לייפווייב: רמון קיבל 500 אלף ש' ואופציות שרחוקות מהכסף ב-1,500%

לפני כשבועיים דיווחה לייפוייב, שמנייתה איבדה כ-99% משוויה במהלך השנים האחרונות, על מכירת הפעילות לקבוצת משקיעים בראשות וייסברג ■ תמורת מכירת הפעילות תקבל החברה 1.25 מיליון שקל כתשלום מיידי להתחייבויותיה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת לייפוייב, שפעילותה נמכרה לפני כשבועיים לאיש עסקים רון וייסברג, פירסמה היום (ד') הבהרה "בהמשך לפרסומים בתקשורת", בדבר השכר שקיבל יו"ר החברה, חיים רמון, בכיר מפלגת "קדימה" שמונה לתפקידו ב-2009.

על פי החברה, רמון קיבל 500 אלף שקל בתקופה שבין ספטמבר 2009 ליוני 2013, בתוספת מע"מ, וכן 328 אלף אופציות, שאינן סחירות, במחיר מימוש של 5.68 שקלים. לייפוייב הדגישה כי המחיר הממוצע של המניה מיום הענקת האופציה עמד על 37 אגורות בלבד - פער של כ-1,500% ממחיר המימוש של האופציה.

לפני כשבועיים דיווחה לייפוייב, שמנייתה איבדה כ-99% משווייה במהלך השנים האחרונות, על מכירת הפעילות לקבוצת משקיעים בראשות וייסברג. לייפוייב עוסקת בפיתוח וייצור מכשור רפואי לטיפול בפצעים כרוניים. ב-2007 הגיע שווי החברה, שנשלטת על ידי שולמן ראובן, ליותר ממיליארד שקל, לאחר שתוך 4 חודשים מיום הנפקתה זינקה מניית החברה ב-900%.

ואולם, בתחילת 2012 נקלעה החברה למצב פיננסי בעייתי, לאחר שהמזומנים בקופה אזלו ומכיוון שבעלי השליטה לא היו מוכנים להזרים עוד כספים. מאז, הספיקה המניה לצנוח בחדות עד לשווי של 8.5 מיליון שקל בלבד. בעבר נעשו ניסיונות למזג לתוכה פעילות חברת האנרגיה טוהר השמש - אך העסקה לא יצאה לפועל. כעת הוחלט למזג לתוך השלד את חברת גלוב, העוסקת בבניית תשתיות בניגריה.

חיים רמוןצילום: אוליבייה פיטוסי

בכוונתו של וייסברג למזג את פעילות מכשיר ה-B.S.T של לייפוייב לריפוי פצעים לתוך שלד ציבורי בארה"ב. תמורת מכירת הפעילות תקבל החברה 1.25 מיליון שקל לתשלום התחייבויותיה ותהיה זכאית למשך 10 שנים לתמלוגים מכל הכנסה עתידית שתהיה בחברה האמריקאית, למשל, אם פעילות הביומד תימכר לצד ג' ("אקזיט"). גובה התמלוגים ללייפוייב יהיה 20% מכל הכנסה בשנתיים הראשונות ו-10% בשמונה השנים שלאחר מכן.

רמון מונה לתפקיד היו"ר בספטמבר 2009. תנאי ההעסקה של רמון קבעו לו שכר חודשי של 25 אלף שקל, לא כולל תוספת של 5,000 שקל לכל חודש בשנה הראשונה בשל "הזמן הרב הנדרש ללימוד והכרות מעמיקה של ענייני החברה". בנוסף, הוענקו לו אופציות בשווי של 1.3 מיליון שקל, נכון לאותו מועד – שכאמור מעולם לא מומשו.

עם פרסום דבר מכירת החברה, מסר רמון כי העסקה מציפה ערך כפול לבעלי המניות: "מיזוג חברת גלוב שלה היקף עסקים גדול יכניס נפח פעילות משמעותי לחברה, ואילו בעלי המניות של החברה ייהנו מתמורה עתידית הן מעליית שווי החברה בגין הכנסת פעילות גלוב לתוכה והן בגין ההכנסות הצפויות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker