לאומי מתנתק ממגדל: מכר מניות של חברת הביטוח ב-270 מ' ש'

המכירה צפויה להניב לבנק רווח נקי של 105 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בנק לאומי מכר היום למספר גופים מוסדיים כ-46 מיליון מניות של חברת הביטוח מגדל המהוות כ-4.35% מהון המניות המונפק והנפרע שלה בתמורה ל-270 מיליון שקל, המשקפים מחיר של 5.9 שקל למניה. מכירה זו צפויה להניב לבנק לאומי רווח נקי של 105 מיליון שקל.

המכירה של מניות מגדל מתבצעת לאחר עשרות שנים של שותפות בין בנק לאומי, המנוהל על ידי רקפת רוסק עמינח, לקבוצת הביטוח והפיננסים מגדל, הנשלטת על ידי שלמה אליהו. לאומי פרטנרס, זרוע הבנקאות להשקעות שבבעלות בנק לאומי, המנוהל על ידי ירון בלוך, הפיצה לגופים מוסדיים את המניות.

מתחילת השנה לאומי פרטנרס ביצעה מימושים של נתחים מאחזקות בחברות כמו מגדל, פרטנר, סופר פארם, אבן קיסר, אפריקה נכסים בהיקף של למעלה מ-750 מיליון שקל, ותרמה במחצית הראשונה של 2013 רווח של כ-165 מיליון שקל לבנק. מימוש זה של מגדל מצטרף למימושים נוספים שביצע לאומי במהלך הרבעון השלישי של 2013 כמו מכירת מניות ביטוח ישיר ויצרנית הרכב מובילאיי.

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומיצילום: ניר קידר

לאומי ואליהו עדיין ממשיכים להיות בקשרים עסקיים ענפים, שכן הבנק העניק לאליהו בשנה שעברה אשראי של כ-2 מיליארד שקל לצורך רכישת השליטה במגדל מידי ג'נרלי האיטלקית. אליהו עצמו עדיין מחזיק בכ-6.5% ממניות בנק לאומי, שאותן הוא יצטרך למכור במהלך השנים הקרובות בעקבות החלטה של בנק ישראל שלא מאפשרת לו להחזיק הן בשליטה בגוף פיננסי מהותי כמו מגדל והן במניות בכמות משמעותית בלאומי, וכן בבנק אגוד, שבו הוא מהווה חלק מגרעין השליטה, וגם שם יצטרך למכור את מניותיו במהלך השנים הקרובות.

שלמה אליהוצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker