ביוליין מנתרת ב-10% בעקבות קבלת מעמד תרופת יתום לתרופה לסרטן הדם

מעמד זה ניתן לחברות שמפתחות תרופות לטיפול במחלות נדירות שמספר החולים בהן בארה"ב נמוך מ-200 אלף איש

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית ביוליין עולה ב-9.7% במחזור של 4.2 מיליון שקל שגדול פי 4 מהמחזור הממוצע במניה, לאחר שהחברה דווחה שרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) נתן מעמד של תרופת יתום לתרופה שהיא מפתחת BL-8040 שמיועדת לטיפול בסרטן דם מסוג לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML).

מעמד זה ניתן לחברות שמפתחות תרופות לטיפול במחלות נדירות שמספר החולים בהן בארה"ב נמוך מ-200 אלף איש. המעמד מקנה לחברה המפתחת בלעדיות של 7 שנים בשיווק תרופה להתוויה דומה ומזכה אותה בקבלת סיוע בניהול ובהגשה של פרוטוקול קליני ל- FDA וכן במענקים ובהטבות מס.

BL-8040 היא תרופה לטיפול בלוקמיה מיאלואידית חריפה (AML) וסרטני דם אחרים שנמצאית בשלבים פיתוחים קליניים. התרופה היא מקטע חלבון קצר (פפטיד) שמעכב ביעילות רבה את החלבון CXCR4 שהוא קולטן שמעורב בהתקדמות של מחילות ממאיריות  ובצמיחת כלי דם לתוך הגידולים, התפתחו%ת גרורות והישרדות של תאים סרטניים.

כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין

CXCR4  מתבטא ברמות גבוהות מן הרגיל ביותר מ-70 מסוגי הסרטן בבני אדם, ופעמים רבות רמת הביטוי של החלבון תואמת את רמת החומרה של המחלה. בניסוי קליני בשלב 2/1 שבדק את הבטיחות והיעילות של מינונים עולים של BL-8040 ב-18 חולי סרטן דם מסוג מיאלומה נפוצה, נמצא שלתרופה פרופיל בטיחות טוב בכל המינונים והתרופה נמצאה יעילה בעידוד נדידת תאי גזע של מערכת הדם ותאי דם לבנים ממח העצם אל זרם הדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker