קבוצת דלק: הרווח התפעולי זינק ב-233% הודות לתמר ולפעילות הביטוח

הכנסותיה של הקבוצה עלו בכ-11% והסתכמו בכ-9.6 מיליארד שקלים לעומת כ-8.7 מיליארד שקלים ברבעון המקביל ■ מנכ"ל דלק: "ביצענו שורה של מהלכים אסטרטגיים שהביאו לחיזוק משמעותי בהון העצמי של הקבוצה"

ערן אזרן
ערן אזרן

הרווח התפעולי של קבוצת דלק הסתכם ברבעון השני של 2013 ב-492 מיליון שקל - זינוק חד של כ-233%. לעומת רווח תפעולי של כ-211 מיליון שקל ברבעון המקביל. כך עולה מדו"חות הקבוצה שפורסמו הבוקר. הגידול ברווח התפעולי נבע בעיקר מפעילות הביטוח והפיננסים בישראל, וכן מההכנסות בגין פרויקט תמר שהחל בשיווק גז במהלך הרבעון השני.

הכנסותיה של קבוצת דלק, בשליטתו של יצחק תשובה, ברבעון עלו בכ-11% והסתכמו בכ-9.6 מיליארד שקלים לעומת כ-8.7 מיליארד שקלים ברבעון המקביל של שנת 2012. הרווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם בכ-505 מיליון שקל.

"הגידול בהכנסות וברווח התפעולי הינם הוכחה לאיתנות הפיננסית ולטיב איכות הפורטפוליו של קבוצת דלק", אמר אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק. "ביצענו שורה של מהלכים אסטרטגיים שהביאו לחיזוק משמעותי בהון העצמי של הקבוצה, הגדילו את הנזילות והביאו להפחתה במינוף.

מנכ"ל קבוצת דלק, אסי ברטפלדצילום: יונתן בלום

"זהו הרבעון הראשון בו אנו מכירים בהכנסות מפרויקט תמר .זו נקודת ציון חשובה עבור המשק הישראלי ובהיסטוריה של החברה אשר הצהירה כי תחום חיפושי הגז והנפט הם לב ליבה של האסטרטגיה שלה. דלק קידוחים ואבנר אשר נהנו מרבעון מצוין שהנתונים הכספיים שלהם מצביעים על שיפור ניכר בכל הפרמטריים בפעילות השוטפת. במהלך הרבעון העבירו שתי החברות למדינה תמלוגים בהיקף של כ-13.6 מיליון דולר.

בשנה האחרונה (מאז אוגוסט 2012) מימשה קבוצת דלק יותר ממחצית מאחזקותיה בדלק USבתמורה כוללת של כ-2.65 מיליארד שקל. מימושים אלה הגדילו את התזרים של הקבוצה בקרוב ל-2 מיליארד שקל,  וחיזקו עוד יותר את הונה העצמי. לאור מכירת האחזקה, ירדה הקבוצה משליטה אפקטיבית ולפיכך החל מהרבעון השני של שנת 2013 הפסיקה החברה מלאחד את דוחותיה הכספיים של דלק ארה"ב.

"יישום האסטרטגיה של הקבוצה בא לידי ביטוי גם במימוש מניות דלק US, בהם המשכנו במהלך הרבעון השני ובעקבותיהם ירדנו משליטה אפקטיבית בדלק US  ולפיכך החל מהרבעון הנוכחי הפסקנו לאחד את דוחות החברה בדוחות הכספיים של הקבוצה", הוסיף ברטפלד. "בכוונתנו להמשיך ולפעול למימוש האסטרטגיה של הקבוצה ולשים את כובד המשקל על פעילות החיפושים וההפקה של נפט וגז בהיותם מנוע צמיחה מרכזי וחשוב בעל פוטנציאל גדול ומשמעותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker