פרוקוגניה מזנקת ב-4.6% על רקע הסכם עם חברת ביו פארמה

החברה, שמנייתה ירדה כבר ב-34% ב-12 החודשים האחרונים, ציינה כי ההסכם יניב לה הכנסות של 370 אלף שקל עם פוטנציאל למאות אלפי שקלים בהנחה שהפיתוח יצליח

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מניית פרוקוגניה מזנקת היום במסחר ב-4.6% במחזור של 84 אלף שקל על רקע הסכם עם חברת ביו פארמה בינלאומית למתן שירותי בדיקות ייחודית על בסיס הטכנולוגיה של החברה לתרופות המפותחות על ידי חברת הפארמה.

פרוקוגניה, שבשליטת צחי סולטן וניר פלג (29%), ועוסקת במכירה ופיתוח של טכנולוגיות ומוצרים להאצת פיתוח וייצור תרופות ביולוגיות, נסחרת לפי שווי שוק של 10.2 מיליון שקל. מנייתה צנחה ב-12 החודשים האחרונים ב-34%.

החברה מעריכה כי הסכם הפיתוח יניב לה הכנסות של 370 אלף שקל. כמו כן היא מעריכה כי אם הפיתוח יצליח, היא תזכה להכנסות נוספות בשווי של מאות אלפי שקלים בשנה עבור שימוש שוטף בשיטה שתפותח.

מנכ"לית פרוקוגניה, ד"ר רות בן יקר, מסרה כי "העובדה שחברת תרופות בינלאומית בחרה בפרוקוגניה ובטכנולוגיה שלנו מהווה הישג משמעותי עבור החברה. אני מאמינה כי המודעות הגוברת לצורך ולתרומה של שירותינו בתחום פיתוח התרופות ושביעות הרצון בקרב לקוחותינו מהשימוש בשירותים שלנו ,יתרמו להגדלת מספר הלקוחות של החברה ויובילו בהמשך להגדלת המכירות".

פרוקוגניה, שהוקמה ב-2000 והנפיקה את מניותיה בבורסה בתל אביב ב-2007, פיתחה טכנולוגיה לניתוח מבנה הסוכרים על גבי החלבון במטרה לייעל ולנטר את תהליך הפיתוח של תרופות ביולוגיות וביוגנריות. מבנה הסוכרים משפיע על פרק הזמן שחולף עד לפירוק החומר הפעיל בתרופה בדמו של החולה וכן על עמידותה לתנאי חום וחומציות בתהליך הפיתוח הייצור והתגובה החיסונית שמעוררת התרופה.

בהודעתה מעדכנת החברה כי שוק התרופות הביולוגיות הגיע לכ- 138 מיליארד דולר בשנת 2011 והוא ממשיך לצמוח בקצב של כ- 11% בשנה.

עובדת מעבדה
צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker