אחד ממחזיקי אג"ח בזק לעובדים: חלוקות הדיווידנדים יגרמו לפיטוריכם

"חובתכם כלפי ציבור העובדים שאותו אתם מייצגים היא להתעורר בטרם יהיה מאוחר מדי, לבחון באופן עצמאי ויסודי את ההלוואות האדירות שהחברה נוטלת מדי שנה, לצד מדיניות חלוקה אגרסיווית, ולעשות מעשה בטרם יהיה מאוחר"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מכתב יוצא דופן נשלח היום (ב') ליו"ר ועד העובדים בחברת בזק, שלמה כפיר. אחד ממחזיקי איגרות החוב של החברה, המתנגד לחלוקות הדיווידנד המסיביות אותם מבצעת בזק בשנים האחרונות, פנה אל ועד העובדים באמצעות עו"ד אופיר נאור ממשרד עורכי הדין נאור גרשט והזהירו כי החלוקות שפוגעות באיתנותה של החברה יגרמו לפיטורים נרחבים בבזק.

"חלוקות הדיווידנד אשר נועדו להטיב עם בעל השליטה שאול אלוביץ' על חשבון טובתה של החברה פוגעים ומסכנים את קיומה של החברה כ'עסק חי'", כותב נאור ומסביר כי החברה נאלצת ליטול הלוואות עתק שמעמיסות על קופת ההוצאות סכומי מימון אדירים ומסכנות את החברה ואת יציבותה הפיננסית.

"חלוקות הדיווידנדים לא רק שפוגעות בחברה, אלא שהן צפויות לפגוע ואף לסכן את זכויות העובדים, תנאי עובדתם ויציבותם בעבודה". נאור הזהיר כי "במקרה הטוב, חלוקות הדיווידנדים יובילו לייעול שיוביל לפגיעה חמורה בתנאי העובדים, ובמקרה הרע - לפיטורים של מאות אם לא אלפי עובדים ותיקים וצעירים.

שאול אלוביץ'צילום: דודו בכר

כתימוכין לטענתו שלח נאור את חוות הדעת של פרופסור ירון זליכה, חוות הדעת של ד"ר מאיר אמיר וחוות הדעת של רו"ח אבי אזולאי. זליכה קבע בחוות הדעת כי הדיווידנדים שחילקה בזק פגעו באופן יסודי בחברה. בחוות דעתו, הבהיר ד"ר אמיר כי "משום מה לא נשמע קולם של העובדים, ונמסר כי הם נתנו את הסכמתם, והדבר נראה לנו מוזר - שכן החלוקות אינן מייצרות מקומות עבודה חדשים. נהפוך הוא, הן לעיתים מסכנות מקומות עבודה קיימים". רו"ח אזולאי הסביר כי כאשר פגיעה זו מתחילה לתת אותותיה בתוצאות הפעילות העסקית, נאלץ בעל השליטה לבצע הליכי התייעלות כגון פיטורי עובדים". אזולאי הזהיר כי לבזק חשש ממשי לחדלות פירעון בטווח הזמן הבינוני לאור ירידה בהכנסות החברה, בתזרים המזומנים החופשי וברווח הנקי וביתרת מזומנים שנשארת ברמת מינימאלית ומסוכנת ובשיעור החוב נטו, שנשאר ברמה דומה ואינו פוחת כמעט".

לפיכך, קורא מחזיק איגרות החוב של בזק לעובדים להתעורר, שכן לטענתם מדיניות חלוקת הדיווידנד מסכנת את מקום הפרנסה שלהם ותביא את החברה למצב שבו "לא תהיה לה ברירה אלא להציב בפניכם דרישות לפיטורי מאות עובדים". לפי מחזיק האג"ח, "חובתכם כלפי ציבור העובדים שאותו אתם מייצגים היא להתעורר בטרם יהיה מאוחר מדי, לבחון באופן עצמאי ויסודי את ההלוואות האדירות שהחברה נוטלת מדי שנה, לצד מדיניות חלוקה אגרסיווית, ולעשות מעשה בטרם יהיה מאוחר מדיי".

תגובת בזק: "מדובר בעו"ד, המייצג מחזיק אג"ח בודד, אשר נכשל בהליכים קודמים שניסה לנהל כנגד החברה ועתה, בצר לו, הוא פונה שוב בניסיון נוסף עם אותן טענות ממוחזרות. דין ניסיון זה יהיה כשל קודמיו".

יו"ר ארגון עובדי בזק, שלמה כפיר, מסר כי "מעניין שהתקשורת קיבלה מכתב הממוען כביכול אליי, זאת בזמן שאני אישית עדיין כלל לא קיבלתי אותו. לעצם העניין, חלוקת הדיווידנדים בבזק והפחתת ההון הן חלק מההסכם הקיבוצי בחברה, ונעשות תוך שמירה על איתנותה הפיננסית של החברה. מעבר לכך, העובדים, המחזיקים באופציות ומניות של החברה, נהנים גם הם ישירות מחלוקת הדיווידנדים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker