תשובה הקדים תשלום של 130 מיליון שקל לבעלי האג"ח של דלק נדל"ן

התשלום אמור היה להתבצע בתחילת דצמבר, וכעת הוא יבוצע בתחילת אוקטובר, כולל הריבית הצבורה עד דצמבר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים86
מיכאל רוכוורגר

מצבו הפיננסי המשופר של יצחק תשובה - בעל השליטה בקבוצת דלק, דלק קידוחים ואלעד גרופ - מאפשר לו להקדים את התשלומים למחזיקי האג“ח של דלק נדל“ן. לאחר שמשך בשנים האחרונות דיווידנדים במאות מיליוני שקלים מקבוצת דלק ומימש נכסים פרטיים, סיכם תשובה עם נאמני האג“ח של סדרה א‘ של דלק נדל“ן (אפריל נדל“ ן) על הקדמת התשלום של 130 מיליון שקל.

התשלום אמור היה להתבצע בתחילת דצמבר, וכעת הוא יבוצע בתחילת אוקטובר, כולל הריבית הצבורה עד דצמבר. תשלום זה מצטרף לתשלום נוסף של 100 מיליון שקל ששילם תשובה למחזיקי האג“ח של דלק נדל“ן.

בנוסף, פרע תשובה חובות אישיים לבנקים ושיחרר ביטחונות על קבוצת דלק ועל נכסיו האישיים בסך 564 מיליון שקל, שאותם הוא יעמיד כביטחונות חופשיים למחזיקי האג“ח של סדרה א‘ של דלק נדל“ן.

לאחר פירעון התשלום באוקטובר של סדרה זו, יישאר חוב של 564 מיליון שקל, שייפרע בששה תשלומים נוספים. נוסף על כך, אמור תשובה לשלם לסדרה ב‘ של דלק נדל“ן כ-90 מיליון שקל בעוד שמונה שנים.

מלבד הפירעונות של כ-250 מיליון שקל שפרע תשובה למחזיקי האג“ח של דלק נדל“ן, הוא פרע בשנה זו 500 מיליון שקל לבנקים המממנים של החברה ולחברה האחות הפניקס. למרות זאת, מחזיקי האג“ח של דלק נדל“ן והבנקים לאומי ומזרחי טפחות ספגו תספורת של עד 60% מהחוב המקורי.

יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker