אלשיך מתערבת בפרשת אי.די.בי: תחליט האם אורנשטיין פתח מכרז

הנאמנים יאלצו להסביר למה מיהרו לאשר שוב את ההסכם עם אלשטיין ולא לבצע מכרז; החברה הציבורית אתלון מנסה לרכוש אג"ח כדי להשתלט על אי.די.בי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השופטת ורדה אלשייך החליטה להתערב בפרשת אי.די.בי. התערבותה של אלשייך מתבצעת על רקע הבקשה הבהולה למתן הוראות להגנת הנושים שהוגשה ביום שני בערב לבית המשפט המחוזי.

כיוון שהשופט איתן אורנשטיין נמצא בחופשה בארה"ב, החליטה אלשייך כי "אומנם הבקשה הובאה לאחר מועד כינוס האסיפה, אך בשים לב לטעמיה כמו גם לדחיפות שבה כונסה האסיפה, קיימת חשיבות לדון בבקשה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

וולמארט בירכא // הכירו את המתחרה החדשה לחווית הקנייה האמריקאית

אבטלה גבוהה ונטישת צעירים: החלום על שלווה בצפון נכשל במבחן המציאות

נוחי דנקנרצילום: עופר וקנין

לפיכך, על הנאמנים של אי.די.בי אחזקות יהיה להגיב לטענות על התנהלותם תוך 5 ימים. לאחריהם יצטרכו לתת את דעתם בנושא הכנ"ר, המומחה אייל גבאי והמשקיף עו"ד חגי אולמן.

טענת המחזיקים הפרטיים וחברת אי.די.בי, שמיהרה להביע אף היא את התנגדותה ביום שלישי בבוקר, כי האסיפה שהתכנסה ביום שלישי לפני החג במטרה לאשר מחדש את ההסכם ההשקעה של המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין עם הנאמנים והנציגות, היא ניסיון לעקוף, להמרות ולהכשיל את החלטת בית המשפט. לטענתם, האסיפה הינה בניגוד לטובת נושי החברה ותוך ניסיון מלאכותי לקדם את הצעתו של אלשטיין שלא לטובת הנושים.

יש לציין כי לא רק המחזיקים הפרטיים - טל כהן ופרופסור יהודה כהנא, יחד עם ארגון "תמורות" המיוצגים על ידי עו"ד אלי אקסלרוד ועו"ד יוסי שם טוב - מתנגדים למהלך אותו הובילו הנאמנים. גם החברה הסבירה לבית המשפט כי האסיפה הבהולה אותה כינסו הנאמנים, לאשר מחדש את ההסכם עם אלשטיין, שכולל תניית בלעדיות וזכות סרוב ראשונה לקבוצת אלשטיין, מטרתה הינה להקנות עדיפות לקבוצת אלשטיין על פני כל משקיע אחר.

גם חברת אי.די.בי אחזקות הסבירה לבית המשפט כי הארכה שניתנה על ידי השופט אורנשטיין ולוחות הזמנים החדשים שקבע, מטרתם היה לאפשר גיבוש הצעות חדשות ומפורטות לטובת כלל נושי החברה. לכן, מובן כי אין כל דרך לגבש הצעות כאמור, אם הנאמנים והנציגות כבולים לתניה חוזית המונעת מהם לקיים כל מו"מ עסקי עם החברה או משקיעים פוטנציאליים אחרים.

המחזיקים הפרטיים דרשו מבית המשפט לחייב את הנאמנים לכך שהצעתו של אלשטיין תוגש ישירות לבית המשפט - כמו שאר ההצעות, ללא חיווי דעה מוקדמת של הנאמנים או הנציגות ובלא הליכי אישורים מקדימים או אינדוקטיביים למיניהם - וכי בית המשפט יקבע כי לא קיימת כל מגבלה על מחזיקי איגרות החוב או הנאמנים לפנות למשקיעים פוטנציאליים נוספים מלבד אלשטיין.

בתוך כך, חברת אתלון השקעות, שהחליטה לרכוש אגרות חוב של אי.די.בי, עורכת כנס משקיעים ביום ראשון הקרוב. לקראת הכנס פרסמה אתלון מצגת למשקיעים תחת הכותרת "מתווה ההתאגדות של מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות".

המטרה המוצהרת של החברה, שעוסקת באנרגיה ירוקה וברכישת איגרות החוב, הינה "יצירת גוש חוסם להצעות עוינות, הגעה להסדר מהיר ואיתור משקיעים בהתאם להוראות בית המשפט".

החברה הסבירה למשקיעים כי היא תוכל ליצור דבוקת מחזיקים,לקבל החלטות מהירות ויש לה נגישות לידע כלכלי ומשפטי רב, כמו השקיפות נדרשת על פי דין בשל היותה חברה ציבורית.

בשביל להשתלט על אי.די.בי, הנשלטת כיום על ידי נוחי דנקנר, התקשרה החברה בהסכם יועצים כדי שאלה יעזרו לה לרכוש את אג"ח מהמחזיקים השונים. החברה הגישה טיוטת תשקיף מדף ראשונה לרשות לניירות ערך, זימנה אסיפות בעלי מניות לצורך הגדלת ההון והתקשרה באופן מותנה עם עושה שוק, ככל הנראה כדי לצאת מרשימת השימור.

כמו כן, הבהירה אתלון כי לצורך החזקת איגרות החוב של אי.די.בי, היא התקשרה עם נאמן על מנת להפקיד את האג"ח אותם תרכוש עד ה-15 באוקטובר או עד פרסום התשקיף שלה. הנאמן יוכל להשתמש בזכויות ההצבעה שלו בהתאם להוראות אותם תתן הנהלת אתלון. לאחר ההנפקה, יהיו רשאים בעלי המניות לזמן אסיפת בעלי מניות כדי לקבוע דירקטוריון חדש.

מטרת אתלון הינה לרכוש 200 מיליון ע.נ. של אג"ח אי.די.בי ובתמורה להקצות למשקיעים 0.76 ממניות החברה. באתר הבית של אתלון כותבת החברה כי "בעידן של מודעות גוברת לאיכות הסביבה מתעורר הצורך להשתמש במשאבים בתבונה. אתלון הינה חברת השקעות המתמחה במימון וליווי פרויקטים בתחום ההתייעלות האנרגטית במודל ESCO ו-BOT. אתלון, חברת השקעות ציבורית הרשומה למסחר בבורסה בתל אביב, רותמת את האנרגיה הירוקה ליצירת צמיחה בקרב יזמים, חברות וארגונים". נראה כי כעת היא מעוניינת לרתום את אי.די.בי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker