אורמת מקטינה את החשיפה למחירי הגז הטבעי; תגדיל הכנסותיה ב-7 מיליון דולר

החברה שבשליטת משפחת ברוניצקי וקרן פימי חתמה על הסכם למכירת חשמל עם רשות החשמל של דרום קליפורניה; על פי ההסכם, תמכור אורמת טכנולוגיות חשמל בהספק של 46 מגהווט מתחנת הכח Heber 1 לתקופה של 10 שנים שתחל בדצמבר 2015

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות שבשליטת משפחת ברוניצקי וקרן פימי חתמה על הסכם למכירת חשמל עם רשות החשמל של דרום קליפורניה. על פי ההסכם, תמכור אורמת טכנולוגיות חשמל בהספק של 46 מגהווט מתחנת הכח Heber 1 לתקופה של 10 שנים שתחל בדצמבר 2015.

מחיר המכירה של החשמל שתמכור אורמת טכנולוגיות לרשות החשמל של דרום קליפורניה יהיה קבוע - 85.62 דולר למגהווט לשעה - ובכך תקטין אורמת טכנולוגיות את חשיפתה למחירי הגז הטבעי, שכן תחנת הכח היבר 1 מספקת כיום את החשמל לחברת Southern California Edisson על פי חוזה שקשור למחירי הגז הטבעי. אורמת נפגעה מחשיפתה למחירי הגז הטבעי משום שהגידול בהיצע של גז טבעי עם גידול בהפקת גז מפצלי גז בארה"ב גרם לנפילה במחירו.

החתימה על החוזה תקטין את החשיפה של אורמת טכנולוגיות לחוזי מכירת חשמל שצמודים למחירי הגז הטבעי ל-100 מגהווט, כלומר ב-15% מההספק הכולל של תחנות הכח שבבעלות החברה. דיתה ברוניצקי, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות, ציינה כי החוזה החדש יגדיל את הכנסותיה ב-7 מיליון דולר לשנה החל ב-2016. אורמת טכנולוגיות נמצאת בעיצומו של תהליך להגדלת תפוקתה של תחנת הכח היבר 1 על ידי החלפת טורבינת הקיטור הראשית בתחנה והחלפת הגנרטור הראשי בה.

דיתה ברוניצקי, אורמתצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker