יוסי שריד דורש מהוועדה למינוי דירקטורים לנמק את דחיית מועמדותו

"מפירסום בעיתון נודע לי שאיני כלול ברשימת המועמדים המומלצים לחברות בדירקטוריון בנק לאומי; אמתין לנימוקיכם כדי לשקול המשך צעדי"

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

חבר הכנסת לשעבר יוסי שריד פנה היום ליו"ר הוועדה הציבורית למינוי דירקטורים בבנק לאומי, השופטת בדימוס אילה פרוקצ'יה, בבקשה כי תנמק מדוע הוועדה לא המליצה על מינוי לכהונת דירקטור בבנק.

במכתב לוועדה כתב שריד כי "מפירסום בעיתון נודע לי שאיני כלול ברשימת המועמדים המומלצים לחברות בדירקטוריון בנק לאומי. עוד נודע לי, שלא זומנתי בין 31 מועמדים לראיון אישי. החוק לתיקון סדרי מינהל (הנמקות) מחייב אתכם לנמק את הסיבות לדחיית מועמדותי. לפי הבנתי, הוועדה שעמדת בראשה פועלת מכוח אותו חוק, החל על כל רשות ציבורית. אמתין לנימוקיכם כדי לשקול המשך צעדי".

הוועדה הציבורית למינוי דירקטורים בבנק לאומי, נועדה להמליץ על מועמדים ראויים לכהונת דירקטורים בבנק שאין בו בעל שליטה. זאת כתחליף להצעת המועמדים על ידי בעלי המניות בבנק.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

שליש מהקשישים בישראל מתקשים לסגור את החודש

פרסום ראשון // המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל הבורסה: גילי כהן

התלבטות. יוסי שריד

הליך ייחודי זה נועד למנוע מבעלי מניות הבנק, מלהציע מספר מועמדים מטעמם, להצביע בעבורם וכך להשיג בפועל שליטה בבנק מבלי שקיבלו היתר שליטה מבנק ישראל.

שריד, ח"כ לשעבר שר החינוך וכיום בעל טור בהארץ, כתב לפני חודשיים כי בטור שפרסם כי "אני רוצה להיות דירקטור, כי הגיע הזמן לפרוץ את המעגל הקבוע; עשרים - שלושים אנשים משתתפים כאן במשחק הכיסאות המוסיקליים, אותם האנשים מסתובבים ומתיישבים בכל מקום שמתפנה. אולי כדאי שחבר חדש יצטרף למועדון הסגור. אני רוצה להיות דירקטור – עדיף דירקטור חיצוני (דח"צ), "מטעם הציבור" – כי בנק לאומי הוא תאגיד "ללא גרעין שליטה"; ייחודיותו בציבוריותו, כי אין לו בעל־בית".

עוד כתב  "אני מיד מודה: עסקי בנקאות הם לא בדיוק הפורטה שלי, אך עשרות שנים הייתי משתתף פעיל בדיונים כלכליים, תקציביים וחברתיים; לא רק בדיונים, גם בהחלטות ובהוצאתן אל הפועל. לא, אני לא מומחה, אבל ראינו את המומחים, כבר ראינו אותם בכל העולם ובקוצר ידם, ומיליארדי מפקידים, לווים ומשקיעים חזו את מומחיותם מבשרם. אמנם דירקטור זה חשוב, אך לא צריך להגזים: איני מועמד לשר אוצר. חבר שלי, משפטן וכלכלן ידוע שאתו התייעצתי, אמר לי כך: לא הייתי רוצה לראות הנהלות שלמות שמאוישות בטיפוסים כמוך; אך באותה מידה לא ארצה לראות דירקטוריונים בלי יוסי שריד, לפחות אחד. לשיפוטכם: האם המשפט הזה הוא רק יפה או גם נכון".

הוועדה הציבורית, כאמור, החליטה להמליץ על 11 מועמדים אחרים מתוך 180 מועמדים שהתמודדו על התפקיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker