אלביט הדמיה הגישה הסדר לביהמ"ש: בעלי החוב יקבלו 95% מהחברה

בעל השליטה הנוכחי מוטי זיסר לא יקבל פטור מתביעות וככל הננראה לא יישאר כמנכ"ל החברה ■ נכון לעכשיו בנק הפועלים לא מצטרף להסדר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת אלביט הדמיה, הנמצאת עדיין בשליטת מוטי זיסר, הגישה היום את ההסדר המעודכן לבית המשפט המחוזי בת"א. ההסדר גובש לאחר סיבוב נוסף של שיחות ומקצה שיפורים בעקבות החלטת שופטת בית המשפט המחוזי ורדה אלשיך לפני מספר שבועות שלא לאשר את ההסדר הקודם שהגישה החברה.

ההגעה להסדר התאפשרה לאחר שהוסרו ההתנגדויות של הגופים המוסדיים הגדולים כלל ביטוח, מיטב-דש ואנליסט. ההסדר זוכה לתמיכה של קרנות האמריקאיות יורק ו-DK Partners המחזיקות בכ-35% מהחוב של אלביט.

אלביט חייבת לבעלי האג"ח כ-2.45 מיליארד שקל, כ-300 מיליון שקל לבנק הפועלים וכ-47 מיליון שקל לבנק לאומי, והיא אינו מסוגלת לפרוע את החובות הללו ללא הסדר חוב. במסגרת ההסכמות המעודכנות סוכם כי היקף האג"ח שיישאר באלביט לאחר ההסדר יגדל בכ-95 מיליון שקל בהשוואה למה שסוכם בהסדר הקודם ויגיע לכ-666 מיליון שקל. משמעות ההסדר היא מחיקת חוב של כ-1.8 מיליארד שקל. מחזיקי איגרות החוב יתכנסו ב-30 בספטמבר כדי לדון בהסדר החדש.

מוטי זיסרצילום: יח"צ

כתבות נוספות באתר TheMarker:

כך הפך הכפר בית ג'אן למעצמת צימרים

המספרים מדברים // עם הפנים צפונה: כוונות טובות, ביצוע חלש

במסגרת ההבנות החדשות, החוב שיישאר בחברה יורכב משתי סדרות אג"ח חדשות: סדרה ראשונה בהיקף של 448 מיליון שקל. הקרן של הסדרה תיפרע תוך ארבע שנים וחצי מהמועד הקובע בתשלום אחד (בולט), ותישא ריבית שנתית צמודת מדד של 6% שנתית שתשולם מדי חצי שנה מרגע כניסת ההסדר לתוקף. למחזיקי האג"ח בסדרה זו יוענקו שעבודים שוטפים על נכסי אלביט והחברות הבנות שלה.

סדרה שנייה הינה בהיקף של 218 מיליון שקל צמודת מדד. הקרן של סדרה זו תיפרע תוך שש שנים וחצי מהמועד הקובע בתשלום אחד, והסדרה תישא ריבית של 6% שתשולם מדי שנה או בסוף התקופה לפי הבחירה של החברה. הדבר יאפשר לדחות את התשלום ללא קנס או מצב בו החברה תיכנס לחדלות פירעון. במידה שהחברה תבחר באופציית הדחייה, הריבית תצטרף לקרן מדי שנה ותצבור ריבית דריבית.

עוד סוכם כי בעלי החוב יקבלו 95% ממניות אלביט, בעוד שבעלי המניות הנוכחיים יקבלו 5%. זאת, לאחר שהצדדים לא הצליחו לפתור סוגיות משפטיות שהיו מאפשרות להעביר 100% מהמניות לבעלי החוב.

בנק הפועלים ממשיך להתנגד להסדר

לפי הצעת ההסדר, זיסר לא יקבל פטור מתביעות (באף כובע שלו, כולל בחברה האם אירופה ישראל) ולא תהיה לו זכות שיפוי מאלביט. הוא ככל הנראה לא ימונה למנכ"ל, כשההחלטה הסופית על כך תתקבל ע"י הדירקטוריון החדש. לסדרות האג"ח יינתנו ביטחונות, אך אלו יהיו פחות טובים ממה שדובר קודם לכן.

נושאי משרה שאינם דירקטורים באלביט יקבלו פטור מתביעות. הדירקטורים יקבלו פטור שייכנס לתוקף לאחר 4 שנים ממועד השלמת ההסדר. זאת, בתנאי שעד אותו מועד החברה לא תימצא בחדלות פירעון כלפי בעלי סדרות האג"ח החדשות. בנוסף לכך, בעקבות ההתנגדות של הגופים המוסדיים כלל ביטוח, מיטב דש, אנליסט והראל פיא, לא יינתנו אופציות לעובדים ולמנהלים. במקור תוכנן להעניק להם אופציות ל-15%-20% מאלביט.

בנק הפועלים, המנוהל ע"י ציון קינן, ממשיך להתנגד להסדר באלביט והוא אינו מצטרף להסדר בשלב זה. לאלביט חוב של כ-200 מיליון שקל לבנק, שכנגדו משועבדות 29% ממניות חברה הבת פלאזה סנטרס. בהפועלים רוצים לראות כיצד תיראה אלביט ביום שלאחר ההסדר ואז יחליטו האם ובאיזה תנאים יצטרפו. בנוסף חייבת אירופה ישראל ,המחזיקה בכ-51% מאלביט הדמיה, כ-1 מיליארד שקל להפועלים.

לפני כחודשיים מונה עו"ד גיורא ארדינסט ככונס נכסים על מניות השליטה באלביט הדמיה המשועבדות להפועלים (48.4%) ,כך שבמסגרת ההסדר יקבל הפועלים כ-2.5% מאלביט. בימים אלה נרקם בבית המשפט המחוזי הליך מכירה של אחוזתו המפוארת של זיסר בכפר גנים שהמשכנתא של כ-15.5 מיליון שקל בגינו משועבדת לבנק לאומי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker