חברת ההשמה עמדה תאתר מנכ"ל לבורסה

ועדת האיתור שבראשה עומד ד"ר רון מלכא, ממלא מקום יו”ר הבורסה, מתקשה לאתר מועמד ראוי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> יותר מחודשיים לאחר שאסתר לבנון התפטרה מתפקידה כמנכ”ל הבורסה בעקבות לחץ כבד של יו”ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר - מתקשה ועדת האיתור שהוקמה למציאת מנכ”ל לאתר מועמד ראוי.

ועדת האיתור שבראשה עומד ד”ר רון מלכא, ממלא מקום יו”ר הבורסה, שכרה בימים האחרונים את שירותיה של חברת ההשמה עמדה לצורך ניהול התהליך שבסופו ייבחר המנכ”ל הבא. מלבד מלכא הוועדה כוללת את לינדה בן שושן, גיתית גוברמן, יצחק חלמיש וברכה ליטבק - כולם דירקטורים חיצונים בדירקטוריון הבורסה. חבר נוסף בדירקטוריון הוא זאב חיו, נציג בנק הפועלים.

לבנון התפטרה מתפקיד המנכ”ל ב–17 ביולי לאחר שבע שנות כהונה. לבנון רמזה במכתב ההתפטרות שלה על יחסים מתוחים עם דירקטוריון הבורסה, שלא גיבה אותה ולא תמך בתוכניותיה להגברת הנזילות ושכלול המסחר בבורסה. 10 ימים אחריה התפטר שאול ברונפלד מתפקיד יו”ר הבורסה לאחר שהאוזר שלח מכתב לדירקטוריון הבורסה ובו מתח ביקורת קשה על תפקודו.

ברונפלד מתח במכתב ההתפטרות ביקורת חסרת תקדים על האוזר, ששפך לדבריו רפש על הבורסה. הוא מתח גם ביקורת על רשות ני”ע, שמסיטה ביקורת מעצמה ומנסה להעלים את חלקה של עודף הרגולציה שהנהיגה בירידה במחזורי המסחר.

נראה שהמעורבות האקטיבית מבעבר של יו”ר רשות ני”ע בניהולה השוטף של הבורסה ומצבה הקשה של הבורסה - ירידה במחזורי המסחר, מחיקה סיטונית של חברות מהבורסה, והסטת כספים מהשוק המקומי לשוקי מניות זרים - תורמים לחוסר העניין בתפקיד מצדם של מועמדים פוטנציאליים מקרב שדרת הניהול של הבנקים ובתי ההשקעות.

אסתר לבנון פותחת את המסחר בבורסה, 2010צילום: ניר קידר

יורם גביזון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker