוי מלא מצד M+W גרמניה, באמצעות ערבות המכסה על כל התחייבויות M+W ישראל במסגרת הסכמי הקמה ותחזוקה חתומים".

במידרוג ראו בחיוב את העובדה כי נבחר גוף אחד שמשמש הן כקבלן ההקמה והן כקבלן ההפעלה והתחזוקה של המתקן, כך שהחשיפה לחילוקי דעות בעת העברת האחריות לפרויקט בין הצדדים חלקה יותר. גורם נוסף המקטין את הסיכון על פי מידרוג הוא הסכם ההקמה והסכם התחזוקה - מערכת הסכמים ישירים בין פרויקט חלוציות, הקבלן והגוף המממן - שמקנה אפשרות למממן להיכנס לנעלי חלוציות, ובמידת הצורך לנהל ישירות את הקשר מול הקבלנים ולהחליפם באירועים שונים.

פרויקט חלוציות שבנגב המערבי הוא המיזם הפוטו-וולטאי הגדול ביותר שאושר בישראל, בהיקף של 55 מגה-וואט, והוכרז על ידי ממשלת ישראל כפרויקט תשתית בעל חשיבות לאומית. הפרויקט כבר קיבל אישור תעריפי מרשות החשמל. סך ההשקעה הכוללת בו מוערכת בכ-500 מיליון שקל. התקבולים ברוטו הצפויים ממכירת החשמל לחברת החשמל מוערכים בכ-1.4 מיליארד שקל, במשך 20 שנה ממועד חיבורו לרשת החשמל, ובממוצע, כ-70 מיליון שקל לשנה. לפי תכנית העבודה, תהליך הקמתו יושלם בתוך כשנה וחצי עד שנתיים ממועד אישור הסגירה הפיננסית.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker