מזור רובוטיקה השלימה בהצלחה 40 ניתוחי מוח ראשונים

מזור דיווחה במקביל על השלמתם בהצלחה של 36 ניתוחי ביופסית מוח, מונחי המערכת הרובוטית, שנערכו בגרמניה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת מזור רובוטיקה שמפתחת מכשור רפואי מונחה הדמיה לנווט כלי ניתוח בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית, השלימה 40 ניתוחי מוח באמצעות Renaisasnce, המערכת הרובוטית שפיתחה. מערכת זו שימשה עד כה בעיקר בניתוחי עמוד שדרה.

סדרת הניתוחים כללה 3 ניתוחים מוצלחים ראשונים להחדרת אלקטרודות למוח במסגרת טיפולי (Deep Brain Stimulation) בחולי פרקינסון.

הניתוחים הראשונים שבוצעו הוכיחו יעילות גבוהה של המערכת בנווט אלקטרודות ליישומי גירוי מוחי. שלושת הניתוחים בהם הושתלו שתלי DBS במוחים של חולי פרקינסון בוצעו בהצלחה על ידי ד"ר ניזאם ראזאק בבית החולים Celebration Health בארה"ב בחודש האחרון. מזור שמנוהלת על ידי אורי הדומי נערכת להשקה מסחרית של המערכת הרובוטית לתחום ניתוחי המוח כבר בתחילת 2014.

תחום ההחדרה והנווט של שתלים במוח באמצעות טיפולי DBS מתמקד כיום בטיפול במחלת הפרקינסון ולהערכת אגודת חולי הפרקינסון 30 אלף חולים עושים שימוש בפרוצדורה של 8,000 עד 10,000 חולים חדשים במחלה, המאובחנים מידי שנה.

מזור דיווחה במקביל על השלמתם בהצלחה של 36 ניתוחי ביופסית מוח, מונחי המערכת הרובוטית, שנערכו בגרמניה. להערכת החברה, השימוש במערכת Renaissance עשוי לאפשר לה להיכנס לפעילות בתחום טיפולי חשוב שמתאפיין ב 180 אלף איש מאובחנים חדשים כסובלים מגידולי מוח מידי שנה.

מזור, שמחזיקה באישור FDA ליישום ולשיווק המערכת הרובוטית בתחום כירורגיית המוח, מתכננת להציג את ממצאי ניתוחי המוח הראשוניים שבוצעו באמצעות המערכת באירוע שלאיגוד הרופאים הנוירולגיים האמריקאי AANS שיתקיים באפריל 2014.

אורי הדומי מנכ"ל מזור רובוטיקה אמר שבעבר החברה לא הגדירה את שוק המוח כשוק מרכזי של החברה, משום שגודלו במונחים כספיים נמוך משמעותית משוק ניתוחי עמוד השדרה, ומשום שהעריכה שהיתרון היחסי של מערכת רנסנס הוא בפרוצדורות שדורשות רמות דיוק גבוהות שמציע מכשור נווט ניתוחי מהסוג של חברות, כמו Medtronic, כמו למשל בניתוחי DBS.

הדומי אמר עם זאת שהוא מופתע לטובה מתגובות המשתמשים שציינו לא רק את רמות הדיוק של מערכת רנסנס אלא גם את הנוחות והפשטות. לדבריו, החברה נערכת היום לבניית מלאים שיספיקו להשקה המסחרית של המערכת. לדבריו, תוספת האפליקציה של ניתוחי מוח למערכות רנסנס ששווקו עד היום ללקוחותיה של החברה, תאפשר לגבות סכום שלא יהיה נמוך מ-100 אלף דולר. רנסנס משווקת כיום כמערכת רובוטית לניתוחי עמוד שדרה במחיר של 700 אלף דולר.

הרובוט של מזורצילום: מזור רובוטיקה

הדומי הזכיר שהחברה גובה כיום 1,500 דולר על כל ניתוח עמוד שדרה שמתבצע באמצעות המערכת, יחד עם זאת השיפוי הרפואי שמקבל בית חולים אמריקאי עבור ניתוחי מוח הוא 100 אלף דולר, לעומת 39 אלף דולר לניתוחי עמוד שדרה ו-13.5 אלף דולר לניתוחי ברכיים, כך שסביר להניח שגם הנתח של מזור בשיפוי יהיה גבוה מחלקה בניתוחי עמוד שדרה מזור רשמה הפסד תפעולי של 681 אלף דולר במחזור של 6.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2013, בהשוואה להפסד תפעולי של 1.2 מיליון דולר במחזור של 2.9 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012.

מזור נסחרת בשווי שוק של 930 מיליון שקל לאחר עלייה של 390% ב-12 החודשים האחרונים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker