אורנשטיין החליט - אלווריון תימכר לואלי טלקום תמורת 38 מיליון שקל

לאחר חודשיים בכינוס והתמחרות צמודה בין ואלי טלקום לסיגמא וויב, אלווריון ניצלה מפירוק ונמכרה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אלווריון לא הגיע לסוף דרכה. לאחר כחודשיים בהליך כינוס, החליט היום בדיון חירום שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין לאשר סופית את מכירתה של החברה לחברת ואלי טלקום. אלווריון תימכרתמורת סכום מינימום של-38 מיליון שקל אשר יכול לעלות בעתיד ל-80 מיליון שקל אם יתקיימו אבני דרך נוספות.

הדיון הדחוף נקבע ערב חג ראש השנה לאחר שהשופט הורה לכונס, רו"ח יואב כפיר, לערוך התמחרות נוספת בין שתי המתמודדות אשר חשקו בחברה - סיגמה וויב, וואלי טלקום.

הדיון נפתח כאשר בפני אורנשטיין עמדו שוב שתי הצעות זהות, אך נראה כי מה שהכריע את המערכה היתה העובדה כי עובדי אלווריון תמכו בואלי טלקום, העוסקת בתחום סינרגטי לעסקי אלווריון, כרוכשת מועדפת. החשיבות להשאיר את החברה כ"עסק חי" גרמו לשופט לא לשלוח את הצדדים לסבב התמחרות נוסף ולכן קבע כי וואלי טלקום תהיה הרוכשת הסופית.

בניין אלווריון ברמת החי"ל, ת"אצילום: אלווריון

אם נושי אי.די.בי מעוניינים לראות לאן מובילה התמחרות בריאה על רכישת חברה על ידי צד שלישי, אז חשוב לציין כי ההתמחרות הצליחה להוביל לכך שוואלי טלקום, אשר בתחילת ההליך רצתה לרכוש את אלווריון תמורת מיליון שקל במזומן בתוספת זעומה של עוד כמה מילונים אם יתקיימו אבני דרך נוספות, העלתה את הצעתה - כך שכיום היא מוכנה להשקיע 38 מיליון שקל מינימום (בתשלומים).

כחלק בלתי נפרד הציעה ואלי טלקום לרכוש את המלאי של החברה אשר מוערך כיום ב-20 מיליון שקל. אם תצליח לממש את נכסי אלווריון השונים ולמכור את הפטנטים של החברה יזרמו לקופת הנושים עוד כ-20 מיליון שקל . כמו כן הוסכם בין הצדדים כי ואלי טלקום תשלם 6 מיליון שקל לנושי החברה אם הם יאשרו את הסדר הנושים על חובות של 23 מיליון דולר.

אם ההסדר יאושר לוואלי טלקום יוותרו 75% ממניות החברה הנושים יקבלו כ 15% מניות ולציבור בעלי המניות הנוכחי יוותרו 10%. כפיר אמור לנסוע בשבוע הקרוב לנאסד"ק בניו יורק, לצורך הערעור מול הבורסה על מחיקת החברה מהרשימה הראשית. אם החברה תמשיך להיות סחירה ותהיה "עסק חי", המניות לאחר התאוששות יוכלו להניב לנושים רווחים.

במשך חודשיים הפעיל הכונס את החברה ו-60 עובדיה .מסתמן כי הקופה האפסית של החברה הצליחה להראות כעת רווחים של מילוני שקלים מההפעלה שכעת מאפשרת למכור את החברה כעסק חי ולהציל חלק מחובותיה לנושים.

חוב של מעל 200 אלף דולר למס הכנסה האמריקאי

רק לפני חודשיים חשבו בשוק ההון כי אלווריון עומדת לקראת סוף דרכה – זה החל ביום בו הגיש בנק ההלוואות הטכנולוגי סיליקון ואלי בנק (SVB) בקשה לאכיפת שעבודים ולמינוי כונס נכסים קבוע, בעקבות אי קבלת כספים בגין ההלוואה שקיבלה אלווריון בנובמבר 2011 על סך של 30 מיליון דולר לרכישת וויביון ונמשך בכך ש-40 מעובדי החברה הגישו לבית המשפט המחוזי בקשה למתן צו פירוק מאחר שלטענתם החברה חייבת להם כ-7 מיליון שקל, בעוד שהם תולים את ההידרדרות במצב החברה בשנים האחרונות בירידה במכירות, העמקת הפסדים "שריפת מזומנים" ובחילופי המנכ"לים הדחופים.

לאלווריון חוב של מעל 200 אלף דולר למס הכנסה האמריקאי בגין תשלומי מס שלא שולמו במועד. במהלך השנים האחרונות פיטרה אלווריון מאות עובדים בכמה סבבי פיטורים ועד סוף 2012 קיצצה את כמות עובדיה בכ-66% ומכרה פטנטים בניסיון לחזק את מאזנה. למרות זאת, קופת החברה הצטמקה עד שברבעון הראשון של 2013 נותרו בקופתה כ-3.5 מיליון דולר בלבד. במקביל, צנחה מניית החברה ביותר מ-30%.סך ההפסדים המצטברים של החברה נכון לסוף 2013 הסתכמו ל-389 מיליון דולר. הם מטילים את האחריות להידרדרות במצב החברה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker