הבורסה סגרה בירידות חדות על רקע המתיחות בסוריה - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הבורסה סגרה בירידות חדות על רקע המתיחות בסוריה

מחזור המסחר הסתכם ב-922 מיליון שקל בלבד; הוועדה המוניטרית הודיעה כי הריבית לחודשיים הקרובים נותרה ללא שינוי על 1.25%

10תגובות

הבורסה סגרה את יום המסחר בירידות על רקע המתיחות בסוריה. מחזור המסחר במניות הסתכם ב-922 מיליון שקל. ת"א 25 נחלש ב-1.2%; מדד ת"א 100 סגר בירידה של 1.1%; מדד ת"א בנקים השיל 1.8% מערכו ומדד נדל"ן 15 נחלש ב-1.5%; מדד הנפט והגז נסגר בירידה חדה יותר של 1.5%; מדד התקשורת נפל ב-3.3%; ומדדי התל בונד (20, 40, 60) נסחרו בירידות של עד 0.2%.

יום המסחר נפתח על רקע ההארכה שקיבל נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, לגיבוש הסדר חוב עד ה-20 לאוקטובר. כמו כן, תשומת לב המשקיעים תופנה לעליות באסיה ולצפי להכרזת הריבית על ידי בנק ישראל.

בגזרה של אגרות החוב הממשלתיות לזמן ארוך, איגרת חוב מסוג שחר ל-10 שנים מתקרבת לתשואה של 4%, נסחרה בעלייה של 0.13% והתשואה עליה ירדה ל-3.96%. איגרת חוב צמודה מסוג גליל לתקופה זהה נסחרה בירידה של 0.1% והתשואה בה עלתה ל 1.77% .

הוועדה המוניטרית בראשות קרנית פלוג, ממלאת מקום נגיד בנק ישראל, פירסמה היום את החלטת הריבית לחודשיים הקרובים - ספטמבר ואוקטובר. ההחלטה היתה בהתאם לציפיות - הותרת הריבית ללא שינוי - 1.25%מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

יניב חברון, מנהל מחלקת המחקר בבית ההשקעות אקסלנס, מעריך כי עידן הורדות הריבית במשק המקומי הסתיים, אך עדיין מוקדם לדבר על העלאות ריבית. להערכתו, "עליית תשואות באפיק הממשלתי תכביד על האפיק הקונצרני. אנו ממליצים על עמדה דפנסיבית יותר ואף להוריד מעט מהאחזקה באג"ח הקונצרני". חברון מציין גם כי "המדדים הסקטוריאליים מייצרים תשואה עודפת לעומת המדדים המובילים".

בנוגע לשווקים העולמיים אומר חברון כי "שוק המניות בארה"ב יתקשה להמשיך להתעלם מעליית התשואות בשוק האג"ח. החברות ייאלצו להראות גידול ברווח כדי להצדיק את מחיר המניה. הנתונים ממשיכים להצביע על התאוששות איטית באירופה, אמנם יציאה מהמיתון אבל זה רחוק מלהספיק. גם סין מראה סימני התאוששות, כאשר מדד מנהלי הרכש של HSBC מזנק בחדות".

מניות במרכז

מנכ"ל ענקית האשלג הרוסית אורלקלי, ולדיסלב באומגרטנר, מוחזק במעצר בבלארוס ומואשם בניצול לרעה של כוחו לעשיית רווח אישי, בתוקף תפקידו כדירקטור בחברת האשלג של בלארוס BPC.מניית אורלקלי הגיבה לדיווח בנפילה של 2.1% בבורסת מוסקווה. מניית כיל, מנגד, זינקה  ב-2.75% בבורסת תל אביב.

ביהמ"ש נתן לנוחי דנקנר ארכה לגבש הסדר עד ה-25 בנובמבר. שופט ביהמ"ש המחוזי אורנשטיין אישר את הסכם מכירת מניות כלל ביטוח. בשלב זה לא אישר ביהמ"ש את הצעת נציגות מחזיקי איגרות החוב עם המשקיע אלשטיין. דסק"ש ירדה ב-7.1%, אי.די.בי אחזקות עלתה ב-8.1%.

האם ישנם סימנים לגז ומעט נפט בקידוח ים שלוש של שמן? השותפות במאגר שמן, הודיעו כי קידוח ים שלוש המבוצע בשטח רישיון 387 הגיע לעומק של 5,510 מטר לאחר שחדר לשכבות המטרה, שהיתה בעומק של 5,175 מטר, ומהניתוח של המידע שנאסף עולה כי שכבות המטרה העליונות, בעובי של כ-90 מטר, מכילות סימנים משמעותיים של הידרוקרבונים - קונדסנסט, גז טבעי ואפשרות לנפט קל. בתחילה הגיבו המשקיעים באהדה לידיעה והזניקו את המניה מעלה ב 15% בסופו של יום לאחר המניה סגרה בעליה של 3% בלבד.

בנק הפועלים הנשלט על ידי שרי אריסון הגדיל לחברת הבנייה של אריסון שיכון ובינוי את מסגרת האשראי ב-100 מיליון שקל כך שתעמוד על 200 מיליון שקל.

חברה אמריקאית בשם 601W Companies מעוניינת לרכוש את בניין HSBC בניו-יורק ב-600 מיליון דולר, אך נכסים ובנין מסרבת להיכנס למו"מ בנושא לפי ההצעה שנתנה.

מניית קולפלנט עלתה ב-35%, לאחר שהחברה שרואי החשבון שלה ציינו כי יש ספק בדבר המשך קיומה כעסק חי גייסה הון במחיר גבוה משמעותית ממחיר הבורסה. קולפלנט, המפתחת מוצרים רפואיים, חתמה על מזכר הבנות עם חברה סינית פרטית להשקעה בהיקף כולל של 4 מיליון דולר. קולפלנט תקצה לה 17 מיליון מניות המהוות 10% ממניות החברה לאחר ההקצאה במחיר של 53 אגורות למניה, ובתמורה כוללת של 9 מיליון דולר (2.5 מיליון דולר) שגבוה ב-110% ממחיר הפתיחה של המניה בבורסה.

בעלי אג"ח מסדרה א' של צים אישרו את בקשת החברה להאריך את כתב הוויתור על זכותם להעמיד את חובתה של צים כלפיהם - 391 מיליון דולר - לפירעון מיידי, על פי שטר הנאמנות לאג"ח שנוסח בהסדר החוב הקודם של החברה בנובמבר 2009.

הבקשה הוגשה בתאום עם נציגות בעלי האג"ח - מה ששיפר את סיכוייה - בניגוד לבקשתה הקודמת של החברה ביולי 2013 מבעלי האג"ח לוותר על העברת בטוחה בשווי 25 מיליון דולר, לה התנגדה הנציגות ובעקבותיה גם בעלי האג"ח פה אחד.

ניירות הערך של בנק לאומי ייסחרו על רקע הידיעה כי דירקטוריון חברת נכסים מ.י, בראשות החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, צפוי להתנגד למדיניות התגמול שגיבש בנק לאומי שבמסגרתו תכנן הבנק לחלק לבכירים תגמול מבוסס מניות בהיקף של כ-30 מיליון שקל, וכן תוכנית לפיה בכירים בבנק יקבלו כל שנה מענקים בהיקף של עד 28 מיליון שקל.

נכסים מ.י. היא חברה בבעלות המדינה המחזיקה ב-6% ממניות בנק לאומי, כך שהמדינה היא בעלת המניות השנייה בגודלה בבנק לאומי אחרי שלמה אליהו. דירקטוריון נכסים מ.י. דן הבוקר בסוגיית תגמול הבכירים בלואמי ומסתמן כי בכוונתם להשתמש בכוח ההצבעה על מנת לנסות לטרפד את תוכנית התגמול הנדיבה שגיבש הדירקטוריון שבמסגרתה הוחלט כי די בהשגת תשואה על ההון בשיעור של 7.5% כדי לזכות את בכירי הבנק במענקים של מיליוני שקלים. זהו יעד הנמוך משמעותית מזה שהציג הבנק המתחרה, בנק הפועלים.

כונס הכנכסים של אלווריון , יואב כפיר, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאשר את מכירת חלק מנכסי החברה לחברה הישראלית וואלי טלקום ב-4.4 מיליון דולר. הכונס הבהיר בהצעתו כי קופת הנושים יכולה להתעשר בעתיד משלושה מקורות נוספים: מימוש מלאים ולקוחות מעבר לסכום של 1.8 מיליון דולר, מימוש פטנטים מעבר לסכום המוצע בסך 600 אלף דולר ומימוש של 15% ממניות החברה אחרי ההסדר.

חברת עשות אשקלון שבבעלותה המלאה של התעשייה הצבאית הרוויחה 7.6 מיליון שקל ברבעון השני של 2013, לעומת רווח של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל לו ב-2012.

הכנסות החברה, המייצרת מערכות מבוססות גלגלי שיניים לשימושים צבאיים לתעופה ולתעשיית הרכב הכבד, גדלו ב-10% ברבעון השני של 2013 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2012 והסתכמו ב-78 מיליון שקל.

המסחר בעולם

בורסות הונג קונג וסיאול עלו ב-1%, שנחאי עלתה ב-1.4% ובסינגפור ומומבאי נרשמות עליות של 0.5% לאחר שלשכת הסטטיסטיקה של סין אמרה כי הכלכלה התייצבה. בזכות פעולות הממשל לדרבון הכלכלה, תעמוד סין ביעד צמיחה של 7.5% ב-2013, לפי הלשכה. בבורסת טוקיו המסחר ללא שינוי.

המסחר בבורסות וול סטריט יתמקד השבוע בכמה נתוני מקרו שיצביעו על קצב התאוששות הכלכלה המקומית. בין הנתונים שיפורסמו, עדכון הצמיחה של ארה"ב ברבעון השני ונתוני נדל"ן - כולל מדד קייס שילר. עוד יעקבו הסוחרים בוול סטריט אחרי כוונות הבנק הפדרלי בארה"ב לצמצם את תוכנית התמריצים במדינה.

המסחר נסגר בשבוע שעבר כשמדד דאו ג'ונס נסגר בירידה שבועית של כ-1% - ירידה שבועית שלישית ברציפות ורצף הירידות השבועי הארוך ביותר השנה; מדד S&P 500 עלה בשבוע שעבר ב-0.5% - שבוע חיובי ראשון זה שלושה שבועות; מדד נאסד"ק הוסיף בשבוע שעבר 1.5%.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםתגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#