לאחר מימוש האופציות: דסק"ש גייסה עוד 329 מיליון שקל

האופציות הוקצו כחלק מהנפקת אג"ח שביצעה דסק"ש בתחילת יולי, בה גייסה כ-224 מיליון שקל ■ דסק"ש הנפיקה סדרת אופציות נוספת הניתנת למימוש עד דצמבר, באמצעותה תוכל לגייס עוד 115 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

דיסקונט השקעות (דסק"ש), חברת האחזקות מקבוצת אי.די.בי, השלימה היום (ב') גיוס נוסף של 329 מיליון שקל, שנבע ממימוש אופציות מסדרה א' לאג"ח. האופציות, שתוקפן פג אתמול (1 בספטמבר), הוקצו במסגרת הנפקת אג"ח שביצעה דסק"ש בתחילת יולי (סדרה ו'), בה גייסה החברה כ-224 מיליון שקל. בסה"כ גייסה דסק"ש עד כה כ-553 מיליון שקל.

בהנפקה שבוצעה ביולי הנפיקה דסק"ש סדרת כתבי אופציה שנייה (סדרה ב') הניתנת למימוש עד 15 בדצמבר 2013. במידה שהמנה השנייה של כתבי האופציות תמומש, דסק"ש תוכל לגייס עוד 115 מיליון שקל. לפי מחיר איגרות החוב כעת, נראה שהסבירות למימוש גבוהה שכן איגרת חוב מסדרה ו' נסחרת בבורסה לפי מחיר של 112 אג', בעוד מחיר המימוש של אופציה ב' עומד על 106 אג'.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

11 אלף שקל בחודש - כך משתכר עובד מקדונלד'ס זוטר בשוודיה

כך הפכה שנחאי למעצמת החינוך המובילה בעולם

יו"ר דסק"ש, נוחי דנקנרצילום: עופר וקנין

אתמול העלתה חברת דירוג האשראי S&P מעלות את אופק הדירוג של דסק"ש מ"שלילי" ל"יציב". בחברת הדירוג נימקו את ההחלטה ב"שיפור בנזילות וירידה במינוף" של דסק"ש, בעיקר בשל הערכה לדיווידנד שמן מכור בשל מכירת מניות קרדיט סוויס. בתגובה, עלתה מניית דסק"ש אתמול ב-4.6%.

"פרופיל הנזילות של דסק"ש השתפר בחודשים האחרונים בעקבות הרחבת אג"ח סדרה ו', ולהערכתנו ישנה סבירות טובה שהחברה תקבל אמצעים נזילים נוספים מהחברה הבת כור תעשיות עד סוף שנת 2013", הסבירו במעלות. "להערכתנו, גברו הסיכויים שהחברה תצליח לגשר על צרכי המזומן שלה לשנת 2014, וזאת ללא צורך בביצוע מימושים משמעותיים של חברות תפעוליות", ציינו.

למרות שינוי אופק הדירוג, במעלות שבו והעניקו לחברה דירוג BBB, הנחשב לבינוני. במעלות ציינו שלמרות הירידה במינוף לכ-70% בהשוואה ל-84% בספטמבר 2012, רמת המינוף של החברה עדיין גבוהה וממשיכה להגביל את הדירוג. "מאפייני תיק ההשקעות של החברה אומנם חזקים יחסית, אך אנו מאמינים שרמת המינוף הנוכחית משפיעה לשלילה על פרופיל סיכון האשראי של החברה", כתבו.

במעלות העריכו כי שווי תיק הנכסים של דסק"ש מסתכם בכ-7 מיליארד שקל (נכון ל-18 באוגוסט), בעוד שהחוב נטו של הקבוצה מסתכם בכ-4.9 מיליארד שקל לאותו תאריך. "בהינתן לוח הסילוקין המאתגר של החוב הפיננסי בשנתיים הבאות ורמת המינוף הגבוהה, הנהלת דסק"ש אינה צפויה ליזום השקעות חדשות בטווח הנראה לעין, ותהיה מרוכזת במאמצים להוריד את יחס המינוף ולחזק את רמת הנזילות", הדגישו במעלות.

לאחר שהמניה הוסיפה 82% מתחילת השנה, דסק"ש נסחרת כעת בבורסה לפי שווי של 1.73 מיליארד שקל. איגרות החוב של החברה נסחרות בתשואות נמוכות של 5.9%-6.7%. במעלות מעריכים כעת את נזילות דסק"ש כ"מספקת", לעומת "פחות ממספקת" בדו"ח הקודם. במעלות מדגישים שהערכה זו מקבלת חיזוק משמעותי בשל האחזקה במניית הבנק השווייצי קרדיט סוויס, שעלתה בכ-66% בשנה האחרונה.

"הרווחים הצבורים מהמגמה החיובית במחיר של קרדיט על פני שבעה הרבעונים האחרונים, יחד עם ההחלטה של דירקטוריון כור על כוונתה למכור מניות הבנק יאפשרו לכור בסבירות גבוהה, אם כי לא ודאית, לשלם דיווידנד משמעותי עד סוף 2013. אנו מעריכים שאופציית הדיווידנד מכור מהווה תחליף מספק במידה שמיזוג דסק"ש עם כור יתעכב או יבוטל מסיבה כלשהי", הדגישו במעלות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker