חברת הפרסום הדיגיטלי אלגומייזר נכנסה לשלד "מעריב"

היזמים הילה פז ואביב ברקוביץ' יצקו לשלד הבורסאי את פעילות חברת אדוסטר המבצעת אופטומיזציה אוטומטית למסעות פרסום באינטרנט

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הפרסום הדיגיטלי אלגומייזר נכנסה לבורסת תל אביב בדלת האחורית, כשיצקה את פעילותה לתוך השלד המיותם מפעילות של "מעריב". בספטמבר 2012 נמכרה פעילות מעריב תחת פיקוחו של בית המשפט המחוזי למו"ל מקור ראשון שלמה בן צבי. לאור הפרדת הפעילות ורצון הנושים להעשיר את קופתם הדלילה, נמכר השלד לאחר מספר חודשים ליזמים הילה פז ואביב ברקוביץ', תמורת 2 מיליון שקל, ששולמו לקופת הנושים במספר תשלומים.

לתוכה, יצקו היזמים את פעילות חברת אדוסטר - חברת פרסום דיגיטלי המבצעת אופטומיזציה אוטומטית למסעות פרסום באינטרנט באמצעות תוכנה המיועדת לשימוש עצמאי של מפרסמים ברשת.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הסטארט אפ סימפלי השלים גיוס של 10 מיליון דולר

"מי ששם שלט 'כאן גרה בכיף משפחת אלשטיין' - שלא יתפלא שאין משקיעים"

בית מעריב. אלגומייזר יצקה את פעילותה לתוך שלד קייםצילום: עופר וקנין

ברקוביץ', יזם בתחום האינטרנט ובעל ניסיון ב-affiliation של חברות מסחר אינטרנטי, מחזיק כעת ב-30% ממניות מעריב וישמש כמנכ"ל וסמנכ"ל פיתוח עסקי. עלות שכרו השנתית תסתכם ב-681 אלף שקל. לפז ניסיון מקיף בפיתוח תוכנות ושיווק באינטרנט, והיא מחזיקה גם כן ב-30% ממניות החברה ותכהן כסמנכ"לית פיתוח טכנולוגיות. עלות שכרה השנתית תעמוד על 615 אלף שקל.

על פי המצגת שפירסמה החברה למשקיעים, "החזון של אלגומייזר הוא לנהל קמפיינים אינטרנטיים באופן אוטומטי עבור לקוחות קצה מגוונים וללא ידע מוקדם נדרש. באמצעות האלגוריתמים שיצרו מבקשים היזמים להשיג למשתמשים יתרון בפרסום. לחברה לקוחות בארץ ובעולם הנהנים ממוצרי החברה באמצעות אדוסטר. פעילות החברה נמצאת בצמיחה גבוהה בשנים האחרונות", מסבירים פז וברקוביץ' במצגת.

החברה זימנה ל-20 באוקטובר אסיפת בעלי מניות, שאמורה לאשר מספר עסקות עם בעלי השליטה, ביניהן העמדת הלוואה של 1.2 מיליון שקל - באמצעותה רכשו פז וברקוביץ' את מניות החברה כחלק בלתי נפרד מעסקת רכישת השלד - וכן עליהם לאשר את רכישת פעילות אדוסטר הקיימת.

מספר בעלי מניות בחברה העמידו הלוואה של 4 מיליון שקל שתישא ריבית בשיעור של 4% לתקופה של 5 שנים, ותשמש את החברה לפעילות שוטפת ולמימון רכישות. אם החברה לא תפרע את ההלוואה, בעלי המניות צריכים לאשר כעת כי המלווים יוכלו להמיר את יתרת ההלוואה למניות לפי המחיר הממוצע של מניית החברה ב-30 ימי המסחר שקדמו למועד המרת ההלוואה, או לפי שווי חברה של 12 מיליון שקל.

כמו כן ניתנה למלווים אופציה נוספת: אם שווי החברה יהיה גבוה מ-30 מיליון שקל במשך 30 יום ברצף, חוב החברה יומר למניות לפי שווי זה. לצד כל זאת אסיפת בעלי המניות תידרש לאשר את השכר של בעלי השליטה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker