הרווח הנקי של בראק אן.וי זינק בכ-280% לכ-11.1 מיליון יורו

בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי, הנסחרת בת"א לפי שווי שוק של כ-1.1 מיליארד שקל, היא החברה באמצעותה מרכזת קבוצת בראק קפיטל את פעילות הנדל"ן שלה בגרמניה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי (בראק אן.וי), שבשליטת שמעון ויינטרוב ורונן פלד, פירסמה בסוף השבוע את תוצאותיה לרבעון השני ולמחצית הראשונה של שנת 2013.

בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי, הנסחרת בת"א לפי שווי שוק של כ-1.1 מיליארד שקל, היא החברה באמצעותה מרכזת קבוצת בראק קפיטל את פעילות הנדל"ן שלה בגרמניה. החברה מנוהלת על ידי גל טננבאום ואופיר רחמים.

במהלך הרבעון השני המשיכה החברה להציג שיפור בהיקף ההכנסות, בשכ"ד מנכסים זהים (גידול של 3.8% במגורים) וברווחיות התפעולית והנקייה - תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה (חוב ל-Cap של כ-61%) ויחסי כיסוי חוב טובים (EBITDA לריבית של כ-2.4%).

הרווח הנקי של בראק אן.וי זינק ברבעון השני בכ-280% לעומת הרבעון המקביל ב-2012 לכ-11.1 מיליון יורו. ההכנסות של החברה עלו בכ-16% לעומת הרבעון המקביל ל-11.4 מיליון יורו.

במהלך המחצית הראשונה של השנה המשיכה החברה את התרחבותה בתחום המגורים (כ-1,800 יח"ד, מזה כ-1,300 לאחר תאריך המאזן) ובתחום המסחרי (42 אלף מ"ר). בתום הרבעון השני הסתכם המאזן בכ-941 מיליון יורו, מזה כ-707 מיליון יורו נדל"ן מניב. תשואת שכ"ד על הנכסים המניבים הינה כ- 7.5% לעומת עלות מימון ממוצעת של 2.3% בלבד.

הדמיה של נכס בראק אן.וי

פרד גניה, מנהל המחלקה הכלכלית בחברה, מסר: "החברה ממשיכה את התרחבותה בתחומי הליבה תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה והצגת תזרים מזומנים ויחסי כיסוי חזקים. אינטגרציה של העסקות החדשות שנעשו השנה צפויה להביא לשיפור בכל הפרמטרים התפעוליים המרכזיים, וכן להעלות את שיעורי הרווחיות. המרווח הגבוה בין התשואה על הנכסים לבין עלות המימון והמשך השיפור בהכנסות צפויים להביא ליצירת ערך משמעותית בשנים הקרובות".

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס, אמר: "החברה פירסמה תוצאות טובות לרבעון השני של 2013. כיום ניתן לומר בבירור, כי פרויקט ייזום שכונת המגורים Grafental הוא הצלחה, ואם בעבר הצבנו מספר אבני דרך כדי לבחון את התפתחות הפרויקט הזה, החברה הגיעה 'לפני הזמן' לכל היעדים וקצב המכירות מהיר ומפתיע לטובה".

ליפמן הוסיף כי :"לצד הייזום, שאינו בליבת הפעילות של החברה, עומדת פעילות הליבה, נכסים מניבים: דירות המגורים והשטחים המסחריים. פעילות זו ממשיכה לצמוח יפה, עת החברה ממשיכה להגדיל את תיק נכסיה (מתחילת השנה רכשה החברה כ-1,800 דירות להשכרה ושטחים מסחריים בשטח של כ-41 אלפי מ"ר) ולשמור על תפוסות גבוהות. המימון הזול ממנו נהנית החברה הן בשל הריבית הנמוכה והן בשל הרכב החוב שלה מביא אותה למצב בו הפער בין החוב הבנקאי בגרמניה (ריבית ממוצעת של כ-2.3% במח"מ של כ-4) לבין תשואת הנכסים (כ-7.5%) גבוהה ועומדת על כ-5%, גם בישראל, במאי השנה, גייסה החברה סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 175 מטר שקל במח"מ ארוך של 6.7 ובריבית צמודה של 3.29% בלבד".

לסיכום טוען ליפמן כי :"לאור היקף וקצב המכירות בפרויקט הייזום Grafental, המשך הרחבת תיק הנכסים המניבים של החברה, עלות ההון הנמוכה של החברה בגרמניה ובישראל שמביאה לפער גבוה בין תשואת הנכסים לעלות החוב, בחנו שוב את מודל הערכת השווי של החברה.

"עדכון המודל מביא אותנו לעלות את ההמלצה לחברה לקנייה, במחיר יעד של 210 שקל למנייה. נוסיף כי חברות הפעילות בתחום דומה בגרמניה נסחרות לפי מכפילי הון גבוהים יותר, מה שמראה כי (בדומה למצב בישראל) שוק ההון הגרמני חושב כי התשואות על הנכסים המניבים בגרמניה צפויות לרדת".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker