שבוע המסחר נחתם בירידות בצל החשש ממלחמה אזורית

ירי ישראלי של טיל "אנקור", לתרגול מערכת החץ, שבוצע היום עורר בהלה ברוסיה, שדיווחה על ירי עצמים בליסטיים במזרח הים התיכון ■ מדד הנדל"ן 15 נפל ב-2.1% בהובלת מניית אפריקה שנחלשה ב-3.4%

דרור רייך
דרור רייך

יום המסחר האחרון של שבוע המסחר המקוצר נחתם בירידות שערים שהתחזקו עם הידיעות על תקיפה במצרים וטילים בליסטים שנורו במזרח התיכון. לאחר שנודע למשקיעים כי מדובר בירי ישראלי של טיל "אנקור", לתרגול מערכת החץ, המדדים המובילים תיקנו במעט - אך עדיין סיימו את יום המסחר בטריטוריה האדומה.

בתום המסחר, מדד ת"א 25 נחלש ב-0.9%; מדד ת"א 100 איבד 0.9%; מדד הבנקים נחלש ב-1.5% בהובלת מניית בנק המזרחי שאיבדה 1.8% ומדד נדל"ן 15 איבד 2.1% מערכו והביל את הירידות. בלט מדד הויקס הלא הוא מדד הפחד שזינק בתום המסחר ב-13%. 

בגזרת המניות - נורסטאר איבדה 3.8% ואפריקה של לב לבייב יורדה בשיעור של 3.4%; גזית גלוב נחלשה ב-3.3%; לחיוב בלט נובה שהתחזקה ב-2.1% על רקע דיווח על עסקה נוספת בהיקף של 10 מיליון דולר; טאואר הוסיפה 2.7% לערכה.

בסיכום השנה העברית בבורסה (תשע"ג) העלה כי מדד ת"א 25 הסתפק בשנה היוצאת בעלייה של 2% ומדד ת"א 100 עלה ב-5% והניבו תשואה פחותה בהרבה מזו שרשמו המדדים המובילים בארה”ב, באירופה וביפן.

מניות במרכז

דיסקונט השקעות (דסק"ש), חברת האחזקות מקבוצת אי.די.בי, השלימה אתמול (ב') גיוס נוסף של 329 מיליון שקל, שנבע ממימוש אופציות מסדרה א' לאג"ח. האופציות, שתוקפן פג שלשום (1 בספטמבר), הוקצו במסגרת הנפקת אג"ח שביצעה דסק"ש בתחילת יולי (סדרה ו'), בה גייסה החברה כ-224 מיליון שקל. בסה"כ גייסה דסק"ש עד כה כ-553 מיליון שקל.

מנכ"ל חברת דלק נדל"ן, ערן מיטל, חוזר לעסקי השלדים. שלשום בלילה השלים מיטל את רכישת השלד ישאל מהמפרק הזמני, עו"ד גיא גיסין, ב-2 מיליון שקל. כוונתו של מיטל היא לקדם באמצעות השלד פעילות נדל"ן בגרמניה, שקשורה אליו באופן פרטי. עם זאת, החלטה סופית בנושא לא התקבלה.

הנהלת חברת התקשורת סלקום-נטוויז'ן בניהולו של ניר שטרן הודיעה אמש (ב') כי היא מכירה בהתארגנות של העובדים במסגרת ההסתדרות ובוועד העובדים שהוקם, בראשות מיה יניב.

חברת אנלייט שמפתחת מקימה ומפעילה מתקנים לייצור חשמל מאנרגיה סולרית ואנרגית רוח מנהלת משא ומתן על כניסה לאחד הפרויקטים הגדולים בתחום אנרגיית הרוח בישראל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםמדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker