דרישה מנציגות אג"ח פיתוח: מיזוג כור-דסק"ש - לפי שווי של 5 מיליארד ש'

הדרישה מתבססת על כך כי פיתוח הגישה לבית המשפט חוות דעת לפיה שווי כור היינו 5 מיליארד שקל בעוד עסקת המיזוג מתבצעת לפי שווי של 3.4 מיליארד שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בפנייה שהועברה לנציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי פיתוח, דורשים עוה"ד שחר בן מאיר ויצחק אבירם כי עסקת המיזוג של דסק"ש עם כור תתבצע לפי שווי של 5 מיליארד שקל לכור.

עוה"ד בן מאיר ואבירם מלינים בפני עוה"ד אייל רוזובסקי וגיא גיסין המייצגים את נציגות אגרות החוב של פיתוח, כי קבוצת אי.די.בי מנסה לבצע את עסקת בעלי העניין - לפיה כור תתמזג עם דסק"ש - לפי שווי אינו הוגן לכור, וכי יש לשלם יותר כסף לציבור ולחברת אי.די.בי פיתוח המחזיקים במניות כור.

את טענתם בונים בן מאיר ואבירם על כך כי השופט איתן אורנשטיין הדן בתיק אי.די.בי, קיבל חוות דעת מטעם חברת פיתוח עצמה, אשר מר נוחי דנקנר אף הצהיר עליה בתצהיר – חוות דעת של משרד רואי החשבון פהאן קנה שהעריכה את השווי של כור ב-5 מיליארד שקל, שווי שבעיקרו נגזר מהערכת שווי מכתשים.

הנהלת אי.די.בי פיתוחצילום: עופר וקנין

לפיכך תוהים בן מאיר ואבירם מדוע בעסקת המיזוג שווי העסקה מבוצע לפי 3.4 מיליארד שקל, כאשר לפי שווי זה תקבל פיתוח כ-442 מיליון שקל, לעומת זאת אם העסקה הייתה מתבצעת לפי שווי של 5 מיליארד שקל קופתה של אי.די.בי פיתוח הנזקקת למזומנים בשביל לעמוד בהתחייבויותיה לנושים היתה מקבלת 650 מיליון שקל. עוד מדגישים עוה"ד כי בחוות דעת נוספת אשר הוגשה לפני יומיים ניתנה התייחסות לחוות הדעת של פאהן קנה והאמור בה לא נשלל.

"מדובר בהפרש של כ-300 מיליון דולר בהערכת שווי החברה, הפרש שמשמעותו פערים גבוהים מאוד בין הסכום שאמורה אי.די.בי פיתוח לקבל לבין הסכום שהיא תקבל כיום", כותבים בן מאיר ואבירם. "אתם כמייצגים נושים של החברה ששולטת בחברת דסק"ש שמרוויחה על חשבון הציבור מהמיזוג, אינכם יכולים לדבוק בטענה כי חברת פיתוח שולטת בדסק"ש ולכן תרוויח מהעסקה בעתיד", אמרו עוה"ד לנציגות.

"כסף בדסק"ש הוא כסף על העץ ואין דינו כדין כסף שמגיע לפיתוח וישמש לתשלום לנושים היום", מדגישיםהשניים ומוסיפים, "מי כמוכם יודע ומכיר את השיטות של הנהלת אי.די.בי שגם כאשר כסף נמצא בחברה אחת הוא יכול בקלות רבה להגיע למקום אחר לפני שהספקת לראות אותו".

לפיכך דורשים עוה"ד כי יפנו בכל הליך שיראו לנכון לקבוצה וידרשו לבצע את עסקת המיזוג לפי השווי עליו הצהירה החברה בהליך המשפטי בבית המשפט בפני אורנשטיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker