קרן יורקוויל האמריקאית תשקיע 10 מיליון דולר באינסוליין

מניית החברה, שעוסקת בפיתוח מוצרים לחולי סוכרת, התחזקה בכ-65% מתחילת השנה; הציגה תחזית לעלייה בקצב ההכנסות ב-2014 ו-2015

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אינסוליין מדיקל העוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק של טכנולוגיה ומוצרים לחולי סוכרת הודיעה הבוקר (ג') כי חתמה על הסכם השקעה עם קרן יורקוויל האמריקאית בהיקף של עד 10 מיליון דולר. הכסף יועבר לחברה באמצעות מנגנון REPA שמאפשר קבלת מימון שוטף, כנגד הקצאת מניות על פי מחיר עבר בלבד, ואינה מאפשרת מכירה בחסר של מניות ואינה צפויה ליצור לחץ על מחיר המניה.

ההסכם נחתם לאחר שלאחרונה הציגה אינסוליין תחזית הכנסות המבוססת על מספר המשתמשים הצפוי למכשיר הגדל שלה ה-InsuPad בגרמניה בשנים 2014-2015. התחזית סיפקה לחברה ולמשקיעים ודאות גבוהה יותר לגבי קצב ההכנסות. על פי הערכות החברה, מספר המשתמשים בגרמניה בסוף שנת 2014 יעמוד על 75 אלף ומספר המשתמשים בסוף שנת 2015 יעמוד על 150 אלף. שוויו של משתמש במונחי תרומה הוא כ-200 יורו בשנה בממוצע. ההנחה כי משתמש יעשה שימוש ב-InsuPad לתקופה של 10-5 שנים. בנוסף לזה, מעריכה החברה כי בשנת 2014 תתחיל לפנות למדינות נוספות.

"הסכם ההשקעה שעליו חתמנו מאפשר לחברה גמישות מימונית לצרכיה העסקיים לקראת חדירה מואצת לגרמניה ולאור החתימה על מזכר ההבנות (הלא מחייב) עם ג'ונסון אנד ג'ונסון להפצת מכשיר ה-InsuPad", אמר היום מנכ"ל החברה רון נגר. "במסגרת הסכם ההשקעה  יש לנו גישה נוחה ומספקת לאמצעים נזילים שוטפים שיתמכו בתהליכי הייצור והשיווק של החברה ועל פי צרכיה".

מנכ"ל יורקוויל-ישראל עו"ד שמוליק ינאי התייחס אף הוא למהלך. "זהו יום חשוב עבור קרן יורקוויל בישראל", אמר. "מודל ההשקעה החדש שלנו קיבל אישור אמיתי מאחת מחברות המדיקל דייוויס המובילות בישראל".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker