אחד העם |

ת"א 25 סגר בעליות של 0.8% במחזור של 1.24 מיליארד ש'

מדד ת"א 25 זינק ב-6% מאז ההסכם הרוסי-אמריקאי בעניין סוריה ■ מדד הבנקים עלה והניב למשקיעים בו תשואה של 9.1%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הבורסה  בתל אביב פתחה את היום (ג') בירידות קלות אך מימוש הרווחים שנוצרו לאחר הרגיעה בסוריה הפסיק  והמדדים סגרו את היום בעליות . מדד ת"א 25 עלה ב-0.8%. מדד ת"א 100הוסיף  0.6%; מדד ת"א בנקים זינק ב-1.3% בהובלת מניית בנק לאומי והבנק הבינלאומי . מדד נדל"ן 15 סגר עם  עלייה של 0.3% ומדד התקשורת זינק ב-1.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.24 מיליארד שקל.

מאז שהמשקיעים הבינו כי לא תהיה תקיפה אמריקאית בסוריה, זינקו המדדים בתל אביב וסגרו את הירידות החדות שהתחוללו לפני כן. מדד ת"א 25 שירד אל 1156.19 הנקודות ב-28 באוגוסט זינק מאז ב-6% ל-1225.8 הנקודות. עלייה חדה נרשמה במדד ת"א 100 שזינק ב-4.8% מאז 28 באוגוסט. מדד הבנקים הניב תשואה של 9.1% למשקיעים אשר החליטו לקחת סיכון ולהיכנס ב-27 באוגוסט, אז נסחר המדד סביב 1084.81 הנקודות.

בגזרת השוק הסולידי נרשמות ירידות שערים קלות. מדדי איגרות החוב הקונצרניות הצמודות - תל בונד 20 ,40 ו-60 - ירדו בעד 0.1%. מדד תל בונד שקלי עלה ב-0.1% . בגזרת איגרות החוב הממשלתיות: איגרת חוב ממשלתית מסוג שחר לא צמודה ל-10 שנים השילה 0.34% מערכה והתשואה בה עומדת על כ-3.96%. איגרת חוב מסוג גליל לתקופה זהה ירדה ב-0.2% והתשואה בה עומדת על 1.78%.

, מהקטרים החשובים של המשק, נמצא לאחרונה בירידה מדאיגה. בחודשים מאי-יולי ירד היצור התעשייתי ב-3.4% בחישוב שנתי, לאחר ירידה עוד יותר גדולה, של 9.8% בחישוב שנתי, בחודשים פברואר-אפריל. כך עולה מנתונים שפירסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

הסיבה לירידה בייצור התעשייתי היא נסיגה של ממש בחצי השנה האחרונה ביצור ההיי-טק, התופס קצת פחות ממחצית כלל הייצור התעשייתי. בחודשים מאי-יולי נרשמה ירידה של 11.9% במונחים שנתיים בייצור ההיי-טק, לאחר ירידה כמעט כפולה, 21.2% במונחים שנתיים, בחודשים פברואר-אפריל.

הירידה במנית כיל  נוצרה לאחר שענקית הדשנים מוזאיק, , עדכנה כלפי מטה את תחזיותיה לרבעון השלישי של 2013.מוזאיק היא אחת משלוש יצרניות האשלג הגדולות בצפון אמריקה. עדכון התחזית נעשה בעקבות פירוק קרטל האשלג הרוסי והשפעתו על רמת הביקושים והמחירים בשוק זה. סיבה נוספת לעדכון היא העובדה כי התחזית הקודמת ניתנה ב-16 ביולי, כלומר 13 יום לפני שחברת אורלקלי הכריזה על פרישתה מ-BPC קרטל האשלג הרוסי. 

אפריקה השקעות בשליטת לב לבייב את מרחב התמרון הפיננסי של החברה במטרה לשפר את יכולת שירות החוב שלה בעתיד ולאפשר לה יכולת טובה יותר להקדים את מועדי הפירעון של אגרות החוב הקיימות.

חברת מידרוג החליטה על העלאת דירוג אג"ח דרבן השקעות מקבוצת פישמן . חברת הדירוג העלתה את דירוג האג"ח  מדירוג A3 באופק חיובי לדירוג A2 והצבת אופק דירוג יציב לסדרות האג"ח של החברה. ״העלאת הדירוג נתמכת בקיטון בחוב הנובע מיישום אסטרטגיה למימוש נכסים וקרקעות לצורך הקטנת המינוף ושרות החוב של החברה. על-אף המימושים הצפויים לשנה הקרובה, מידרוג צופה יציבות ואף גידול מסוים בתזרים הפרמננטי של החברה וזאת בשל הקמתם והצפי לאכלוסם של שני נכסים מניבים בישראל״ ציינה חברת מידרוג.

מניית פריון עלתה ב 7% לאחר שאתמול בלטה במסחר לשלילה, אתמול הודיעה החברה על . חלקה של פריון בחברה הממוזגת הוא 19% וחלקה של קונדואיט - 79% כש-2% נוספים יוקצו לעובדי החברות.שווייה של פריון, שנסחרת בנאסד"ק ובבורסת תל אביב לפני ההכרזה עמד על לפני ההכרזה היה 161.65 מיליון דולר. שווייה של קונדואיט לפי סבב הגיוס האחרון אותו ביצעה החברה ב-2012 הוא כ-1.5 מיליארד דולר. המניה נפלה לאחר שהמשקיעים ייאלצו לספוג דילול באחזקותיהם בעקבות המיזוג.

 איגרות החוב של אלקטרה נדל"ן שירדו אתמול במחזור גבוה ב-1.8% ממשיכות להיסחר על רקע הודעת חברת הדירוג מעלות על . מניית אלקטרה נדל"ן ירדה ב-2%. החברה האם אלקו החזקות איבדה 0.7%.

נפתח בעליות קלות.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker