בונוס ביוגרופ חתמה עם MIT על הסכם פיתוח חדש בתחום הרפואה התאית

מנכ"ל בונוס, שי מרצקי: "ההסכם מהווה הכרה מדעית של גוף המחקר המוביל בעולם בטכנולוגיה של החברה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הבת האמריקאית של בונוס ביוגרופ - בונוס סלורה - חתמה עם MIT על הסכם מחקר לפיתוח מוצר חדש בתחום הרפואה התאית. המוצר מיועד לשיקום ולחידוש רקמות אנושיות בטכנולוגיה משולבת של הנדסת רקמות והנדסת חומרים, ויפותח על בסיס שיתוף הידע של MIT ושל בונוס ביוגרופ.

תקופת הפיתוח תחל ב-1 באוקטובר ותימשך לפחות כשנה. בונוס סלורה תהיה זכאית לבצע פעילות למסחור המוצר בעולם לפי שיקול דעתה הבלעדי, כנגד תשלום תמלוגים חד ספרתי ל-MIT, שייקבע בסיום תהליך הפיתוח.

שי מרצקי, מנכ"ל ומייסד בונוס ביוגרופ, אמר בעקבות החתימה: "הסכם הפיתוח מהווה הכרה מדעית של גוף המחקר המוביל בעולם לרפואה תאית בטכנולוגיה הייחודית ובמומחיות של בונוס ביוגרופ. ההסכם עשוי להרחיב את סל מוצרי הרפואה התאית של בונוס ביוגרופ למוצרי מדף שלא יצטרכו להיות מותאמים מראש למטופל. לפיכך, השימוש בהם לא יצריך הוצאת דגימה של תאים וגידול רקמה ביולוגית מחוץ לגוף המטופל".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הישג לרפורמה // חברות הסלולר החדשות גייסו
 מיליון לקוחות בפחות משנתיים

באג 2013 // שעון החורף הוזז - ושיבושים צפויים במחשבים ובסמארטפונים

שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופצילום: אדוארד קפארוב

חברת הבת בונוס סלורה, עוסקת בטכנולוגיה שעשויה לאפשר שיקום ובנייה של רקמות רכות וקשות בתוך גוף המטופל כתחליף ליישומים הנעשים מחוץ לגוף החולה. באמצעות טכנולוגיה זו, מנסה החברה לפתח מוצרי מדף שאינם דורשים התאמה אישית לחולה, בנוסף למוצרים המבוססים על רקמה עצמית.

בונוס ביצעה עד כה סידרה של ניסויים פרה-קליניים בבעלי חיים, שהוכיחו כי הטכנולוגיה המפותחת על ידה מסוגלת לייצר עצם אנושית לצרכי השתלה. החברה רכשה את החברה הבת בונוס סלורה באוגוסט 2012, ובמחצית השניה של 2013 היא עתידה לערוך ניסויים קליניים בבני אדם.

בדו"חותיה של בונוס עדיין קיימת הערת "עסק חי", בה הזהירו רואי החשבון את המשקיעים כי מקורות המימון העומדים לרשותה אינם בהיקף המאפשר לה לממש את תוכניותיה העסקיות ל-12 החודשים שלאחר הדו"ח, וכן אינם בהיקף מספק על מנת להביא להשלמת המחקר והפיתוח של מוצריה ולהביאם לייצור ולשיווק מסחריים.

החברה בונה כמקורות מזומן על אופציה מספר 3, שמחיר המימוש שלה נקבע כיום על 26.5 אגורות, שכן המניה נסחרת במחיר של 28 אגורות ואם תמומש על ידי כלל המשקיעים תזרים לקופת החברה 19.5 מיליון שקל. יחד עם הגיוס הקודם בסך 5 מיליון שקל, תתאפשר השלמת המחקר.

MIT נחשב לאחד ממוסדות המחקר הטכנולוגי המובילים בעולם. עד היום, זכו בוגרי MIT בלמעלה מ-60 פרסי נובל על מחקריהם.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker