הערכות: הריבית לספטמבר-אוקטובר תישאר ללא שינוי

הכלכלן הראשי של דש-מיטב סבור כי הוועדה המוניטארית הנוכחית רגישה יותר בנושא מחירי הדיור ■ לכן, הוא מציין כי המשך עליית מחירי הדיור עלול להיות שיקול עבור הוועדה המוניטארית להימנע מהורדת הריבית, כדי למנוע תדלוק נוסף בביקוש למשכנתאות

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
סיון איזסקו

הוועדה המוניטארית בראשות קרנית פלוג, ממלאת מקום נגיד בנק ישראל, תפרסם מחר את החלטת הריבית לחודשיים הקרובים, ספטמבר ואוקטובר. לפי הערכות בשוק ההון, ההחלטה שתתקבל תהיה להותיר את ריבית בנק ישראל ללא שינוי - 1.25%.

מוקדם יותר השנה, הודיע בנק ישראל כי בשל רמת הפעילות הנמוכה המאופיינת במהלך חגי תשרי והעובדה כי הנתונים הכלכליים במהלך החגים מאופיינים בחוסר סדירות, הוחלט כי הריבית שתיקבע בסוף אוגוסט 2013 תהיה בתוקף לחודש ספטמבר 2013 ולחודש אוקטובר 2013.

על פי התשואה לפדיון בה נסחרו אתמול מק"מ לתקופה של שנה (1.23%-1.24), הרי ששוק ההון לא צופה שינוי בריבית בנק ישראל בתקופה הקרובה.

הכלכלן הראשי של דש-מיטב, אלכס זבז'ינסקי אמר ל-TheMarker: "אני צופה כי הריבית לחודשיים הקרובים תיוותר ללא שינוי כל החלטה אחרת תיחשב להפתעה גדולה". לדבריו, "שיעורי הצמיחה לרבעון השני היו חזקים באופן מפתיע (קצב צמיחה שנתי של 5.1%), כך שגם אם בהמשך יבוצע תיקון משמעותי ובפועל נרשמה צמיחה של 4% בלבד במהלך הרבעון השני הרי שעדיין מדובר בשיעור צמיחה גבוה מאשר נרשם ברבעון הראשון של השנה (2.7%). לכן לא נראה כי יש כרגע הרעה במשק המחייבת הורדת ריבית נוספת".

קרנית פלוגצילום: תומר אפלבאום

זבז'ינסקי סבור כי הוועדה המוניטארית הנוכחית רגישה יותר בנושא מחירי הדיור. לכן, הוא מציין כי המשך עליית מחירי הדיור, עלול להיות שיקול עבור הוועדה המוניטארית להימנע מהורדת הריבית על מנת למנוע תדלוק נוסף בביקוש למשכנתאות - פעילות אותה בנק ישראל מנסה לצנן מזה תקופה ארוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker