מתנה לחג למחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה: הפועלים לא שולל את האפשרות להיות חלק מההסדר

אתמול נערכה פגישה בין לנציגי הנושים נציגי הבנק, בניסיון לכלול את החוב כלפי הבנק, שעומד על כ-200 מיליון שקל, בהסדר הנושים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

התקרבות בין בנק הפועלים לנושי אלביט הדמיה המנסה להגיע להסדר נושים, לאחר פגישה שנערכה אתמול בין כלל הנושים של אלביט הדמיה לנציגי הבנק, שמטרתה היתה לשלב את הבנק בהסדר הנושים. החברה חייבת לבנק 200 מיליון שקל.

מחזיקי איגרות החוב של אלביט הדמיה מפחדים למחוק חוב של 2.4 מיליארד שקל ללא כל הבטחה מהבנק כי לא יעמיד לאחר ההסדר את החוב שלו לפירעון מידי, פעולה שתקשה על החברה להתאושש ולצאת לדרך חדשה.

בנק הפועלים הינו נושה מובטח והסביר לנושים לפני מספר חודשים כי יעמיד את החוב לפירעון מיידי. הנושים הסבירו לנציגי הבנק את תנאי ההסדר, אך טרם העלו הצעות לפתרון הפרשה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מוסף נדל"ן שנתי // שוק היוקרה כבר לא כל כך נוצץ

"הצעירים באים לפוליטיקה נקיים - הם לא חייבים כלום לאף אחד"

הבנק יוצג בפגישה ע"י מספר אנשים, ביניהם אליהו ברקאי, מנהל אגף אשראי מיוחד. עוד השתתפו בפגישה עו"ד גיורא ארדינסט, שמונה ככונס מניותיו של בעל השליטה הקודם מוטי זיסר באלביט הדמיה. רמי קצב, נציג הנאמנים, שמואל אשל, נציג הנציגות המקצועית, עו"ד רענן קליר, מורדי משיטה מכלל, ריק מן נציג יורק, יואב כפיר, נציג DK פרטנרס, ומנהל הכספים של החברה.

החלטתה של השופטת ורדה אלשיך שלא לאשר את ההסדר באלביט הדמיה גרמה לקרנות הזרות והגופים המוסדיים המחזיקים באיגרות החוב של החברה להגיע להסדר מוסכם חדש, שאותו תיאלץ החברה לאשר. המחזיקים יקבלו במקום הסדרות הישנות בשווי כולל של 2.4 מיליארד שקל, שתי סדרות בשווי כולל של 660 מיליון שקל, צמודות ובעלות בטוחות ששופרו. מדובר בסדרה אחת בשווי כולל של 448 מיליון שקל צמודה למדד,וסדרה שנייה הינה של 218 מיליון שקל צמודת מדד.

מחזיקי איגרות החוב יקבלו כ-99% עד 100% ממניות אלביט הדמיה. בעל השליטה מוטי זיסר לא יקבל פטור, לא כנושא משרה ולא כבעל שליטה. כמו כן, נקבע בין הצדדים כי לא תהיה לו זכות חזרה לחברה במקרה של תביעות בו הוא יוכל לדרוש שיפוי מהחברה שתכסה את הוצאותיו. הדירקטורים המכהנים יקבלו פטור מתביעות שיותנה בכך כי בארבע השנים לאחר השלמת ההסדר החברה לא תכנס לחדלות פירעון - או תפגר בתשלומים שהובטחו למחזיקי איגרות החוב לאחר ההסדר.

לתקנון החברה יתווסף סעיף בו יקבע כי במקרה שתבוצע הצעת רכש מיוחדת ממשקיע עתידי, אז המציע יהיה חייב לרכוש לפחות 10% ממניות החברה. קיימת כאן הטבה מסוימת למחזיקים הקטנים מהציבור. סעיף זה כעת מתגבר במעט על טענת חוסר השוויוניות עליה חזרה נציגות מחזיקי איגרות החוב המצומצמת, בה חברים עופר גזית, אדוארד קלר ושמואל אשל.

עוד נקבע כי החברה מתחייבת לכך כי אם יחולק דיווידנד תוך ארבע שנים וחצי מההסדר,  היא תהיה חייבת לבצע פירעון מוקדם של 50 מיליון שקל לסדרות. לא ברור כעת אם מדובר על פירעון מוקדם לשתי הסדרות או רק בסדרה אחת.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker