רשות ני"ע נגד בריל: "שכר של 4.2 מ' ש' לבכירים לא אושר כדין"

הרשות טוענת שיש לראות בשני בעלי מניות של החברה הבורסאית בריל – האחים עפר ומשה גנזי – חלק מדבוקת השליטה, ולכן אסור היה למנות את קולותיהם בהצבעה על השכר ■ בריל: "חולקים על עמדת הרשות"

ערן אזרן

רשות ניירות ערך יוצאת נגד הליך אישור השכר ביצרנית הנעליים בריל (BRILL), שבשליטת אליעזר בוסקילה (33%). הרשות טוענת כי תנאי השכר של היו"ר עופר גנזי, ושל הדירקטור וסמנכ"ל השיווק שלמה בוסקילה (בנו של בעל השליטה) לא אושרו כדין. תנאי השכר של השניים, שנדונו באספות הכלליות בפברואר 2010 ובאוקטובר 2010 בהתאמה, כוללים תגמולים בהיקף של 4.2 מיליון שקל.

הרשות פסלה את הליך אישור השכר מאחר שהיא סבורה שיש לראות בשני בעלי מניות בחברה, האחים עפר ומשה גנזי (19.25%) המשמשים גם כדירקטורים, חלק מדבוקת השליטה עם אליעזר בוסקילה. הרשות מסבירה שגם אם אינם נחשבים כבעלי שליטה, היה על החברה לסווג אותם כבעלי מניות עם עניין אישי, ועל כן אסור היה למנות את קולותיהם בהצבעות על תנאי השכר.

בריל, שנסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של 172 מיליון שקל ומנוהלת על ידי יהודה אלבז, עוסקת בייצור, ייבוא ושיווק נעליים, בגדים ואביזרי אופנה, ובהפעלת רשתות חנויות גלי וסולוג. בין מחזיקי המניות ניתן למנות גופים מוסדיים כמו פסגות (13%), דש (8.5%), מגדל (5%), הראל (5.5%) ועוד. מניית החברה ירדה מתחילת השנה ב-8.1%.

לאחרונה, ועל רקע תיקון 16 לחוק החברות (העוסק בשכר הבכירים), אישרו מחדש ועדת התגמול ודירקטוריון בריל את תנאי כהונתו והעסקתו של בוסקילה הבן. החברה טרם פרסמה את תנאי השכר המעודכנים, אך במהלך 2012 עלות שכרו של בוסקילה הסתכמה ב-1.3 מיליון שקל. החברה התכוונה להביא את תנאי השכר המחודשים לאישור אסיפת בעלי המניות במהלך חודש אוקטובר הקרוב.

צילום: אמיל סלמן

"החברה לומדת בימים אלה את עמדת הרשת לעומקה, ותגבש ותמסור את עמדתה המפורטת בעניין עד ליום 30.10.2013", נמסר מבריל. "בכל מקרה, החברה תציין כבר עתה שהיא חולקת על ממצאי ומסקנות עמדת הרשות (והיא, כאמור, תתייחס לכך בהרחבה בעמדתה המפורטת), ובכוונתה גם לבוא בדברים בעניין עם הרשות".

באחרונה עלתה בריל לכותרות לאחר שמשרד הביטחון הודיע שבכוונתו לרכוש את רוב נעלי הצבא הדרושות לו מארה"ב ולא ממפעל הנעליים של החברה. אם אכן ובסופו של דבר לא יתקבלו הזמנות חדשות לשנים 2013-2014, בריל עשויה לסגור את מפעל ייצור נעלי הצבא שלה. עם זאת, יתר מגזרי הפעילות של החברה אינם צפויים להיפגע, והחברה תמשיך לפעול בהם.

את שנת 2012 סיימה בריל ברווח נקי של 25 מיליון שקל, המיוחס בעלי המניות. במהלך הרבעון השני של 2013 הרוויחה החברה כ-7.8 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה עומד על 185 מיליון שקל, המהווה כ-62% מתוך מאזן כולל של 294 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker