עסקת בבילון-איירון סורס: הכירו את המולטי מיליונרים החדשים

עסקת המיזוג המתגבשת תעביר לידיהם של ארבעת יזמי איירון סורס - 
איתי מילרד, אייל מילרד, רועי מילרד ותומר בר־זאב - כחצי מיליארד שקל לכל אחד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים27
ערן אזרן

בבילון ואיירון סורס ‏(IronSource‏) צפויה לייצר בחודשים הקרובים ארבעה מולטי-מיליונרים חדשים. היזמים איתי מילרד אייל מילרד רועי מילרד ותומר בר־זאב מחזיקים עתה כל אחד ב-17% מאיירון סורס. יחד הם מחזיקים ב-68% מהחברה. במיזוג עם בבילון, שעוסקת בפיתוח ומכירה של תוכנת תרגום אינטרנטית, יקבל כל אחד מהם מניות בשווי של 475 מיליון שקל בחברה המאוחדת.

בנוסף לארבעת המייסדים ייוולדו כתוצאה מהעסקה עוד שני מולטי־מיליונרים: תמיר כרמי וארנון חריש. כרמי כיהן בעבר כמנכ”ל חברת וולונט, שהתמזגה עם איירון סורס. חריש, ששירת בעבר עם כרמי בחיל האוויר, היה שותפו העסקי בחברה. כרמי וחריש מחזיקים כיום ב–7.5% ממניות איירון סורס כל אחד; שיעור שיזכה אותם לאחר המיזוג במניות סחירות בשווי של 220 מיליון שקל בחברה הממוזגת.

כתבות נוספות ב-TheMarker

שני מיליונרים “קטנים” יותר שתייצר העסקה הם אביתר שורש ונדב אלידע. השניים צפויים לקבל מניות בחברה המאוחדת בשווי של כ–10 מיליון שקל. השניים היו מבעלי הסטארט־אפ DealPly, שוולונט היתה שותפה בו, שאף הוא מוזג לתוך איירון סורס. משקיע ההון סיכון אלי ורטמן, המחזיק כיום בכ–0.5% ממניות איירון סורס, יקבל מניות בשווי של 12 מיליון שקל.

לפי הערכות בתעשייה, שתי חברות האינטרנט הישראליות צפויות להתמזג לפי יחס של 1:2 לטובת איירוס סורס. כלומר, בעלי המניות של איירון סורס יהפכו לבעלים של כ–67% מהחברה הממוזגת, ושליש ממנה יהיה בבעלות בעלי המניות הנוכחיים של בבילון. מניית בבילון עלתה אתמול ב–4.4%, שהביאה את שווי השוק של החברה ל–1.4 מיליארד שקל. המשמעות היא שבעלי המניות הנוכחיים של איירון סורס יקבלו מניות סחירות בשווי של 2.8 מיליארד שקל.

רווח נאה תיצור העסקה גם לקרן השקעות בהיי־טק כרמל ונצ’רס III מקבוצת ויולה. הקרן, שמחזיקה כיום בכ–12% ממניות איירון סורס, צפויה לקבל במיזוג מניות סחירות בשווי של 340 מיליון שקל. השותפים בקרן כרמל הם שלמה דוברת, אבי זאבי, רינה שאינסקי, אורי בנדורי, רונן ניר ואיציק אבידור.

לפי יחסי המיזוג שמתהווים, נראה שלבעלי השליטה של איירון סורס תהיה דומיננטיות על פני בעל השליטה בבילון, נעם לניר. לניר שמחזיק כיום ב–23% מבבילון, צפוי להיות מדולל בצורה משמעותית. ארבעת יזמי איירון סורס יחזיקו יחדיו בכ–45% ממניות החברה הממוזגת. יחד עם כרמי וחריש יחזיקו ששת בעלי המניות הבכירים באיירון סורס בכ–55% ממניות החברה הממוזגת, והם יוכלו להוביל אותה ולהחליט על עתידה.

כנראה שמנכ”ל החברה הממוזגת יהיה בר־זאב, שמכהן כיום כמנכ”ל איירון סורס. לניר צפוי להמשיך לכהן כיו”ר החברה הממוזגת. איירון סורס היא אחת מחברות התוכנה הצומחות והמבטיחות ביותר בענף האינטרנט הישראלי. החברה הוקמה ב–2009 כמיזוג בין מספר חברות תוכנה. משרדי החברה, המעסיקה כ–200 עובדים, ממוקמים בשדרות רוטשילד בתל אביב. מוצר הליבה של איירון סורס הוא תוכנת התקנה, שמשתמשים בה באתרי הורדות. בעת השימוש במוצריה, איירון סורס מציעה לגולשים תוכנות שמפתחות חברות כמו בבילון, ומקבלת מאותן חברות עמלה.

בהכנת הידיעה השתתף דרור רייך

משרדי איירון סורס בשדרות רוטשילדצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker