אלביט הדמיה לבית המשפט: ההסדר עבר ברוב של 76.6%

החברה מבקשת שבית המשפט יבהיר לה האם למנות כמתנגדים רק את אנליסט כלל ומיטב או גם מחזיקי אגרות חוב נוספים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מוטי זיסר לא מוותר: למרות שהשופטת ורדה אלשיך פסקה כי הסדר אלביט הדמיה לא עבר ברוב הדרוש באסיפת הנושים כי אם ברוב של 73%, החברה החייבת 2.4 מיליארד שקל לנושים, דורשת הבהרות בנושא.

בהודעה לבית המשפט מסבירה החברה כי "להבנת החברה, נוכח הדגשת בית המשפט כי יש למנות כמתנגדים להסדר את המוסדיים: אנליסט, כלל, ומיטב בלבד ולא מחזיקים אחרים, ההסדר אותו הציעה החברה עבר בתמיכה של 76.6%".

למרות שבפסיקותיה הקודמת בפרשת אלביט הדמיה הסבירה השופטת אלשיך כי החברה זקוקה בדחיפות להסדר שכן בסופו של יום "הניתוח יצליח והחולה ימות". בפסק דין מפתיע אמרה השופטת: "אינני יכולה לאשר את הסדר הנושים במתכונת זו חרף כל התוצאות הקשות המשתמעות מכך. אין לי אלא לקוות כי הצדדים ישכילו להידבר באורח היאפשר תיקון שיפייס את דעתם של חלק מן המתנגדים. זאת, כמובן, בכפוף לשמירתו המוחלטת של עקרון השוויון בין הנושים".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הוגה התקציב הדו שנתי: "פוליטיקאים הם דווקא אנשים די הגונים"

מה השווי הכלכלי של קביעות בשוק העבודה הישראלי?

מוטי זיסר, בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

ההחלטה אפשרה לשופטת להבהיר לפעילים בשוק ההון כי הסדר ההצבעה אשר נקבע בדלק נדל"ן אינו מהווה תקדים אשר אמור לשמש לכל ההסדרים החלים בשוק, כי אם הסדר הצבעה שנכון היה לאותה פרשה ספציפית בלבד.

אלביט הדמיה העלתה לאסיפת מחזיקי האג"ח הסדר בו יומר מרבית החוב למניות. בהסדר זה תמכו הקרנות הזרות DK פרטנרס ויורק שרכשו כ-35% מאגרות החוב של החברה וניהלו עם החברה מו"מ על ההסדר שהוצג לכלל הנושים.

טענות נגד ההסדר

מספר גופים מוסדיים, וביניהם כלל מיטב ואנליסט המלווים במספר מחזיקים פרטיים המיוצגים על ידי עו"ד אריה דנציגר התנגדו נחרצות להסדר בשל העובדה שהוא מקנה פטור מתביעות לבעלי המשרה וכמו כן מעניק אופציות לבעל השליטה אשר לא תורם מכיסו לקופת הנושים.

מורדי משיטה מכלל ביטוח, ערן סטפק ממיטב-דש, שמעון אוליאל מאנליסט הובילו את החזית המתנגדת להסדר אשר לשיטת החברה עבר ברוב של 83% מהנושים אך לשיטת השופטת אלשיך קיבל רוב של 73% בלבד.

יש לציין כי אם השופטת תקבל את עמדת החברה כעת, החלטת השופטת האחרונה לא תשלח את הצדדים למרתון נוסף של משא ומתן כי אם תוביל למסקנה כי ההסדר קיבל את הרוב הדרוש בחוק של מעל 75% מהמצביעים.

החברה שאלה את בית המשפט האם הוא מעוניין שההחלטה לגבי אופן ההצבעה של הגופים המוסדיים אנליסט מיטב וכלל, תחול גם על מחזיקי אגרות חוב נוספים פרטיים אשר התנגדו להסדר. לכן היא מבקשת כי בית המשפט יבהיר לה על אלו מחזיקים נוספים היא חלה והאם גם הם אמורים לשאת בהוצאות החברה ושכר טרחת עורכי הדין של 50 אלף שקל בגין אי התייצבותם לאסיפת המחזיקים האחרונה בה היו אמורים להסתייג מאופן הצבעת הנאמנים.

אלשיך כתבה בהחלטתה השבוע כי לדעתה המוסדיים המתנגדים להסדר טעו כשלא הגיעו לאסיפת הנושים האחרונה להביע את התנגדותם ויש לפסוק להם הוצאות בגין ריפוי אותו מחדל. אלשיך קבעה כי במצב הדברים שנוצר יישאו המוסדיים בהוצאות החברה ובשכר טרחת עורך הדין בסך של 50 אלף שקל כל אחד.

יש לציין כי אלשיך ביקרה בהחלטתה האחרונה את העובדה כי אלביט הדמיה ביצעה "מתיחה נוספת של ההלכה אותה קבעה בפרשת דלק נדל"ן והכתיבה לנושים כללי הצבעה באמצעות הצעת הסדר נושים הכוללת בתוכה גם הנחיות לנושים כיצד לנהל את האסיפות." כמו גם קבעה כי "ספק גדול אם לכך התכוון המשורר בפרשת דלק נדל"ן והאם בפרשיה זו לא נתמחה אותה פסיקה כמה וכמה צעדים מעבר למימדיה ולתחום פרישתה המקורי ושמא שלא בכדי". לכן לא ניתן לשלול על הסף כי תדרוש כינוס אסיפות נוספות ואופן הצבעה שונה.

החברה מספרת לשופטת ורדה אלשיך כי "בתקופה האחרונה נוהלו מגעים אינטנסיבים עם נציגות משותפת ועם שלושה מהמוסדיים המתנגדים לרבות ניסיונות פישור של המומחה מטעם בית המשפט ושל גורמים אובייקטבים נוספים והכל במטרה להגיע למתווה מוסכם". למרבה הצער כותבת החברה כי למרות המאצמים עד עתה לא עלה בידי הצדדים לגשר על מספר נושים מסחריים ופיננסים השנויים במחלוקת ושלגבי מרביתם המחלוקת נטושה בין מחזיקי אגרות החוב של החברה לבין עצמם ולא בין החברה לבין נושיה. לפיכך קובעת החברה כי לדעתה "בנסיבות אלה ייתכן כי דיון במעמד הצדדים וסיועו של ביהמ"ש יאפשרו לגשר בצורה יעילה ומהירה על הפערים בין נושי החברה ובעיקר יאפשרו להשלים את ההסדר לתועלת כל הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker