קרדן ישראל וחברת המזרח ימכרו ל-UMI החזקותיהן באוויס תמורת 173 מ' ש'

יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר עשויים להיחשב כבעלי עניין אישי בעסקה משום שאחד מהם הודיע כי יש לו קשרים עסקיים פרטיים עם חברת המזרח ומשום שכל שלושת בעלי השליטה בקרדן יזמות חתומים על הסכם לשליטה משותפת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

המיזוג בין חברת הליסינג התפעולי אוויס לבין יבואנית הרכב UMI יוצא לדרך ואיתו שיפור בנזילותה של קרדן ישראל. דירקטוריון קרדן ישראל, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, אישר עסקה שבמסגרתה ימכרו קרדן ישראל וחברת המזרח את מניותיהן (76.4%) בחברת אוויס (קרדן רכב) ליבואנית הרכב UMI שבבעלותן השווה תמורת 173 מיליון שקל.  העסקה משקפת את הונה העצמי של אוויס נכון לסוף יוני UMI .2013 קרדן ישראל וחברת המזרח שוקלות לבצע הצעת רכש למניות הציבור (23.6%) בחברת קרדן רכב ששוויין הבורסאי הוא 99 מיליון שקל.

על פי ההסכם, UMI תשלם במזומן סכום של 86.4 מיליון שקל לקרדן ישראל וסכום זהה לחברת המזרח ובנוסף תקצה 252 אלף מניות UMI לקרדן ישראל ולחברת המזרח בחלקים שווים, שיהיו 22% מהונה. ההקצאה תתבצע לפי שווי מניית UMI שמשתקף מהעסקה שבמסגרתה רכשה UMI מג'נרל מוטורס 10% ממניותיה.

גרינפלד, שנור ורכטר, בעלי השליטה בקרדן יזמות, שהיא בעלת השליטה בקרדן ישראל, עשויים להיחשב כבעלי עניין אישי בעסקה משום שאחד מהם הודיע כי יש לו קשרים עסקיים פרטיים עם חברת המזרח ומשום שכל שלושת בעלי השליטה בקרדן יזמות חתומים על הסכם לשליטה משותפת.

קרדן רכב עוסקת בהשכרת רכב לזמן קצר ובליסינג תפעולי. צי הליסינג התפעולי של החברה מונה 29,600 כלי רכב. החברה רכשה ביוני 2013 מחברת TBIF שבשליטת החברה האחות קרדן אן.וי את יתרת מניותיה של אוויס אוקראינה (66%) תמורת 13.6 מיליון דולר במזומן ובערבות לפרעון הלוואת בעלים.

יוסף גרינפלדצילום: מוטי קמחי

קרדן רכב סיימה את המחצית הראשונה של 2013 ברווח של 7.7 מיליון שקל במחזור של 422 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 10.9 מיליון שקל במחזור של 428 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2012

חברת UMI עוסקת ביבוא מכוניות ג'נרל מוטורס במותגי שברולט ביואיק וקדילק וכן
ביבוא כלי רכב מתוצרת איסוזו ומחזיקה בחלקים שווים עם חברת תעבורה בחברת UTI
שמייבאת משאיות קלות ובינוניות מתוצרת איסוזו. UMI הרוויחה 19.6 מיליון שקל במחזור של 867 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 122 אלף שקל במחזור של 918 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2012.

עסקת אוויס מצטרפת למימוש אחר של קרדן ישראל, שמכרה בשבוע שעבר 13% ממניותיה של חברת תקשורת הלווינים RRSat תמורת 17 מיליון דולר. קרדן ישראל , שהחזיקה ב-6.8 מיליון שקל בסוף יוני 2013, אמורה לפרוע עד לסוף 2014 תשלומי קרן וריבית על הלוואות בנקאיות ואיגרות חוב בסכום של 267 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker