הראל פיננסים: "העלייה בשוק המניות הישראלי תימשך עד סוף השנה"

בסקירתם השבועית נכתב כי "השוק המקומי מצטרף לחגיגה העולמית ומדביק פערים במניות. מדדי התל בונד יחזרו להיות מעניינים יותר אחרי העדכון הקרוב ב-15 באוקטובר"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הראל פיננסים פירסמה הבוקר את סקירתה המיקרו כלכלית השבועית, בה נכתב כי כלכלני הראל מערכים כי שוק המניות המקומי סוף סוף מצטרף לחגיגה העולמית ומדביק את הפערים והעלייה בשוק המניות הישראלי תמשך עד סוף השנה.

כמו כן, בהראל מעריכים כי בסקטור אגרות החוב הקונצרניות, בנקודת הזמן הנוכחית, כבר אין העדפה לדירוגים הגבוהים והם חוזרים להמליץ על פיזור גדול גם לדירוגים הנמוכים יותר של האג"חים הקונצרנים.

בשוק המניות מערכים בהראל פיננסים כי "באיחור לא אופנתי, סוף סוף הצטרף גם השוק המקומי לעליות שנרשמו ברחבי העולם ומתחילת ספטמבר עלה ת"א 25 ב-6.6%. העליות במדדים המקומיים בלטו במיוחד גם במדד הבנקים שעלה ב-7%, לאחר שפיגר אחרי מניות הבנקים בכל העולם".

צילום: בלומברג

בבית ההשקעות מוסיפים כי "מעניין לשים לב כי בעוד שבארה"ב מדד הבנקים נחלש במקצת בימים האחרונים, הבנקים המקומיים וגם באירופה זוכים לעניין על רקע העובדה שהם נסחרים בתמחור נמוך יחסית. בשוק המקומי, למעט מזרחי, כל הבנקים נסחרים בפחות מההון העצמי שלהם. הבנקים הישראלים נסחרים בכמעט 88% מערכם לפי מדד הראל (הבוחן את השווי בבורסה מול הערכות השווי של מחלקת המחקר בהראל פיננסים) - מה שאומר שגם אחרי העליות האחרונות הבנקים עדיין זולים יחסית".

בשורה התחתונה מעריכים בהראל פיננסים כי "מדדי המניות המקומיים עשויים להמשיך לתפקד יפה בחודשים הקרובים וייתכנו תיקונים במניות נוספות כמו כיל, שירדה יותר מהמתחרות על רקע ההתפתחויות באורלקלי המתחרה, וכן השיפור בביצועים של כמה ממניות הטכנולוגיה הישראליות בשבוע האחרון".

בגזרת אגרות החוב הקונצרניות מעריכים בהראל כי "מדדי התל בונד יחזרו להיות מעניינים יותר אחרי העדכון הקרוב ב-15 באוקטובר, לאור העובדה שהתשואה הפנימית שלהם תעלה (יחד עם המח"מ, אך לא באופן דרמתי) וזאת בעקבות יציאה של כמה סדרות של בנקים וכניסה של אג"חים אחרים".

            

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker