מגדל מחלקת דיווידנד של 200 מיליון שקל

מגדל: לחלוקת הדיווידנד אין השפעה מהותית על מצבה הכספי של החברה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

חברת הביטוח מגדל, המנוהלת בידי יונל כהן, דיווחה היום כי דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיווידנד בסך של 200 מיליון שקל. זו הפעם השנייה בה החברה מחלקת דיווידנד. את הדיווידנד הקודם היא חילקה בסוף יוני השנה והוא הסתכם ב-200 מיליון שקל.

יתרת הרווח לחלוקה מסתכמת ליום 30 ביוני 2013 בכ-4,261 מיליון שקל, בהתבסס על הנתונים ליום 30 ביוני 2013. יתרת הרווח לאחר חלוקת הדיווידנד תעמוד על כ-4,061 מיליון שקל ויתרת ההון העצמי של החברה לאחר חלוקת הדיווידנד תעמוד על כ-4,684 מיליון שקל (לא כולל זכויות שאינן מקנות שליטה).

בדו"ח ששלחה החברה לבורסה היא מנתה את הסיבות שהביאו את הדירקטוריון לאשר את חלוקת הדיווידנד: "לחלוקת הדיווידנד אין השפעה מהותית על מצבה הכספי של החברה ובכלל זה על מבנה ההון של החברה, רמת המינוף שלה ועמידתה בדרישות הפיננסיות והמגבלות המוטלות עליה.

יונל כהןצילום: אסף שילה

"מצב הנזילות של החברה מאפשר את חלוקת הדיווידנד ואין בחלוקה כדי לפגוע בו. רווחי החברה מאפשרים את חלוקת הדיווידנד. אין לחלוקת הדיווידנד השלכות על פעילותה של החברה במתכונתה הקיימת לרבות השפעה על תוכניות השקעה של החברה. הדירקטוריון אינו מסתמך על יכולת החברה לממש נכסים. המקור הכספי לחלוקת הדיווידנד הינו דיווידנד בסך של 150 מיליון שקל, שאושר ביום 30 בספטמבר 2013 על ידי דירקטוריון מגדל ודיווידנד בסך של 20 מיליון שקל ממגדל שוקי הון שתיהן חברות בבעלות מלאה של החברה (הדיווידנדים מחברות הבת צפויים להתקבל עד למועד התשלום), ו-30 מיליון שקל ממקורותיה העצמיים של החברה".

בעל השליטה בחברה שלמה אליהו יזרים לכיסו עוד 138 מיליון שקל. אליהו מחזיק ב-69.2% ממניות החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker