מיכאל רוכוורגר

אילן בן דב, בעל השליטה בחברות סאני, סקיילקס וטאו, התקדם ערב חג הסוכות שלב נוסף לקראת גיבוש הסדר חוב בסקיילקס מול המחזיקים בסדרות אג”ח להמרה מסדרה 1, וכן עם מחזיקי הסדרות הארוכות של אג”ח סקיילקס - ז’, ח’ ו-ט’. זאת לאחר שהמחזיקים בארבע סדרות אלו אישרו במסגרת האסיפות ברוב של 78%-98%, באופן אינדיקטיבי ולא מחייב ובכפוף להסתייגויות שונות, את הסדר החוב שהציעה סקיילקס.

ההסתייגויות של המחזיקים, שיצטרכו לאשר את ההסדר במסגרת אסיפות מכריעות שיכונסו בקרוב, מתייחסות בעיקר לתרומתו האישית של בן דב להסדר ולהתאמות בקשר לקביעת מנגנון הבטוחות בין סדרות 1 לסדרות ז’, ח’ ו–ט’.

היקף החוב במונחי קרן של ארבע הסדרות הללו, שאינן מובטחות בביטחונות על מניות חברת התקשורת פרטנר, מוערך ב–600 מיליון שקל. סך החוב של סקיילקס למחזיקי האג”ח מוערך ב-1.3 מיליארד שקל. מניות פרטנר המשועבדות לטובת סדרות א’, ב’, ג’ וי’ מכסות את מלוא החוב, בעוד שהמניות המשועבדות לטובת סדרות ד’ ו־ו’ מכסות חלק מהחוב.

המתווה המוצע של סקיילקס, שזוכה לתמיכה של המומחה מטעם בית משפט רו”ח אריה עובדיה, מבוסס על דחיית מרבית תשלומי האג”ח בשלוש שנים תמורת העלאת שיעור הריבית ומתן ביטחונות במניות פרטנר. בן דב לא מכניס את היד לכיס ולא מביא תרומה כספית חיצונית לטובת דחיית התשלומים.

לפי ההצעה המעודכנת של סקיילקס, בכל אחד ממועדי פירעון הקרן הקרובים בהתאם ללוח הסילוקין המקורי יקבלו מחזיקי הסדרות 1, ז’, ח’ ו–ט’ 20% בלבד מסכום הקרן, בעוד שיתרת התשלומים ‏(80%‏) תיפרע החל מבעוד שלוש שנים, והם יוזזו בהתאם לפריסה המוצעת.

אילן בן דבצילום: אייל טואג

נכון להיום, נכסי סקיילקס כוללים: 15.72% מפרטנר, אחזקה ששווי השוק שלה הוא כ-657 מיליון שקל; פעילות השיווק והמכירה של טלפונים ואביזרים סלולריים מתוצרת סמסונג הקוריאנית, המוערכת במצב עסקים רגיל ב-400-500 מיליון שקל, לעומת כ-200 מיליון שקל בעת לקיחת הרישיון מסקיילקס. כמו כן לסקיילקס נכסי מס המוערכים ב-100 מיליון שקל. בעזרת התזרימים מסמסונג ומימוש חלק מהאחזקה בסמסונג ובפרטנר מקווה סקיילקס לעמוד בלוח הסילוקין החדש של החוב.

להבטחת פירעון החוב לסדרות הארוכות ז’־ט’ וסדרה 1 תשעבד סקיילקס למחזיקים פרו־ראטה ‏(בהתאם לחלקם היחסי בחוב‏) בשעבוד שני 9.21 מיליון מניות פרטנר ‏(ששווי שוק השלהן הוא כ-247 מיליון שקל‏), המשועבדות כיום בשעבוד ראשון לטובת מחזיקי אג”ח מסדרה י’ החדשה, שסקיילקס הנפיקה ביוני האחרון וגייסה כ-134 מיליון שקל - עם אפשרות להגדיל את הגיוס עד ל-200 מיליון שקל.

ככל שהמניות הללו ישוחררו משעבוד ראשון לטובת סדרה י’, הן יהפכו להיות משועבדות בשעבוד ראשון לטובת הסדרות הארוכות וסדרה 1. כמו כן אמורה סקיילקס להעביר לקבוצת סבן כ-3 מיליון מניות נוספות של פרטנר, לאחר קבלת חלקה של קבוצת סבן בדיווידנד מפרטנר של 115 מיליון שקל. כמו כן, מחזיקי אג”ח מסדרה 1 יקבלו שעבוד ראשון על 750 אלף מניות פרטנר, שיבוטל לאחר תשלום 20% מהחוב בספטמבר 2014.

נוסף לכך מציעה סקיילקס למחזיקי הסדרות הארוכות וסדרה 5 מיליון אופציות הניתנות למימוש למניות סקיילקס בתקופה של שלוש שנים מיום הקצאתן. מחיר המימוש של האופציות נקבע על עשרה שקלים, כך שהאופציות האלה נמצאות כיום עמוק מחוץ לכסף, שכן מניית סקיילקס נסחרת כיום בבורסה לפי מחיר של 3.64 שקלים למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker