עוד מכה לבעלי האג"ח של חבס: גם הצעת ההסדר של קרן דואט נפלה

בדיווח למשקיעים חבס לא מפרטת מה הסיבות לנסיגת הקרן מההסדר שגובש, אך ציינה כי ההחלטה של דואט התקבלה "על רקע טענות שונות, שאין בהן ממש"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עוד מכה לבעלי האג"ח של חברת הנדל"ן המסובכת חבס. קרן ההשקעות דואט נסוגה מהצעת ההסדר שהעבירה למחזיקי האג"ח, להם חייבת חבס כ-450 מיליון שקל. בדיווח למשקיעים, חבס לא מפרטת מה הסיבות לנסיגת הקרן מכוונת ההשקעה, אך ציינה כי ההחלטה של דואט התקבלה "על רקע טענות שונות, שאין בהן ממש".

דואט הייתה למעשה המציעה היחידה להסדר חוב בחבס, לאחר שבחודש שעבר הסירה חברת הנדל"ן אספן גרופ - שבשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיספן - את הצעתה, אחרי ש-83% מתוך 56% מחזיקי האג"ח מסדרות 12 ו-4 של חבס שהשתתפו בהצבעה הצביעו נגד המתווה של אספן. בתגובה להחלטת דואט, מניית חבס נופלת כעת במסחר ב-5%. איגרות החוב של חבס מאבדות עוד 6%.

נאמני מחזיק איגרות החוב של חבס מסרו כי דואט פועלת להגיע להסכמות שונות וחדשות עם קרן הנדל"ן ההולנדית NSI, בה מחזיקה חבס ב-20.5% מהמניות והיא הנכס העיקרי של החברה. חבס מסרה כי היא תפעל בשיתוף ובתיאום עם נאמני מחזיקי איגרות החוב "על מנת לבחון את הסעדים האפשריים לאכיפת ההסכם או לפיצוי על הפרתו ובמידת הצורך יינקטו צעדים מתאימים".

הרצל חבס

דואט, שנוסדה ב-2002 בידי הנרי גבאי (שמכהן כמנכ"ל) ואלן שיבלי, מנהלת נכסים ברחבי העולם בהיקף של 3.2 מיליארד דולר. הקרן הציעה לרכוש מניות של NSI‏ במחיר של 5.5 יורו למניה, בדומה למחירה בבורסת יורונקסט ובתמורה של 57 מיליון יורו. NSI מוחזקת ב-74% בידי חבס סטאר (החברה הבת של חבס) וב-26% בידי קבוצת מאיר שבבעלות יעקב שחר וישראל קז.

הכסף שיתקבל בגין המניות יאפשר פירעון הלוואה קיימת של NSI לקונסורציום הבנקים בראשות ראבובנק, כך שיישאר למחזיקי האג"ח תזרים פנוי של 27 מיליון יורו ‏(133 מיליון שקל‏). עיקר התמורה הייתה אמורה להגיע למחזיקי אג"ח 4, שלהם היו משועבדות מניות חבס סטאר. עם זאת, חלק מהסכום שאותו יקבע הבורר יגיע גם למחזיקי אג"ח 12, שלהם אין ביטחונות.

העסקה עם דואט לא כללה את הנכסים של חבס בישראל, בשווייץ ובגרמניה, שייוותרו לבעלי האג"ח שיפעלו למימושם. העודף נטו ‏(לאחר ניכוי החוב‏) הנובע מהנכסים האלו, כפי שמשתקף מהשווי שהם רשומים בספרי חבס, עשוי להגיע ל-100 מיליון שקל. ואולם, בפועל הם צפויים להניב תזרים נמוך מזה. בהתאם לכך ההצעה של דואט מגלמת למחזיקי האג"ח של חבס תספורת של 50%-60% ללא אפשרות להשבחת ערך עתידית.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker