בשל החשש מתביעות: דירקטורים ונושאי המשרה באי.די.בי צפויים להתפטר ביום שבת בערב

בכיר באי.די.בי: "נושא הביטוח מטופל. אף אחד לא הודיע על התפטרות. הסבירות שיתפטרו הדירקטורים ונושאי המשרה מאוד קטנה"

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג

הבכירים באי.די.בי אחזקות ופיתוח נוטשים את הספינה. מסתמן כי לא רק סמנכ"ל הכספים אייל סולגניק ושוני אלבק צפויים לעזוב, אלא כלל הדירקטורים ומנהלי המשרה ובינהם המנכ"ל חיים גבריאלי בשל החשש מתביעות בעתיד. בשבוע האחרון ניסה עו"ד רם כספי לבקש מנאמני איגרות החוב כי יתנו לנוחי דנקנר עוד עשרה ימים כדי לאפשר לאלכסנדר גרונסקי המשקיע האוקראיני להזרים כסף לחברה.

בכיר באי.די.בי הסביר, "שבוע שעבר התחלנו לבדוק את הזכויות והחובות של הדירקטורים. הגיע לישיבה עם כלל הדירקטורים יועץ הביטוח דניס מאיר אשר הסביר לנוכחים כי ישנה בעיה. עו"ד רם כספי התוודע לבעיה של הכיסוי הביטוחי רק לפני שלושה ימים. הוא לא נתן כל חוות דעת בנושא. הוא אומנם השתתף בישיבה עם עורכי דין אחרים אך הדבר היחיד שהיה ברור, והוא לא היחיד שאמר זאת, שאם יש סיכון לגבי הכיסוי הביטוחי אז אף אחד לא יכול להמליץ לחברי הדירקטוריון להישאר. אבל ציין כי רעיון התפטרות בעלי התפקיד והדירקטורים לא היה רעיון שלו".

בישיבה הוסבר לדירקטורים ובעלי המשרה באי.די.בי אחזקות, באמצעות חוות דעת משפטית, כי אם לא יתפטרו בטרם בית המשפט יחליט על העברת השליטה באחזקות לידי הנושים הם יאבדו את פוליסת הביטוח שלהם שביטחה אותם נגד תביעות במשך השנים האחרונות.

כתבות נוספות באתר TheMarker

"חיים פעם אחת, קיבינימט. אנשים פה הולכים לעבודה וסובלים"

מה השווי הכלכלי של קביעות בשוק העבודה הישראלי?

אייל סולגניק (מימין), שוני אלבק וחיים גבריאליצילום: ניר קידר

עוד הוסבר להם כי חברה חדשה שתיכנס לנעלי הביטוח מהיום והלאה לא תסכים לבטח אותם על העבר. על פי הפרשנות, אם לא יתפטרו הבכירים לפני שבא בעל תפקיד הם יאבדו את הזכות לחזור לפוליסת הביטוח בגין תביעות על כהונתם במשך שש השנים האחרונות.

יום הפרישה של בעלי התפקידים הבכירים מהווה סימן כי יש להם כיסוי שש שנים אחורה. עוד הסבירו לנושאי המשרה כי הם לא יוכלו לחזור לתפקידם כי הדבר יחשב כהתפטרות מלאכותית אשר תפגע בכיסוי הביטוחי שלהם על העבר.

בכיר באי.די.בי אמר כי "נושא הביטוח מטופל. אף אחד לא הודיע על התפטרות. הסבירות שיתפטרו הדירקטורים ונושאי המשרה מאוד קטנה".

מקורב לנציגות מחזיקי אגרות החוב אמר כי "מדובר בקשקוש, במניפולציה של עו"ד רם כספי אשר הפחיד את כלל נושאי המשרה במטרה לתת לנוחי דנקנר לסחוט עוד זמן כבעל השליטה באחזקות.

"זמן אשר יאפשר למשקיע הפוטנציאלי שהביא להזרים כסף לחברה. למרות שעו"ד מאוד בכיר בתחום הסביר לבעלי המשרה כי מדובר בפרשנות מאוד יצירתית וסתם מנסים להפחיד אותם , הם העדיפו לא לקחת את הסיכון. לדנקנר אין אינטרס להרגיע את בעלי המשרה בחברה הוא משתמש בהם כמגן חי מול בית המשפט אשר עלול לקחת ממנו את השליטה ביום ראשון הקרוב".

לצד זאת ממשיך המאבק בין נציגות מחזיקי אגרות החוב לנאמני אגרות החוב אשר הגישו בקשה לבית משפט למנות את עו"ד חגי אולמן כבעל תפקיד לאחר מסירת השליטה באי.די.בי אחזקות לנושים.

מסתמן כי יואב ערמוני, חבר בנציגות, החל בשבועות האחרונים לבדוק בעלי תפקיד אחרים אשר יכולים להתאים למשימה ובא עם רשימה ראויה של אנשים. המטרה של ערמוני היתה כי הנציגות תבחר פה אחד בשני נציגים אשר יוצגו לבית המשפט על ידי הנאמנים.

ערמוני העריך כי חן ברדיצב, עופר שפירא ועמית פינס מתאימים לתפקיד. אך המחזיקים הפרטיים החלו להביא שמות אותם לא אהבו הנאמנים. כך למשל אוהד אלוני המייצג קבוצה של מחזיקים פרטיים הציעה את רועי סלוקי. אדיר ענבר נציג חברת תמורות הציעה את יוסף שם טוב. בסופו של דבר לאור הויכוחים בתוך הנציגות החליטו הנאמנים ללכת על "בטוח" ולבחור באולמן לתפקיד .שכן לדעתם הוא נתפס על ידי השופט איתן אורנשטיין כנקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker